Re: Przekąski- zdrowe i mniej zdrowe

1
Zdrowe, w moim wykonaniu- jabłko, pomarańcza, kefir, jogurt, orzechy, marchewka. Kiedyś opychałam się też suszonymi owocami, ale okazało się, że mają więcej cukru niż świeże, więc wybór jest prosty ;) Batoniki musli, ulubiony to Crunchy malina i żurawina.

Moje niezdrowe przekąski- solone chipsy (innych nie jem, bo wszystkie inne rodzaje pachną i smakują mi chemicznie, jedynie sól jakoś tak naturalnie mi się kojarzy, zerwałam nawet mój wieloletni związek z Cheetosami, bo przestały mi smakować), Bake Rolls'y o smaku pizzy (jedyna zaleta, że to sucharki, a nie coś smażonego w starym, zjełczałym tłuszczu, ale też zbyt zdrowe nie są), Sun Bites- wiosenne warzywa i papryka z ziołami- te drugie lepsze, bo pierwsze za bardzo jadą cebulą. Zrezygnowałam prawie zupełnie z czekolady, choć kiedyś potrafiłam zjeść pół tabliczki na raz. Odkryłam, że jeśli wypiję kubek kawy z 2 łyżeczkami cukru i mlekiem, to taka dawka kalorii wystarcza mi na cały dzień, wcześniej gdy nie piłam kawy/piłam jedynie sporadycznie czekolada i pochodne ciągle były w użyciu :P

Spadek cukru i związane z tym łaknienie na słodycze uzupełniają najlepiej owoce. Dwie mandarynki mogą swobodnie zastąpić czekoladowego batonika lub wafelka- sprawdziłam na sobie :) Chociaż czasem, kiedy spędzam cały dzień na uczelni Twix czy Snickers są niezbędne do przeżycia, to jednak sytuacja wyjątkowa, a moje szare komórki tak intensywnie pracują, że da się to usprawiedliwić.

A jak Wy walczycie z małym głodem?
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 12:08 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Przekąski- zdrowe i mniej zdrowe

3
Crows, chyba mi nie powiesz (napiszesz), że komuś służą chipsy, frytki czy nadmiar innych pustych kalorii? :)

Poza tym nie generalizuję, piszę jedynie o sobie i o tym, co zaobserwowałam i praktykuję na sobie, uogólnienie wygląda nieco inaczej. Oczywiście, ktoś może być uczulony na cytrusy, wtedy nie będzie jadł mandarynek, lub na orzechy- to chyba normalne.

Inaczej wygląda również reklama (w tym przypadku byłaby to kryptoreklama, bo takie najczęściej pojawiają się na forach), ale ja przecież niczego nie zachwalam, wręcz przeciwnie- batony to zło konieczne. No może prócz tych z gatunku musli, ale to tylko moja opinia, nikogo nie zamierzam przekonywać :)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2012, 18:35 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Przekąski- zdrowe i mniej zdrowe

5
Sailor pisze:zerwałam nawet mój wieloletni związek z Cheetosami, bo przestały mi smakować)
Zrezygnowałam prawie zupełnie z czekolady
:o
Po takich wyznaniach nie wiem czy mam do czynienia wciąż z tą samą osobą ;P
Wiadomo, że nie jem codziennie Cheetosów, bo jak pomyślę o ogromie chemii w nich zawartych to mi słabo, ale jakieś trzy razy do roku po prostu mam na nie ochotę. I raczej nie przestaną mi smakować ;) Czekoladę mocno ograniczyłam ze względu na uczulenie, a orzechy musiałam wyeliminować zupełnie:(
Z małym głodem walczę z reguły nabiałem, typu jakiś serek czy jogurt, ewentualnie piję jakiś sok marchewkowy.
Jak już padają zarzuty o reklamę to ja pozwolę sobie wyrazić moją sympatię do ciastek Lu Go. Ostatnio odkryłam takie przekładane kremem truskawkowym i są mniam. W ogóle mam słabość do produktów tej firmy- herbatników, biszkoptowych misiów, itd. Łudzę się, że to trochę zdrowsza alternatywa dla słodyczy ;D
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 17:38 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Przekąski- zdrowe i mniej zdrowe

6
Herbatniki w polewie czekoladowej, to jest to :P
Ostatnio zmieniony 05 mar 2012, 20:22 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Przekąski- zdrowe i mniej zdrowe

7
aka pisze:Po takich wyznaniach nie wiem czy mam do czynienia wciąż z tą samą osobą ;P
Wiem, wiem- coś mi się ostatnio porobiło :P Miałam co prawda czekoladowy ciąg w weekend, bo już nie wyrabiałam, ale ręce mam do tej pory z cętki :/ , więc chyba ostatecznie przeszła mi ochota na ten specjał. Generalnie na wiosnę wszelkie uczulenia się nasilają, może taka jest przyczyna, ale mnie się wydaje, że mój organizm po prostu odrzuca kakao. Kiedyś mogłam zjeść pół tabliczki albo nawet całą w ciągu może kwadransa, a teraz jakoś nie przepadam.

Muszę spróbować tych Lu Go, kiedyś już je kontemplowałam w sklepie, ale wzięłam wafle ryżowe i potem żałowałam tej decyzji;) ja kocham ciemne Petitki z mlecznym nadzieniem, są przepyszne.

Wspominałam już o Bake Rolls'ach i Sun Bites (te słodko-słone to największa pomyłka, jaką jadłam, bleee), a teraz wypróbowałam jeszcze te bruschetty:
Obrazek
na razie zadowalam się smakiem pomidora&oliwek, ale są jeszcze warzywne, grzyby w śmietanie (!?), cztery sery, czosnkowe, serowo-szpinakowe, solone.
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 10:48 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Przekąski- zdrowe i mniej zdrowe

8
Sailor pisze:ręce mam do tej pory z cętki :/
Witaj w klubie. Chociaż moje uczulenie ostatnio objawia się najbardziej na palcach u rąk :rolleyes:
ja kocham ciemne Petitki z mlecznym nadzieniem, są przepyszne.
Ostatnio nie mogę ich dostać w moim osiedlowym markecie i jestem niezwykle wzburzona tym faktem.
Sun Bites są pycha, np. o smaku owoców leśnych, ale słodko-słone? Jest taki wynalazek? Na bruschetty zwróciłam również uwagę, ale odrzuciły mnie od nich oliwki. Jak zobaczę inne smaki to się zainteresuję.

I naprawdę nikt nie podzieli się swoimi ulubionymi przekąskami? Nie musi być od razu z reklamą :P
Ostatnio zmieniony 07 mar 2012, 21:51 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Przekąski- zdrowe i mniej zdrowe

9
aka, musimy pogodzić się z tym, że tylko my coś przekąszamy między posiłkami, a reszta froum jest ponad tym ;)
Ostatnio zmieniony 20 mar 2012, 17:17 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron