Re: Potrzebny przepis.

1
Mam dwa słoiczki susznych pomidorów w zalewie olejowej i chciałabym zrobić pyszną sałatkę.
Przeglądałam przepisy, ale są z makaronami, a ja wolałabym warzywną. Jeśli ktoś ma sprawdzony smak dobrej sałatki, to proszę o przepis.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2011, 23:29 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 2 razy.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Potrzebny przepis.

2
Z mojego ulubionego portalu :D
Składniki

mieszanka sałat
ser pleśniony z zieloną lub niebieską pleśnią
pierś z kurczaka
przyprawa gyros
łyżka oliwy z oliwek
pomidorki koktajlowe
czarne oliwki
suszone pomidory (1/2 sloika)
starty parmezan

sos

oliwa z oliwek
ostra musztarda (np rosyjska)
ocet balsamiczny
miód

Ser kroimy w kosteczkę. Kurczaka kroimy w plastry, obsypujemy przyprawą gyros, nacieramy oliwą i smażymy na patelni grillowej. Po usmażeniu kroimy w paseczki. Pomidorki koktajlowe przekrajamy na pół. Suszone pomidory kroimy w paseczki. Wszystkie składniki dzielimy na trzy części.

Wrzucamy do miski 1/3 salaty, na to 1/3 sera pleśniowego, dalej 1/3 piersi z kurczaka, 1/3 pomidorów, 1/3 oliwek, 1/3 suszonych pomidorów i posypujemy startym parmezanem. I od nowa sałata, ser, pierś ..... aż do wyczerpania składników. Wszystko polewamy sosem.

Sos przygotowujemy z podanych składników. Nie podaję ilości bo zawsze robię go "na oko". Ogólnie najwięcej w sosie jest oliwy, a najmniej musztardy i miodu. Sosu musi nam wyjść minimum 2/3 szklanki.
Składniki
opakowanie miekkiej mozarrelli,
pomidory suszone,
brokuły,

sos:
3-4 łyżki oliwy z oliwek
łyżeczka suszonej bazyli
1/2 łyżeczki suszonych ziół prowansalskich
2 zabki czosnku
pół łyżeczki soku z cutryny
łyżka wody zimnej przegotowanej
sól
pieprz

najpierw robimy sos
siekamy bardzo drobno czosnek i do tego czosnku dodajeny po koleji wszystkie składniki. najlepiej wszystko przełożyc do małego słoiczka i w nim energicznie wszystko wymieszać.
pozostawić na jakieś 30 - 60 min.

jak juz sosik sie przegryza to wstawiamy swierze lub mrozone brokuły do gotujacej i osolonej wody na 3 do 5 min tak aby tylko zblanszować aby nie były miekkie, i po wyciągnieciu pozostawiamy do ostygniecia
w tym czasie ser ktoimy na plasterkitak gdzies o grubości 0,5 cm i układamy na talerzu na przemian z suszonymi pomidorami pozostawiając puste miejsce w srodku tam układamy najładniejsze korony brokułów. wszystko polewamy sosem iiii...
sukces gwarantowany
nie tyle ze swietnie wyglada to i wysmienicie smakuje
POLECAM
lampka czerwonego wina podkresli smak sera i pomidorów.

w lecie suszone pomidory zastepujemy swierzymi ( tylko obierzmy je ze skórki )
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 0:16 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Potrzebny przepis.

3
Viki...wielkie dzięki.
Mam imprezę za tydzień na 15 osob i wymyslam dania. :calus: :kocham:
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 1:13 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Potrzebny przepis.

4
Już widzę, że bedzie po moim smaku. Żrobie dwie
Sałata ta nasza i lodowa wystarczy w mieszance?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 1:17 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Potrzebny przepis.

5
Ja bym to też wykorzystała prędzej do sałatki, niż do makaronu! Sprawdzi się sałata lodowa (może być ew. z domieszką rukoli czy innymi gatunkami lodowej-takie fajne mieszanki gotowe pakowane, sprzedają w Lidlu) + ser feta, czy jak ktoś woli łagodniej, mozzarella. No i zawsze dawałam świeże pomidorki, ale suszone mogą być niezłe w tej roli...
Plus, jak kto chce cebula i oliwki dowolnego koloru. Podawać z sosidłem vinegret lub jogurtem (śmietana popsuje smak)
Ale to jest taka wersja expressowa.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 2:48 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Potrzebny przepis.

6
Dzięki za ukierunkowanie do Lidla...nie wiem czy są w moim, ale muszę sprawdzic.

A jaką robisz salatkę z owoców morza (jeden gatunek...mrożone)?
Ostatnio zmieniony 25 lis 2011, 11:41 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Potrzebny przepis.

7
Dokładnie, Lapi mnie uprzedziła :D najlepsze sałaty są w Lidlu, niekoniecznie gotowe mieszanki.

Liz to ja znów za moim ulubionym portalem ;) przepisy nie są moje dlatego cytuję, ale wypróbowane przeze mnie, często sięgam do ich przepisów
250g paluszków surimi
pół puszki kukurydzy konserwowej
pół puszki ananasów w zalewie
majonez dekoracyjny ale ostry w smaku np kętrzyński( lub najlepiej swojski)
pieprz biały(najlepszy świeżo zmielony)

Paluszki surimi rozmrozić, pokroić w kostkę.
Kukurydzę i ananasy odsączyć. Ananasy-jeśli są w krążkach- pokroić w kostkę.
Czosnek przecisnąc przez praskę- można drobniutko posiekać- niektórzy twierdzą, że jest wtedy smaczniejszy.
Wszystko wymieszać.Dodać majonez i pieprz(wg smaku, ale sałatka powinna być wyraźnie czosnkowa i dość ostra).
Uwaga- soli raczej nie dodajemy, ew. skosztować i dosolić
Odstawić do przegryzienia. Serwować.


lub


2 woreczki ugotowanego ryżu,
duża paczka mrożonych owoców morza ( ok pół kg )
papryka czerwona lub dwie,
czosnek ilość jak kto lubi, ale sałatka musi być pikantna i wyraźnie czosnkowa
sól , pieprz,
majonez

Owoce morza zalać wrzątkiem, po kilku minutach odcedzić, dodać ryż, pokrojoną w drobną kostkę paprykę, przeciśnięty przez praskę czosnek ( nawet 3-4 ząbki), majonez , doprawić solą i pieprzem i gotowe
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron