Re: Makarony

2
Witam uwielbiam makaron z zupami pomidorową,buraczkową i grzybową.Lubię też spaggetti i posypany żółtym serem.Lubię także makaron podsmażany z masełkiem troszke soli i wbić 2-3 jajka pycha,tylko że makaron bardzo tuczy.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2010, 9:29 przez gossa3, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

3
gossa3 pisze:tylko że makaron bardzo tuczy.
Makaron razowy, pełnoziarnisty nie tuczy.
Lubię makaron pod każdą postacią- z sosami, w sałatkach, zapiekankach, zupach.
Ostatnio zmieniony 21 mar 2010, 9:56 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Makarony

5
Oooch, uwielbiam wszelkie kluseczki i pod każdą postacią (no może prócz potraw na słodko lub zup mlecznych z makaronem w roli głównej) :smacznego:
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 8:55 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Makarony

6
Przepis na prościusieńki makaronik.
serek homogenizowany
jogurt naturalny
ser pleśniowy ( niebieski, zielony - ilość zależy od tego jak mocny smak sosu chce się uzyskać)
trochę startej skórki cytryny
sól pieprz
makaron
Ser zetrzeć wymieszać z jogurtem, i serkim dodac trochę skórki cytryny, sól, pieprz. Dodać makaron. Jeżeli ktoś chce to może też mięsko. Super szybkie i smaczne danie.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 11:11 przez zuz, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

8
uwielbiam wszystkie makarony i te ciemne i jasne. Pyszny jest makaron z amarantusa (mozna kupić w sklepach z naturalnążywnością), ale pieruńsko drogi.
Uwielbiam spagetti z prostym sosikiem mojej roboty (przecier pomidorowy, oliwa z oliwek, suszone pomidory- co tam mam pod ręką to wrzucam) lub po prostu z szynką i oliwą oliwek, z rzeczami, którymi znajdę w lodówce :P
Ostatnio zmieniony 20 lip 2010, 12:57 przez motylek, łącznie zmieniany 1 raz.
Bo motylki lubią truskawki

Re: Makarony

11
uwielbiam makaron :)

sos z tunczykiem
1 puszka pomidorow krojonych albo pelati,
1 puszka tunczyka w oleju,
1/2 paczki spaghetti
1 mala cebula
przyprawy: bazylia, oregano, platki chili do smaku

odsaczyc tunczyka z oleju, olej wylac na patelnie, zeszklic na nim drobno pokrojona cebule
dodac tunczyka, pomidory, przyprawy
dusic razem przynajmniej 10 minut
dodac ugotowany al dente makaron i zjesc :D

makaron z sosem pieczarkowo-kurczakowym
20dkg pieczarek
duza cebula
200-250 ml opakowanie smietanki 18%, takiej slodkiej
jedna pojedyncza piers z kurczaka
przyprawy- pieprz, sol, natka pietruszki
olej do smazenia
ulubiony makaron

na patelni podsmazyc na zloto pokrojona w kostke piers z kurczaka, dodac cebule, zeszklic
dodac pokrojone w plasterki pieczarki,
dodac sol, pieprz
poczekac az odparuje woda z pieczarek
dodac smietanke, gotowac na malutkim ogniu 3-5 minut az zgestnieje
dodac mnostwo zielonej pietruszki
dodac ugotowany makaron

mozna sobie darowac kurczaka :)
Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 19:33 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Makarony

12
Nie cierpie tuńczyka w oleju, ale ten drugi przepis mi tak zapachniał.... mmmm az zgłodniałam :D
Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 22:07 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Makarony

13
Ja jadłam tego z tuńczykiem i jakiś taki ten tuńczyk pomieszany z ciepłym mi nie podchodzi...
Najbardziej to lubię sos Napoli z torebki+roztopiony w tym Camembert albo Brie (wrzucić jak już będzie się zagotowywać) + duużo świeżej bazylii z doniczki. Jadalne ze spaghetti albo penne.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2010, 12:59 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

15
Wole zacierke z mąki przynajmniej graham, niby to samo ale świeże i nie leżało na półce w sklepie rok czasu.
Ostatnio zmieniony 15 gru 2010, 9:04 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

16
Najciekawsze jest to, że mozna jeść np zupę pomidorową za każdym razem z innym makaronem i przez to smakuje ona inaczej :)
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 18:43 przez Maneta, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

17
Lubię makaron- czemu nie, ale wolę własnej roboty bo wiem z czego jest zrobiony,natomiast jeśli mam kupić jakieś badziewie i nie mam pewności co w tym może się znajdować to sobie odpuszczam;)
Bardzo lubię spaghetti :)
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011, 11:05 przez piaskun57, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

19
Oj Senioritka ale się tobie trafiło, musiałaś trafić chyba jakiegoś kucharza,a może coś z kulinariów byś podała jakieś ciekawe przepisy;)
Ostatnio zmieniony 27 sty 2011, 23:33 przez piaskun57, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

21
uwielbiam makaron :>

Zwłaszcza robić go według pewnego przepisu znalezionego na necie. Mianowicie:

Trzemy [ albo kroimy na kosteczki ] ok. pół kilo sera [ chyba, że ktoś baaardzo lubi ser :) ]
Puszkowane pomidory kroimy na drobne kawałeczki [ najlepiej 2 puszki ]
Wrzucamy na patelnię i smażymy, przykrywając pokrywką, aż zrobi się sos.

W tym samym czasie gotujemy makaron [ zapewne ok. pół paczki, ale niech każdy eksperymentuje po swojemu ]

Gdy zrobi się całkiem fajny sos, a jeszcze nie spłonie ;) bierzemy paczkę Bazylii i Tymianku/Oregano i dodajemy soli i pieprzu [ w ilości jak kto lubi pikantne ;) Ja np. dodaję sporo a to znaczy z 3 duże szczypty soli i 4 pieprzu.

Mieszamy i minutkę podduszamy razem, dodajemy makaron, ser, mieszamy i w sumie na minutkę możemy jeszcze przykryć i poczekać :)

I tyle.
Oczywiście można eksperymentować ze smakiem: więcej i mniej Bazylii i Oregano zmienia smak sosu, pikantność zależy od ilości pieprzu i soli, ogromną różnicę w smaku daje też fakt, czy używamy sera zwykłego, czy wędzonego ;)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2011, 0:00 przez Rutlawski, łącznie zmieniany 2 razy.
2790097 - piszcie, kochani :>

Re: Makarony

23
Bardzo lubię makaron. Nigdy jednak nie jadłam domowego, zawsze kupny. Najbardziej lubię spagetti ( z stopionym żółtym serem na wierzchu), makaron z grzybami i łazanki. Ostatnio polubiłam też wszelakie zapiekanki serowe, szynkowe z makaronem.
Ostatnio zmieniony 17 lut 2011, 21:20 przez Nemezja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

24
Też lubię makarony, wszystkie rodzaje, świderki, nitki, muszelki, nie robię nigdy sama tylko kupuję.
Najbardziej lubię spagetti na ostro z mięsem mielonym i serem, potem zupy własnej roboty jak i gotowe, suche z torebki.
Próbowałam kiedyś zrobić sałatkę z makaronu i warzyw (gdzieś przepis znalazłam), nawet dobra wyszła.
Ostatnio zmieniony 18 lut 2011, 11:30 przez DziewczynaBezSerca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

25
voltaren pisze:Lubicie makarony?
Spaggetti? np. albo z sosem?
Wolicie makarony własnej roboty (domowej0 czy kupowane... ?
:lol:
Nie lubię. Jadam tylko i wyłącznie z rosołem.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2011, 7:51 przez Pentryt, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

26
Ja od czasu do czasu lubię zjeść jakiś makaron, albo carbonara, spaghetti, z sosem pomidorowym, albo po prostu własna twórczość ;) Jak nie mam czasu i ochoty na gotowanie to zdarza mi się zamawiać różnorodne potrawy i nawet makarony ze smakuje.pl naprawdę polecam. Są przepyszne. Mnóstwo restauracji, z których można wybrać sobie Wasz ulubiony makaron ;)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 11:50 przez katarzyna, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Makarony

27
Jak daawno nie jadłem makaronu a powstałą nawet o nim piosenka.


;)
Ostatnio zmieniony 16 cze 2011, 13:16 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Makarony

29
Moje życie bez makaronu byłoby smutne, bo jedno z niewielu dań, które umiem zrobić to spaghetti. I wychodzi świetnie.
Ale prawdziwą obsesję mam na punkcie lasagne - oczywiście też swojej roboty ;)
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 23:21 przez ruda paskuda, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Makarony

30
Ja mam ulubioną wersję makaronu "świderki". Kroję kiełbasę w plasterki lub połówki, cebulę w piórka, skrajami 2-3 ząbki czosnku, pieczarki w plasterki, i wszystko to podsmażam na patelni. Ugotowany makaron wrzucam na to wszystko, mieszam i na koniec posypuję startym serem żółtym, tak by po przemieszaniu ser "skleił" całość. Pyszności.

Makaron, jak wcześniej pisałam, kocham. Jadam z twarogiem, mięsem, jajkiem... warzywami... zależy co w lodówce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuchnia”

cron