Re: Wielbłądzie mleko. ;)

1
"Wielbłądzie" lody mają szansę zrobić furorę na rynku w Wielkiej Brytanii. Słodki deser wykonany z wielbłądziego mleka, ubogiego w tłuszcz, za to zawierającego dziesięciokrotnie większą ilość żelaza, niż mleko od krowy, został po raz pierwszy zaprezentowany na targach żywnościowych w Europie. Już dzisiaj takie lody są bardzo popularne w krajach arabskich - informuje dailymail.co.uk.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/l ... omosc.html

Strasznie jestem ciekaw tego mleka, no i wegetarianie nie będą straszyć, ż emi rogi urosną.
:ahah:

Co o tym myślicie?
:zozol4:
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2011, 21:14 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

2
Myślę, że wegetarianie staną przed alternatywą rogów albo garbów. :D Nie wiem co lepsze. :D

A tak serio, to całkiem ciekawe jak różni się smak wielbłądziego mleka od krowiego/ Szkoda, że przez forum nie można przeprowadzić degustacji. :P Tylko, że trochę drogie te lody za kulkę. :P
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 4:16 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

3
lufestre pisze:Myślę, że wegetarianie staną przed alternatywą rogów albo garbów. :D Nie wiem co lepsze. :D

A tak serio, to całkiem ciekawe jak różni się smak wielbłądziego mleka od krowiego/ Szkoda, że przez forum nie można przeprowadzić degustacji. :P Tylko, że trochę drogie te lody za kulkę. :P
Piliście może mleko od krówki, takie od razu po udoju?
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2011, 12:21 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

8
Owszem, ale wszystko już teraz tak wygląda... :( Tylko troche ciężko jest trzymać sobie krowe w bloku i ubijać masło oraz robić twaróg. :P Czyli dużego wyboru nie ma, można zostać inedykiem (nie mylić z indykiem :D).
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 2:33 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

9
No co ty Lufi ja tam mam krówkę w domciu, taka mała fajna, jak się jej naciśnie na brzuszek to robi muuuuuuuu... o kurde popsułem dziecku zabawkę :(
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 7:52 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

10
ciekawe z tym zelazem- sa hadisy w ktorych Prorok Mohammad zalecal picie wielbladziego mleka jako lekarstwa na anemie.

w krajach arabskich teraz mleko wielbladzie jest trudno dostepne i kosztowne. no chyba ze sie jest czlonkiem plemienia beduinow i sie hoduje wlasne wielblady, ale tych jest akurat coraz mniej.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 8:45 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

11
To żelazo jest mleku wielbłądzim cały czas, czy tylko w czasie karmienia małego wielbłąda?
Bo wiadomo, że mleko wielbłądziej matki jest o wiele bardziej wartościowsze niż okresie, w którym nie karmi osseska.
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 10:57 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

12
Highlander pisze:mleko wielbłądziej matki jest o wiele bardziej wartościowsze niż okresie, w którym nie karmi osseska.
takiej "siary" niejeden ludzki układ pokarmowy nie jest w stanie "przerobić".
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 12:44 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

13
anetorh pisze:No co ty Lufi ja tam mam krówkę w domciu, taka mała fajna, jak się jej naciśnie na brzuszek to robi muuuuuuuu... o kurde popsułem dziecku zabawkę :(
Ale "muuuu" sobie do szklanki nie nalejesz. :D
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2011, 12:56 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

14
Nebogipfel pisze:
"Wielbłądzie" lody mają szansę zrobić furorę na rynku w Wielkiej Brytanii. Słodki deser wykonany z wielbłądziego mleka, ubogiego w tłuszcz, za to zawierającego dziesięciokrotnie większą ilość żelaza, niż mleko od krowy, został po raz pierwszy zaprezentowany na targach żywnościowych w Europie. Już dzisiaj takie lody są bardzo popularne w krajach arabskich - informuje dailymail.co.uk.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/l ... omosc.html

Strasznie jestem ciekaw tego mleka, no i wegetarianie nie będą straszyć, ż emi rogi urosną.
:ahah:

Co o tym myślicie?
:zozol4:
Prawdę mówiąc - pierwsze słyszę :)
Ostatnio zmieniony 06 gru 2011, 13:51 przez twarde.ciacho, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

Re: Wielbłądzie mleko. ;)

15
Highlander pisze:
lufestre pisze:Myślę, że wegetarianie staną przed alternatywą rogów albo garbów. :D Nie wiem co lepsze. :D

A tak serio, to całkiem ciekawe jak różni się smak wielbłądziego mleka od krowiego/ Szkoda, że przez forum nie można przeprowadzić degustacji. :P Tylko, że trochę drogie te lody za kulkę. :P
Piliście może mleko od krówki, takie od razu po udoju?
Tak ja piłem, a co do Wielbłądziego to w smaku podobne pewnie do koziego.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron