Re: Ryby

3
To pewnie było najzdrowsze, ale nie próbowałam (poza tatarem z łososia, bardzo mi smakował).
Ostatnio zmieniony 05 mar 2011, 19:12 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Ryby

8
zmiksój tą rybe, wtedy się nie rozpadnie. Albo obłóż ją folią ale to nie to. Lepiej smażyć na minimalnym ogniu na patelni lub w piekarniku z termoobiegiem na niskiej temp.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2011, 19:53 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ryby

12
ja niedawno odkrylam taki sposob:

1. kupic rybe z dobrego zrodla;
2. spryskac sokiem z cytryny;
3. przygotowac ciasto z maki besan /maka z ciecierzycy/ posolic- ciasto ma byc takie jak nalesnikowe
4. zanurzac kawalki ryby w ciescie, potem w bulce tartej
5. smazyc delikatnie, powoli.

nie wiem czemu ale taka panierka jest o niebo lepsza niz z jajkiem. maka besan tworzy naprawde chrupiaca skorupke wokol ryby, nie dopuszcza do niej tluszczu. no i ryba sie nei rozpada.

ale grunt to kupic dobra rybe, najlepiej w rybnym sklepie, nie w supermarkecie czy sklepie spozywczym.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2011, 18:24 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Ryby

13
aha, jeszcze jeden, wloski sposob.

do plaskiej formy do pieczenia wszypujemy sporo bulki tartej.
na warstwe bulki kladziemy rybe, solimy, pieprzymy.
na to lejemy sos pomidorowy, taki juz podgotowany, z bazylia, oregano.
na to znowu sypiemy tarta bulke.

calosc wstawiamy do piekarnika na powiedzmy ok 40 minut, zalezy jakiej wielkosci mamy rybe.

bardzo fajnie smakuje i prawie nie zawiera tluszczu.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2011, 18:26 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Ryby

14
Akurat mam coś bardzo prostego a zarazem pysznego.

Surowy filet z łososia kroimy w dość dużą kostkę tak 3x3 lub 4x4cm. układamy te kawałki na formie do pieczenia lub jakiejś płaskiej blasze posypujemy łososia pieprzem i solą i pieczemy ale szybko żeby się nie stał suchy, upieczony - wyciągamy i ....
Potem posypujemy kukurydzianymi płatkami śniadaniowymi, starając się by płatki były na łososiu, polewamy całość dosyć rzadkim sosem śmietanowym z odrobiną czosnku (czosnku dajemy ile kto lubi) i zapiekamy to wszystko, żeby było gorące na talerzu.

Podawać możemy z sałatkami oraz ziemniaczkami opiekanymi.
Dla mnie pycha!
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2011, 10:05 przez DziewczynaBezSerca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Ryby

15
Bardzo proste wydaje się opanierowanie kostki rybnej..
Niby robię jak nalezy a skórka i tak schodzi i się jakoś neico topi..?
Na prawdę może się odechcieć ręczne panierowanie.
Co ciekawe z kotletami mi wychodzi.
Hmmm..
Ostatnio zmieniony 07 maja 2011, 22:36 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron