Re: Zupy

1
Ostatnio smakują mi coraz bardziej :) Od zawsze uwielbiam pomidorową, barszczyki, brokułową i jarzynową. Teraz eksperymentuję z innymi i przekonałam się nawet do grzybowej (rybnej nadal nie tykam :o ).
A Wy, lubicie zupy?
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 12:55 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Zupy

2
Witam ja lubię pomidorową,czerwonu
barszczyk,grzybową,biały barszczyk oczywiście z makaronem,rosołu nie lubię.Lubię także grochową.krupnik,zupę z kulkami mięsnymi(podałam w swoich przepisach).
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 15:33 przez gossa3, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zupy

3
gossa3 pisze:biały barszczyk oczywiście z makaronem
Tego jeszcze nie próbowałam.
Ja jem go z grzankami, białym serem, grzybami albo jajkiem i chrzanem :)
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 16:49 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Zupy

4
Sailor pisze:(rybnej nadal nie tykam :o ).
Ja podobno zajadałam się tym w żłobku i aż wierzyć mi się w to nie chce.
Najbardziej lubię ogórkową :D A poza nią jeszcze żurek, wszelakie zupy-kremy, jarzynowa i grzybowa.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2010, 20:13 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Zupy

6
Jeszcze niedawno jedyną zupą jaka lubiłem była chmielowa (ala zimny lech ;) ) albo flaki
Ostatnio stałem sie fanem zup a polubiłem je podczas pobytu w... klinice Barlickiego w Łodzi (dziwne nie?)
Zona ma przekichane... specjalnie dla mnie i córci gotuje marchewkową a tesciowa (jem to bez obaw) raczy zięcia pomidorową lub kapusniakiem. Sam robię doskonałą gulaszową a mamutek pitrasi dla syna rosołki i krupniczki... życie jest piekne... :)
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 14:22 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Zupy

7
Jatagan hehehe no nie gadaj :D
Jestem propagatorem pomidorówki :) jumiii :P
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 14:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zupy

8
pomidorowa jest O.K. ale prawdziwa poezja smaku i niebo w gebie to kapuśniak... jescze można kosmitów przywołac :D
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 15:01 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Zupy

9
Jesz z "prażokami" (tłuczone kartofle okraszane podsmażoną cebulką z kiełbasą i boczkiem) ? :)
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 15:03 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zupy

10
Jatagan pisze:Zona ma przekichane... specjalnie dla mnie i córci gotuje marchewkową a tesciowa (jem to bez obaw) raczy zięcia pomidorową lub kapusniakiem. Sam robię doskonałą gulaszową a mamutek pitrasi dla syna rosołki i krupniczki... życie jest piekne... :)
Normalnie Jatagan masz jak w Raju :) :)

Moje to pomidorowa mojej mamy jak to się mówi :miód w gębie .... Wystarczy ,że napisze sms-a ,a ja zaraz pędzę do niej :)
Mojej teściowej (spokojnie też można zjeśc ) to rosół ,palce lizac ,robi taki typowo wiejski rosołek .Przypomina mi to lata dzieciństwa i pobyt u mojej babci :)
A ch i jeszcze żurek :) :)-miodzio :)
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 15:08 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Zupy

11
Ojjj tak Dorcik - nie ma to jak zupka Mamy :)
Żurek pierwsza klasa :P
Biały barszcz z kiełbaska mniam ... idę coś zjeść :P
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 15:26 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zupy

12
Abesnai pisze:Ojjj tak Dorcik - nie ma to jak zupka Mamy :)
Żurek pierwsza klasa :P
Biały barszcz z kiełbaska mniam ... idę coś zjeść :P
No baaa ...miodzio żurek ...
Ja własnie jestem po zurku ,palce lizac ,podobno przepyszny mi wychodzi -full kiełbaski ,jajeczko ,no i doprawiam porządnie :tak: .Moje dzieciaki opęzlowały po talerzy ,że ,az miło sie na nie patrzyło :)
Smacznego Ci zyczę :)
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 15:38 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Zupy

13
Abesnai pisze:Jesz z "prażokami" (tłuczone kartofle okraszane podsmażoną cebulką z kiełbasą i boczkiem) ? :)
Jeszcze lepsza jest "dusicha"... ziemniaki utłuczone z maką i okraszone boczusiem i cebulką... jedyna wada że tego "zapychacza sie nie da zjeść za wiele.

A tesciowa moja robi fenomenalną wręcz grochówe... powiadam wam. W życiu wyszło jej niewiele rzeczy ale na pewno jest to grochówka i zęby :ahah: (ale posiada dwa regulaminowe)... a i jak mówie to przy żonie to jeszcze córka jej wyszła... :fiufiu:
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 17:14 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Zupy

14
eee ... :D dusicha w takim razie = się prażoki :D
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 18:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Zupy

15
Abesnai pisze:eee ... :D dusicha w takim razie = się prażoki :D
Nie wspomniałaś o mące... ale w takim razie są genialne...
Ostatnio zmieniony 06 lip 2010, 19:35 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Zupy

17
Zup jest wiele,i tak po prawdzie zjadam każdą z nich ale moją ulubioną zupą jest chłodnik owocowy w okresie letnim :smacznego:
Ostatnio zmieniony 29 sty 2011, 11:32 przez piaskun57, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Zupy

19
Ja kiedyś do pomidorowej dodałem trochę soku z cytryny. Ku mojemu zdziwieniu, smak stał się bardziej intensywny.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2011, 2:18 przez Orayon, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron