Re: kuchnia intuicyjna ciasta placki wypieki

1
miałem ochote na drożdżowe ze śliwkami
Znalazłem przepis ale go zmodyfikowałem.
1 kg mąki białej.
4 jaja
5 dg drożdży
szklanka mleka
szklanka wody
pół szklanki cukru
pół szklanki oleju lub pół kostki masła.
pół płaskiej łyżeczki soli
To co płynne wymieszać i dodać mąke.
Będzie na 2 brytwanki lub jedną dużą.
Na wierzch dodać śliwki połówki miąższem do góry.
Piec najpierw na 70°C żeby urosło
Następnie 140°C żeby się upiekło (czas nie wiem, wyjąłem gdy czułem ze pachnie i ze jest rumiane a temp dla termoobiegu mastercook )
Można dać posypke z mąki masła i cukru pudru wszystko po 4 łyżki, wyrobić i przetrzeć przez łyżke cedzakową o okrągłych dziurkach na początku pieczenia.
Ważna rzecz, nie czekaj az wyrośnie samo bo drożdże zjedzą to co wartościowe w mące.
Ostatnio zmieniony 25 sie 2011, 0:33 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: kuchnia intuicyjna ciasta placki wypieki

2
A ja zrobiłam mega skomplikowaną przekąskę ;D

Skład:
1 jajko
1 kajzerka/bułka
1 łyżka masła
trochę cukru pudru

Bułkę kroimy w plastry (ok 1 cm grubości) jakby to był bochenek chleba. Plastry obtaczamy w jajku. Masełko dajemy na patelnię i czekamy aż się roztopi, wrzucamy plasterki na patelnie i czekamy aż jajko się ładnie zetnie, a bułeczka lekko pobrązowieje. Po zdjęciu z patelni można położyć bułeczki na chwilę na ręcznik papierowy żeby obciekł niepotrzebny tłuszcz. Po zainstalowaniu potrawy na talerzu sypiemy cukrem pudrem ^^ Dobre jest też pewnie z dżemem. :)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2011, 18:57 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: kuchnia intuicyjna ciasta placki wypieki

5
lufestre pisze:A ja zrobiłam mega skomplikowaną przekąskę ;D

Skład:
1 jajko
1 kajzerka/bułka
1 łyżka masła
trochę cukru pudru

Bułkę kroimy w plastry (ok 1 cm grubości) jakby to był bochenek chleba. Plastry obtaczamy w jajku. Masełko dajemy na patelnię i czekamy aż się roztopi, wrzucamy plasterki na patelnie i czekamy aż jajko się ładnie zetnie, a bułeczka lekko pobrązowieje. Po zdjęciu z patelni można położyć bułeczki na chwilę na ręcznik papierowy żeby obciekł niepotrzebny tłuszcz. Po zainstalowaniu potrawy na talerzu sypiemy cukrem pudrem ^^ Dobre jest też pewnie z dżemem. :)
Dzieci to kiedyś uwielbiały :D tylko ja przed obtoczeniem w jajku,maczałam w mleku...
Podobnie dobre :D jak jajko sadzone w kromce.
Z kromki chleba wydłubać środek,kromkę położyć na rozgrzanej patelni z odrobiną tłuszczu, do środka wbić jajko, posoloć, popieprzyć i przykryć środkiem. Jak się lekko zrumieni, przewrócić na drugą stronę.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2011, 22:15 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: kuchnia intuicyjna ciasta placki wypieki

6
Któregoś dnia zepsuł mi się robot do robienia ciasta
Wiecie czym wymieszałam składniki ciasta z owocami -widelcem !!!
A to przepis na placek z owocami:
-4 jajka
-1 szkl.cukru
-3/4szkl.śmietany
-3/4szkl oleju
-3szkl mąki
-2 łyżeczki proszku do pieczenia

Jajka,cukier,śmietanę,olej zamieszać widelcem przez 5 min potem dodać mąkę z proszkiem do pieczenia .Wszystko wymieszać widelcem aż nie będzie grudek .Ja wlewam to zamieszane ciasto nie bezpośrednio na blachę ale zakładam na nią papier do pieczenia Następnie układam owoce mogą być różne (jakie w sezonie macie) Piekę 1 godz.w temperaturze 180 stopni Pyszne,mięciutkie SMACZNEGO
Ostatnio zmieniony 09 paź 2011, 10:18 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: kuchnia intuicyjna ciasta placki wypieki

9
Ja?! pisze:miałem ochote na drożdżowe ze śliwkami
Znalazłem przepis ale go zmodyfikowałem.
1 kg mąki białej.
4 jaja
5 dg drożdży
szklanka mleka
szklanka wody
pół szklanki cukru
pół szklanki oleju lub pół kostki masła.
pół płaskiej łyżeczki soli
To co płynne wymieszać i dodać mąke.
Będzie na 2 brytwanki lub jedną dużą.
Na wierzch dodać śliwki połówki miąższem do góry.
Piec najpierw na 70°C żeby urosło
Następnie 140°C żeby się upiekło (czas nie wiem, wyjąłem gdy czułem ze pachnie i ze jest rumiane a temp dla termoobiegu mastercook )
Można dać posypke z mąki masła i cukru pudru wszystko po 4 łyżki, wyrobić i przetrzeć przez łyżke cedzakową o okrągłych dziurkach na początku pieczenia.
Ważna rzecz, nie czekaj az wyrośnie samo bo drożdże zjedzą to co wartościowe w mące.
Brzmi pysznie :) Spróbuję zrobic.
:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron