Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

2
No, to super!c:)

Dziś zabieram się za obiad, ale jutro napiszę przepis na coś smacznego, łatwego, co narodziło się w mojej głowie z braku czasu... (nawet facet mało kumaty w kuchni takie danie zrobi! ;)).
Ostatnio zmieniony 18 lut 2010, 13:34 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

3
Fiodor mam dla Ciebie cos na jutrzejszy obiad
Obrazek


Niespotykanie pyszne piersi

1.dowolna ilośc piersi z kurczaka
2.majeranek
bazylia
oregano
słodka papryka
sól
pieprz
i czosnek
3.ziemniaki
4.jabłka
5.masło lub oliwa

Przygotowujesz rondel, blache lub formę do zapiekania, oblewajac oliwa lub wysmarowując masłem lub i jedno i drugie(ja tak robię). Piersi kroisz na wieksze kawałki, obsypujesz solą, pieprzem i przyprawami i czosnkiem wg uznania. Ziemniaki obierasz i kroisz, to samo robisz z jabłkami. Piersi wykładasz do formy, wokoło nich ziemniaki, które ja posypuje albo solą albo solą czosnkową, na to wszystko wykładasz jabłka i posypujesz pieprzem. Pieczesz w piekarniku, pod przykryciem koło godziny. Smacznego.
Ostatnio zmieniony 20 lut 2010, 20:03 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

4
hmm, byłbym wdzięczny za napisanie bardziej szczegółowego przepisu. Mianowicie np porcja dla 2 - 4 osób, wraz z określeniem składników ile soli, papryki itp. Bo gdybym dodawał wszystko bez miary tak jak opisałaś to by nic dobrego z tego nie wyszło :( Byłbym bardzo wdzięczny za sprecyzowaniu tego przepisu...
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 23:23 przez jaśniak, łącznie zmieniany 1 raz.
Czasami mnie diabeł kusi, by uwierzyć w Boga.

— Stanisław Jerzy Lec

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

5
A ja ciągle nie dotarłam z tym moim przepisem...:red:

Nic to, może dziś?

Piersi z kurczaka w sosie pomidorowym (porcja dla 3-4 osób?)

- 3 piersi,
- pól paczki włoszczyzny mrożonej krojonej w paski,
- puszka pomidorów bez skórki (mogą być krojone),
- mały słoiczek koncentratu pomidorowego,
- 1 cebula,
- 1 ząbek czosnku,
- sól, cukier, oregano, bazylia, papryka w proszku słodka i ostra (ilości zgodnie ze smakiem)

Najlepsze z ryżem i surówką z czerwonej kapusty.

1. Wlać pomidory z puszki do garnka, dołożyć koncentrat, dolać wrzątku, wymieszać do odpowiedniej gęstości, wrzucić zamrożoną włoszczyznę, wszystkie przyprawy i dokładnie wymieszać. Przykryć i zostawić na najmniejszym gazie (jak się ma wszystko pod ręką, to trwa ze 3 minuty).

2. Pokroić mięso w paski (5 minut?) i cebulę (można też czosnek, ale ja rozgniatam go w wyciskarce do czosnku).

3. Usmażyć na patelni na niewielkiej ilości tłuszczu najpierw cebulę z czosnkiem, potem mięso. Kolejno przerzucić do garnka z pomidorami, wymieszać, przykryć i niech się zagotuje. Od zagotowania (ma ledwie "pyrkać"). Od zagotowania wystarczy 15 minut, czyli praktycznie w tym samym czasie można wstawić ryż. A czekając, aż jedno i drugie się ugotuje, można zająć się surówką. Jak ktoś lubi, pod koniec gotowania można dodać troszkę śmietany i wymieszać całość (łagodzi smak).

Jak dla mnie - PYCHA! :smacznego:
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, 17:57 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

7
victoria pisze:Tu nie dyskutujemy tylko gotujemy
Obrazek
i dzielimy się tym, co potrafimy...
Nie chcę ale muszę.

Może podacie jakieś szybkie jarskie przepisy ( tak, aby w kuchni za długo nie przebywać)
Ostatnio zmieniony 27 lut 2010, 20:30 przez Lynx, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

8
Takie nie wiem nawet jak je nazwać :D roladko-paszteciki

Przepyszne z filiżanką barszczu, grzybowej, ale i ze smażoną rybką

ok 1 kg ziemniaków
ok 1/2 kg pieczarek
20 dkg startego zółtego sera
ok 1/2 szklanki mleka
2-3 łyżki masła
1/2 łyżeczki soli
łyżeczka przyprawy do ziemniaków KAMIS
1 jajko, mąka i bułka tarta
1 duży wafel tortowy
olej do smażenia

Ziemniaki obrać, posolić i ugotować
Pieczarki obrać, pokroić drobno, usmażyć
Ugotowane ziemniaki z mlekiem, masłem i przyprawą utrzeć na gładką masę
Gorącą masę rozsmarować na waflu, na wierzch gorące pieczarki i starty ser
Wafel z masą zwinąć jak rolade i pozostawic do wystygnięcia
Wystudzona pokroić skośno na nieduże kawałki
Kawałki opanierować w mące, jajku i bułce i smazyć na oleju na rumiano.


Zapiekanka ziemniaczana

1 kg ziemniaków
2 jaja
1 szkl mleka
4 duże prostokatne serki topione
2-3 łyżki masła
sól, pieprz, gałka muszkatołowa
tłuszcz do foremki

Ziemniaki obgotować, pokroić w plastry, połową wyłozyć dno wysmarowanej foremki
Pokroić serki i wyłożyć na ziemniaki
Na ser wyłozyc reszte ziemniaków
Mleko, jajka i przyprawy dobrze rozbić i polać po ziemniakach
Na wierzch połozyć masło
Piec w dobrze rozgrzanym piekarniku ok 20 min w temp 200 st
Ostatnio zmieniony 27 lut 2010, 23:42 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

12
Dzięki Victoria.
Podam przepis na moje ulubione placki ziemniaczane:

starte ziemniaki - ilość dowolna w zależności ile mordek załapie się na kolację
jajko
30 dkg pieczarek
2 cebule ( 1 starta jedna do pieczarek).
sól. pieprz, trochę gałki

Pieczarki usmażyć z cebulką i dodać do startych ziemniaków. Wymieszać i smażyć małe placuszki.
Ja i moi przepadamy za tym.

I jeśli można proszę o więcej jarskich przepisów.
Ostatnio zmieniony 28 lut 2010, 20:20 przez Lynx, łącznie zmieniany 2 razy.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

14
KOTLETY Z SERA
40 dag sera salami lub innego o kształcie walca
20 dag małych pieczarek
jajko,łyzka mąki,3 łyzki tartej bułki,
natka pietruszki,olej do smażenia,pieprz,sól

Ser pokroić w plastry 1,5 - 2 cm grubość
Roztrzepać jajko dodając do niego posiekaną natkę
Plastry sera oprószyć mąką ,maczać w jajku i obtoczyć w bułce tartej
Smazyć z obu stron na silnie rozgrzanym tłuszczu.
Na powierzchni ma utworzyć się rumiana skorupka,a ser w środku rozpuścił się nie wydostając na zewnatrz.
Oddzielnie usmazyć pieczarki,posolić,oprószyć pieprzem i położyć na każdym kawałku sera
Smacznego
Ostatnio zmieniony 01 mar 2010, 20:00 przez Krystyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

15
Ja preferuję kuchnię szybką .A więc jeszcze jeden szybki przepis

Małdrzyki krakowskie

1/2 kg białego sera
ok.3/4 szklanki maki
troszkę masła
4 jajka
z 4 łyzki smietany,olej do smażenia,sól

Ser zemleć i utrzeć dodając roztrzepane jajka,stopione i ostudzone masło,smietanę,mąkę i szczyptę soli.Ciasto winno mieć konsystencję ciasta jak na biszkopt.Na głebokiej patelni formować łyzką niewielkie placuszki.Rumienić z obydwu stron.Podawać na ciepło z dodatkiem surówki.
Mozna też zrobić je na słodko.Dodajemy wówczas do masy cukier.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2010, 20:07 przez Krystyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

16
Jeszcze jeden przepis Wam podam na błyskawiczne gołąbki,tyle że już skrótowo :
W garnku mieszamy wszystkie składniki /jak na gołąbki/ + surowy ryż /lub kaszę/ i poszatkowaną surową kapustę,
Modelujemy gołąbki,obtaczamy w odrobinie mąki,smażymy z wszystkich stron na gorącym tłuszczu,po czym podduszamy.Robimy sos i błyskawiczne gołabki mamy gotowe.Smakują jak tradycyjne zawinięte w kapuścianym liściu :)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2010, 20:26 przez Krystyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

19
Pikantne żeberka (danie pochodzi z Chin)
Składniki (na 4 porcje)

1 kg żeberek
2 łyzki sosu hoisin (do kupienia w hipermarketach lub sklepach ze zdrową zywnością)
1 łyżka sosu sojowego
2 łyzki sosy słodko - ostrego
2 ząbki czosnku (przeciśnięte przez praskę)
3 łyzki miodu
2 łyzki cukru
1/2 łyzki przyprawy "pięć smaków"
2 łyżki sherry lub winiaku
olej do smazenia

żeberka zalewamy wodą, doprowadzamy do wrzenia i gotujemy ok 15 min., a następnie odcedzamy. Odstawiamy je do wyschnięcia lub osuszamy papierowymi ręcznikami. W woku (lub duzym rądlu) rozgrzewamy 2 - 3 łyzki oleju i smażymy na nim żeberka, cały czas mieszajac. Żeberka powinny nabrać ładnego złotego koloru. Wyjmujemy je z woka, rozkładamy na papierowym ręczniku a wok wycieramy do sucha. Do woka wlewamy sosy i dodajemy wszystkie pozostałe składniki. Doprowadzamy je do wrzenia, do sosu wkładamy zeberka i gotujemy je ok 10 min. Podajemy, kiedy kawałki żeberek będą równomiernie pokryte sosem i zyskają głęboki brązowy kolor.
Doskonale pasuja z sypkim ryżem lub makaronem ryzowym.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 10:47 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

23
A ja się podzielę moją ulubioną szybką potrawą :)

Makaron z sosem serowym - spora porcja dla 2 osób

Potrzebne:

- masło (trochę)
- ser pleśniowy Lazur, 2 szt
- 1 mały jogurt naturalny lub mała śmietana 18%
- ulubiony makaron
- bazylia w proszku
- czosnek w proszku

Na patelni na małym ogniu rozpuszczamy trochę masła (tak żeby można było na nim smażyć), pokrojone w kostkę sery rozpuszczamy na patelni tak żeby nie było już grudek, dodajemy śmietanę lub jogurt, mieszamy, dodajemy bazylię i czosnek na oko/wedle uznania.

Sosem polewamy ugotowany makaron już na talerzu każdego delikwenta :D

Kocham tę potrawę, ale uprzedzam, że nie każdemu ona smakuje :)
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 16:06 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

24
Ale tu się smacznie zrobiło! Dobrze, że jestem po obiedzie...:je:

Pychotki, będę próbować po kolei! A póki co, był przepis na placki ziemniaczane, to ja dodam, że u mnie znikają jedynie, jak jest serek... Czyli zwykłe placki ziemniaczane (ja robię na dość ostro, nie żałuję cebulki i pieprzu), smarowane na talerzu twarożkiem wiejskim (lekkim, ponoć chudszy, łudzę się... :lalala:), na bieżąco (jedno opakowanie na na osobę powinno starczyć, chyba że duuuuży łasuch...:P). I jak rodzina ma za długie zęby na same placki, ta w tej wersji wchodzi każdemu do ostatniej sztuki... Aha! Kompot z gruszek wyjątkowo pasuje.

:pa:
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 16:42 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

25
Wyrzuciło mnie ( coś neostrada nawala) więc jeszcze raz modlitwa kobiety:
Panie Boże dziękuje Ci za te wszystkie dary, którymi nas obdzieliłeś i proszę Cię aby to wszystko poszło mi do biustu.

I proszę o więcej zieleniny :je:
Ostatnio zmieniony 25 mar 2010, 21:20 przez Lynx, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

26
wiosna więc coś co dzisiaj robiłem na kolację. sałatka fiodora. jak ktoś zrobi proszę o opinię.


1 sałata lodowa. 1/2 ogórka zielonego, 1/2 papryki, 2 cebule (te czerwone), pomidory (używam koktajlowych).
wszystko pokroić i wymieszać. dodać sos z knora do sałatek greckich. wymieszać i dodać 1 mały jogurt naturalny.
pierś z kurczaka pokroić w kostkę przyprawić i rzucić na grilla (używam domowego).
sałatkę nałożyć do misek, na górę kurczak z grilla. całość posypać niewielką ilością startego żółtego sera.
smacznego.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2010, 21:55 przez fiodor, łącznie zmieniany 1 raz.
mieć siłę do walki i odwagę do marzeń. (fiodor)

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

28
Więcej zieleniny? To może ugotowane,pokrojone w kostkę /sort wg.gustu/ warzywa,dodatek wg.gustu wszelakiej zieleniny, wymieszać z majonezem.Można dodać jaja /w ilości jak smakują/,popieprzyć,posolić i z chlebkiem /ewentuanie z dodatkiem wędlinki osobno na talerzu/zjadać.Duży biust to same kłopoty.Nie wiecie zatem o jaki ciężar prosicie.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 20:29 przez Krystyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

29
Krystyna dzięki za sałatkę - fajna podpowiedź bo praktycznie można różne smaki łączyć.

Co do reszty - jak się jest "bardzo drobną urzędniczką" jak mawiali Starsi Panowie Dwaj - żadne przestrogi nie pomogą. Chce się choćby spróbować. :ahaha:

Czy na tym forum nie ma więcej jaroszy. Przyjdźcie i wspomóżcie.
Ostatnio zmieniony 29 maja 2010, 19:23 przez Lynx, łącznie zmieniany 2 razy.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)

Re: NASZE WYPRÓBOWANE PRZEPISY

30
fiodor pisze:wiosna więc coś co dzisiaj robiłem na kolację. sałatka fiodora. jak ktoś zrobi proszę o opinię.


1 sałata lodowa. 1/2 ogórka zielonego, 1/2 papryki, 2 cebule (te czerwone), pomidory (używam koktajlowych).
wszystko pokroić i wymieszać. dodać sos z knora do sałatek greckich. wymieszać i dodać 1 mały jogurt naturalny.
pierś z kurczaka pokroić w kostkę przyprawić i rzucić na grilla (używam domowego).
sałatkę nałożyć do misek, na górę kurczak z grilla. całość posypać niewielką ilością startego żółtego sera.
smacznego.
Sałatkę trochę zmodyfikowałam - kurczak był gotowany, a zamiast sera doszedł ananas.
Tubylcom smakowało. :thx:
Ostatnio zmieniony 29 maja 2010, 19:27 przez Lynx, łącznie zmieniany 2 razy.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron