Re: offtop na temat Islamu

1
Tak , tylko jak w Polsce wykona sie takie badania to wynik jest brany pod uwagę i idzie w świat. Mentalność Kalego jest znana , tylko czy moze miec znaczenie wsród ludzi inteligentnych , rozumnych.

Islam jest wspaniałą religią miłującą pokój , równość i braterstwo wszystkich ludzi.

Pakistański sąd w Kasur skazał chrześcijańskie małżeństwo na karę 25 lat więzienia po tym jak, oskarżono ich o bluźnierstwo.

Dwa lata temu mieli dotknąć nieczystymi rękami Koranu, teraz podobno islamskie władze odnalazły "nowe dowody".

Sąd w dystrykcie Pendżab w północnej części Pakistanu nie miał wątpliwości, że małżonkowie Munir Masih i Ruqqiya Bibi dopuścili się bluźnierstwa. Wprawdzie jeszcze w styczniu zostali wypuszczeni na wolność za kaucją, ale po wczorajszej rozprawie sądowej zostali wtrąceni do więzienia na najbliższe ćwierć wieku.

"Ustawa o bluźnierstwie", wprowadzona w Pakistanie w 1986 roku, to najczęściej wykorzystywany przepis prawny przeciw mieszkającym tam chrześcijanom. Przewiduje ona karę dożywocia za obrazę Koranu oraz karę śmierci za obrazę Mahometa. W ostatnich dwóch miesiącach na jej podstawie trzykrotnie orzeczono drastycznie suroe kary więzienia wobec chrześcijan.

W styczniu trybunał w Faisalabadzie skazał na dożywocie 26. letniego Imrana Masiha za znieważenie i profanację Koranu. Miał on celowo spalić wersety Koranu oraz książkę w języku arabskim, by "podburzyć do nienawiści międzyreligijnej i obrazić uczucia muzułmanów". 25 lutego trybunał w Karaczi skazał również na dożywocie innego chrześcijanina Qamara Davida, który miał obrazić uczucia muzułmanów przez bluźniercze przekazy telefoniczne. Obrońcy praw człowieka zapowiedzieli, że w sprawie Munira Masiha i Ruqqiyi Bibi złożą apelację do Sądu Najwyższego w Lahaurze - informuje KAI.

Ja nie namawiam do nienawiści , do wojen religijnych , ale zastanówmy się choć chwilę jakie skutki przynosi wiara w czyjeś słowo , nadmierna tolerancja w stosunku do ludzi którzy nie są tolerancyjni , nie chodzi o kraje muzułmańskie , ale o nasz kraj , o kraje europejskie.Wszelkie normy jednostronnej tolerancji zostały przekroczone.

Francuzi zaczynają się budzić z letargu.

Francuski sąd zezwolił na rozpowszechnianie przez skrajnie prawicowy Front Narodowy Jean-Marie Le Pena plakatu wyborczego, który nawołuje Francuzów do powstrzymania "islamizmu".

:Polska:
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2010, 19:29 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: offtop na temat Islamu

2
Wiesz, nawet jak masz dwoje dzieciakow klocacych sie w piaskownicy to w koncu madrzejszy musi ustapic.
Ja wiem, ze czlowiekowi serce sie wzburza bo masa jest przykladow niesprawiedliwosci, zaklamania, jednostronnej tolerancji, i czystej glupoty...
Ale poki co historia pokazuje, ze zab za zab i oko za oko daje nam spoleczenstwa slepych i bezzebnych ludzi. :ahah:
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2010, 19:34 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: offtop na temat Islamu

3
W bramie , którą czesto przechodzę skracajac sobie drogę jest napisane na ścianie mądrzejsze , nowoczesne hasło - "oko za oko , ząb za ząb , a dupa za pieniądze".

Jestem przeciwnikiem tak budowy meczetów , jak i kościołów , których według mego rozeznania jest wystarczajaca ilość , przynajmniej w mojej okolicy.

Islam to religia ekspansywna , zaborcza , narzucająca innym swoją teorię , nawet siłą i nikt mądry temu nie zaprzeczy. Islam jako religia jest nam obcy pod kazdym względem.

W kilku dzielnicach Stambułu domy zamieszkane przez chrześcijan zostały oznakowane zielonymi plakietkami. Mieszkańcy są zaniepokojeni – tak oznaczano domy chrześcijan przed tureckim pogromem w 1955 roku.

- Kto dokonał tego oznakowania? – pyta posłanka z Konstantynopola, Sebahat Tuncel. Wezwała ona ministerstwo spraw wewnętrznych, by wydało oświadczenie w tej sprawie. Posłanka chce wiedzieć, czy nakaz oznaczenia wydała policja. Na pytanie ma odpowiedzieć minister Besir Atalay.

Muzułmańscy napastnicy podpalili 38-letniego Arsheda Masiha za to, że odmówił wyrzeczenia się chrześcijaństwa i przyjęcia islamu. Jego żonę zgwałcili policjanci. Trójka ich dzieci, w wieku od 7 do 12 lat, musiała przyglądać się całej makabrze.

Do incydentu doszło w piątek przed samym posterunkiem policji w Islamabadzie – poinformował serwis AsiaNews za mediami lokalnymi. Serwis podaje, że mężczyzna walczy o życie w Szpitalu Świętej Rodziny w Rawalpindi, w pobliżu stolicy. Według serwisu PakistanChristianPost – mężczyzna zmarł niedługo po przywiezieniu do szpitala.

Koranu nie wolno tykać , Biblię można palić , to jest tolerancja islamistów.

Niby dlaczego , dla jakich wartości mam popierać rozwój Islamu w Polsce.Ilu jest wyznawców tej religii w Polsce. Mogę powiedzieć niech przejdą na Chrzescijaństwo , skoro zdecydowali się na Polskę.

Kto do kogo ma się dostosować ? Czegoś tu nie rozumiem.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2010, 20:08 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: offtop na temat Islamu

4
janio pisze:Kto do kogo ma się dostosować ? Czegoś tu nie rozumiem.

:Polska:
Nie mam odpowiedzi na twe pytanie. Jedno, co wiem to jest to, ze dotychczasowe dzialanie na zasadzie "jak Kuba Bogu tak Bog Kubie" przynosi tylko smierc i wiecej nienawisci.
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2010, 20:19 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: offtop na temat Islamu

5
Zrozum , że w Polsce nie ma zastosowania przysłowie "jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".

Ja nie wiem jak jest gdzie indziej , ale w moich stronach jeszcze sporo ludzi chodzi do koscioła , widzę to z okna w kazdą niedzielę.Jedno jest pewne , że chodzi mniej niz chodziło w poprzednich latach.Wpływ na taka sytucję KK ma nagonka medialna polskojezycznych mediów będących w rękach obcego , najczęściej zydowsko - niemieckiego kapitału.

To nie wszystko , sporą zasługę mają sami księża , swym postępowaniem , grzechami jakie mają względem swego kościoła i wiernych.

Ja nie jestem sędzią i nie mam prawa osadzać innych. Dla mnie religijność , okazywanie swego przywiązania do zbiorowej modlitwy , do wysłuchania słów ewangielii , spowiedzi ma mniejsze znaczenie niż być uczciwym człowiekiem z zasadami , na codzień , tak w domu , jak i w pracy , bez żadnych nakazów , to musi wypływać samo z siebie.To mi w zupełności wystarcza.

Najwięcej grzechów mam względem swego Koscioła. :k:

:Polska:
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2010, 20:50 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: offtop na temat Islamu

6
janio,
ja nie ograniczylam w tym swego pogladu do religii. Jak Kuba Bogu to po prostu znane powiedzenie - ale ja nie chcialam tu uzywac zadnych polaczen z religia czy kosciolem.

Co ja powiedzilam jest, ze do tej pory poprzez tysiace lat ludzie walcza ze soba, mszcza sie za dawne wojny, nienawidza za cos, co zdarzylo sie setki lat temu...
I jakos to nie poprawia sytuacji na swiecie a wrecz przeciwnie- powoduje narodzenie nowych konfliktow.

Wiec jak ty widzisz wyjscie z tej sytuacji? Co powinni wszyscy ludzie zrobic by skonczyly sie wojny i nienawisc?
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2010, 21:15 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Re: offtop na temat Islamu

7
Krystek , rozumiem.Żeby zakonczyć temat/ty w ktore ja nie lubię wchodzić powiem tak.
Historii nie sposób jest zmienić , napisać jej od nowa , jedynie nowe odkrycia mogą dokonać drobnych (może wiekszych) weryfikacji.Historia powinna służyć obecnym pokoleniom do nauki i wyciagania wniosków , by nie popełniać starych błędów.

Jestem zdecydownym przeciwnikiem fanatyzmu religijnego , państw wyznaniowych.

Chrzescijaństwo nie jest religją fanatyczną , nie wytacza wojen z niewiernymi , chrześcijanie nie mordują niewinnych ludzi.
Wiem , że tu można przypomnieć Serbię - Kosowo , ale to inna sprawa , inne podłoże nie religijne , tak jak choćby sprawa Kurdów w Turcji.

Islam to religia fanatyków , wypowiadająca wojnę religijną przeciwnikom religijnym , wśród islamistów znajdują się mordercy niewiernych ,ludzi majacych całkiem inny stosunek do otaczajacego nas świata . Istnieją państwa o charakterze wyznaniowym , gdzie na ich czele stoją przywódcy religijni , są to państwa muzułmańskie.

Co do światyń , to ja bym pogodził wszystkie religie , np. w krajach muzułmańskich w meczetach niech modlą się również chrzescijanie , w krajach katolickich w kościołach niech modlą się również muzułmanie. Stwórca byłby zachwycony takim rozwiązaniem , pojednaniem ludzi na Ziemi w imię Boże.

Pozdrawiam .:Polska:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2010, 9:14 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: offtop na temat Islamu

8
Chrzescijaństwo nie jest religją fanatyczną , nie wytacza wojen z niewiernymi , chrześcijanie nie mordują niewinnych ludzi.
O! To coś nowego. Zastanawia mnie, więc czymże były krucjaty, wojny husyckie, z Saracenami, masakry Albigensów, pogan, angielskich i irlandzkich protestantów czy ta z nocy św. Bartłomieja, o pogromach poczynionych na Starszych Braciach w wierze przez gorliwych chrześcijan nie wspominając...? Długo można by tutaj mnożyć krwawe chrześcijańskie rzezie i przykłady fanatyzmu, którego dzisiejsze oblicze również możemy obserwować w postaci skrajnej nietolerancji i nienawiści do wszystkiego, co inne.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2010, 10:08 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: offtop na temat Islamu

9
Krucjaty były odpowiedzią na to samo co robili wtedy Muzułmanie i vice versa i działo się to w ciemnych wiekach, gdzie jak sama nazwa wskazuje ludzie byli ciemni ludzie wtedy. Nie tylko chrześcijanie wymyśłili pogromy religijne, przemoc itd, a dotyczą one innych religii i ludzi uważających się za Oświeconych np. rewolucja Francuska. Nikogo nie bronie i chrześcijan tylko (żeby nie było znowu) trylko chcee wskazać na ten prosty fakt że ludzie porowadzą wojny od wieków nie zależnie od religii.
I jeszcze wyjdzie na to że KRucjaty i wojny o JErozolime wyglądały tak, że żyli sobie miłujący pokój Muzułmanie i przybyli barbarzyńscy europejczycy i mordowali arabów i mameluków, Saladyn to był rycerz pełen cnót i w ogóle, a ci KRzyżowcy to rozbestwiona hołota.
Tam się wyrzynały obie strony nie przebierając w środkach, jeszcze później dołączyli jeszcze lepsi mongołowie :D
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2010, 10:39 przez voltaren, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: offtop na temat Islamu

10
Sailor , po pierwsze czytaj ze zrozumieniem , a po drugie może wyszłas za muzulanina , przeszłaś na Islam , że tak bronisz tej wiary , wtedy masz pelne moje zrozumienie .

Jak tak chcesz historycznie to dowiedz sie (jesli nie wiesz) gdzie narodził sie Islam i jak sie rozwijał , jaką religię ciagle wypierał i gdzie by dzisiaj "królował" gdyby nie pewne wydarzenia historyczne.

Islam to religia walcząca , zaborcza i bardzo groźna.Tylko ślepy , albo głupi tego nie dostrzega. Cóż z tego , że są wyjątki , piękne słowa , interpretacje zapisów , zapewnienia , zobowiazania.... , niestety liczą sie fakty , a te mówią zupełnie co innego.

Islam to wstecznictwo , nawiązywanie do korzeni ,do zapisów koranicznych i ciągła walka z niewiernymi i ekspansja na ziemie jeszcze nie opanowane przez tą religię.

Chrzescijaństwo wyciągnęło nauki , wnioski z przeszłości , zaniechało morderczych walk na tle wiary , przyjęlo naukę Chrystusa , za drogę do zbawienia.Wszystko ma jednak swoje granice.

Chrześcijaństwu blizej niż Islamowi jest pogodzić się z tym co odkrywa nauka zarówno w dziedzinie odkryć Kosmosu , jak i w sprawach genetycznych , powstania zycia na Ziemi.

Wcześniej , czy później teorie religijne bedą musiały spotkać się z teoriami świeckimi - naukowymi.One nie muszą się zupełnie wykluczać.

Świat religii i nauki wierzy w Stwórcę - Boga , stworzyciela życia , Ziemi , Planet , Galaktyk , Kosmosu , wszystkich rzeczy widzialnych i niewidzialnych....., oraz w to , że człowiek posiada oprócz ciała również i duszę.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2010, 11:18 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: offtop na temat Islamu

11
janio pisze:Sailor , po pierwsze czytaj ze zrozumieniem , a po drugie może wyszłas za muzulanina , przeszłaś na Islam , że tak bronisz tej wiary , wtedy masz pelne moje zrozumienie .
Janio, a może odpowiedz merytorycznie (podałam konkretne wydarzenia), miast argumentować personalnie? Ty wytaczasz ciężkie działa w postaci antymuzułmańskich wpisów, a kiedy ja wtrącę, że i chrześcijanie mają niejedno na sumieniu (na każdą wyliczankę zbrodni jednej strony, można odpowiedzieć podobną dotyczącą drugiej), padają jakieś dziwne podejrzenia i wnioski. Niczego nie bronię, ale i daleko mi od gloryfikacji. I nie potrzeba przejść na islam, aby wiedzieć takie rzeczy, można je znaleźć w każdym podręczniku historii.

Ciągle utożsamiasz całą filozoficzną i religijną doktrynę islamu z jednym tylko zwyrodniałym i fanatycznym odłamem. To tak, jakby utożsamiać całe chrześcijaństwo ze Świętą Inkwizycją albo krwawą chrystianizacją Indian północnoamerykańskich. Już widzisz różnicę?

Poza tym, skoro odwoływanie się do Koranu stanowi wg Ciebie wstecznictwo, to czym jest odwoływanie się do starszych jeszcze Pism- Starego i Nowego Testamentu?

Każda religia jest groźna, gdy ludzie zaczynają używać ich do własnych celów, często np. politycznych. Islam nie ma monopolu na fanatyzm.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2010, 19:36 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: offtop na temat Islamu

12
Tak gwoli wyjaśnienia JANIO...

Przeczytaj jeszcze raz tytuł wątku, w którym rozpętałeś tą nic nie wnoszącą dyskusję... "ŻYCIE W TURCJI" - to nie to samo co "moje poglądy na temat islamu i muzułmanów"... Proszę Cię szanuj mój czas i wygłaszaj swoje teorie w dziale o islamie, ok?

Co do tematu.

Ja nie wiem jak jest w innych krajach muzułmańskich. Pakistan jest bardzo specyficznym krajem, ponieważ ludzie go zamieszkujący mają dość "niespokojną i porywczą" mentalność. Niewielu jest wykształconych. Agresja i przemoc ma podstawy w kulturze a nie religii tego regionu... Gdybyś wyszedł poza poglądy w których się "kisisz" i trochę więcej poczytał prócz strony "www.euroislam", być może nie powtarzałbyś w kółko tych samych rewelacji.

Załóż Janio swój własny wątek i zawrzyj swoje złote myśli, ok? Myślę, że większość forumowiczów jest już zmęczonych ciągłą, nic nie wnoszącą dyskusją o fanatyzmie islamskim...
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2010, 11:13 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: offtop na temat Islamu

13
Masz rację ludozerko , tylko , że ja nie założyłem tego wątku .

Dla ścisłości religia to nie tort z ktorego mozna wykrojone kawałki wykladać na rózne talezyki i podawać gościom.

Powiem z przykroscią , że nie cenie ludzi , którzy są zdolni do zdrady.Wybacz , ale Ty zdradzilaś przede wszystkim swoich rodziców , swoich bliskich , swoją ojczyznę , swoją wiarę , przyjaciól.Zapytam dla jakich wartości , dla swojej wygody , dla miłości ?

Nie odpowiadaj , to nie moja sprawa , powinno i mało mnie to obchodzi.

Odpowiedz sama sobie , wiem , ze zadajesz sobie takie pytania , a jeśli nie to będziesz zadawać , poczekaj jak się zestarzejesz , stracisz na atrakcyjności.......zatęsknisz , przypomnisz sobie co radzili rodzice.

Dziwię się , że wygłaszane kalumnie na Chrzescijaństwo , ataki na K.K . Cię nie rażą , dlaczego ?

To moja wada , mówię to co myślę.Wybacz.

:Polska:
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2010, 19:21 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: offtop na temat Islamu

15
janio pisze:Masz rację ludozerko , tylko , że ja nie założyłem tego wątku .

Dla ścisłości religia to nie tort z ktorego mozna wykrojone kawałki wykladać na rózne talezyki i podawać gościom.

Powiem z przykroscią , że nie cenie ludzi , którzy są zdolni do zdrady.Wybacz , ale Ty zdradzilaś przede wszystkim swoich rodziców , swoich bliskich , swoją ojczyznę , swoją wiarę , przyjaciól.Zapytam dla jakich wartości , dla swojej wygody , dla miłości ?

Nie odpowiadaj , to nie moja sprawa , powinno i mało mnie to obchodzi.

Odpowiedz sama sobie , wiem , ze zadajesz sobie takie pytania , a jeśli nie to będziesz zadawać , poczekaj jak się zestarzejesz , stracisz na atrakcyjności.......zatęsknisz , przypomnisz sobie co radzili rodzice.

Dziwię się , że wygłaszane kalumnie na Chrzescijaństwo , ataki na K.K . Cię nie rażą , dlaczego ?

To moja wada , mówię to co myślę.Wybacz.

:Polska:
Tak!!! Przyznaję Janio! Zdradziłam swoją rodzinę, ojczyznę, religię(wiarę), przyjaciół i w ogóle JESTEM ZŁAAAA :satan:

Boli Cię, że nie związałam się z przykładnym katolikiem - takim jak TY - który uważa wszystko spoza kręgu polsko-katolickiego za zło konieczne...? Że nie wierzę bezrefleksyjnie? Że potrafię dostrzec w religiach(nie tylko monoteistycznych) wiele punktów wspólnych, które są ważniejsze niż różnice? Że uważam, że świat, w którym ludzie od siebie różni(pod wzg. religii, kultury, pochodzenia) koegzystują w pokoju jest możliwy i że próbuję tą wizję realizować?

Widzisz Janio.. Gdyby temat dotyczył buddyzmu broniłabym buddystów tak samo jak bronię muzułmanów... Ale jesteś tak zaślepiony, że nie potrafisz wznieść się ponad swoje uprzedzenia i bezrefleksyjne dogmaty...

Jesteś taki dumny, że jesteś Polakiem i katolikiem... w takim razie czy wiesz cokolwiek o naszej słowiańskiej mitologii? O czasach przed katolicyzmem? O naszych korzeniach? Bo ja wiem sporo...

Oceniasz ludzi po pozorach, zapominając o ich wnętrzu... Wierzysz w cały ten medialny chłam podawany w kolorowym, atrakcyjnym opakowaniu... Bezrefleksyjnie...

Prosiłam o podawania wiarygodnych źródeł odnośnie islamu, ponieważ potem wychodzą takie właśnie kwiatki. Powtarzasz ciągle to samo Janio, a to znaczy, że nie masz zbyt wielu racjonalnych argumentów. Cała Twoja wiedza pochodzi z mediów.
Nigdy nie piszesz o swoich doświadczeniach... Ja napisałam jak widzę muzułmanów w Turcji... Mam z nimi kontakt codziennie. Są różni. Tak samo jak różni są katolicy. Ale widocznie to bardzo trudno zrozumieć... i dlatego trzeba ciągle utwierdzać się w przekonaniu, że islam to zło i szukać informacji potwierdzających tę "prawdę".
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2010, 20:37 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: offtop na temat Islamu

16
Ludożerko zakończmy tą dyskusję , która niczemu nie słuzy , a ja nie chcę Ci dokuczać.

Ty w swych ocenach popadasz w skrajności , typu:

- JESTEM ZŁAAAA ,
- Boli Cię, że nie związałam się z przykładnym katolikiem - takim jak TY - który uważa wszystko spoza kręgu polsko-katolickiego za zło konieczne...?
- Że nie wierzę bezrefleksyjnie?
- Że potrafię dostrzec w religiach(nie tylko monoteistycznych) wiele punktów wspólnych, które są ważniejsze niż różnice? - Że uważam, że świat, w którym ludzie od siebie różni(pod wzg. religii, kultury, pochodzenia) koegzystują w pokoju jest możliwy i że próbuję tą wizję realizować?

Daruj sobie takie oceny , nic takiego nie powiedziałem.Twoje życiowe decyzje mało mnie obchodzą , nie interesują , to są Twoje sprawy i nic mi do tego.

Staram się operować oceną faktów , np. co do rodziców , czy nie mam prawa sądzić , że przeżywali w podobny sposób do moich bardzo bliskich znajomych , których jedyna córka podjeła decyzję wyjścia za mąż za Francuza , nie tego "bladego" , ale o śniadej , południowej cerze. (tyle , że nie Algierczyk , nie muzułmanin-opisywłem historię ich poznania na forum-nie pamietam przy jakiej okazji )

Twoje opowieści o Turcji , są bardzo interesujace , ładnie piszesz , ale są opisywane Twoimi oczyma , odczuciami i muszą być w Twoim przekazie pozytywne , inaczej byś zaprzeczała sama sobie , zaprzeczała słuszności podjętych przez siebie decyzji.Wiele kobiet , których wybór był podobny do Twego , bardzo się zawiodło na swych męzach muzulmanach. Doskonale o tym wiesz.

Tu mi przychodzi refleksja.Niedawno w Turcji odbywał sie wyscig kolarski dookola tego kraju.Ogladałem to w Eurosporcie.(jeden etap) Macie fantastyczne drogi , takich jeszcze nie widziałem , nawet w Polsce , po których by puszczono kolarzy.W polskich warunkach,po cięzkiej zimie z tych dróg nic by chyba nie zostało.Przepraszam ale takie odniosłem wrażenie , niezbyt pozytywne.

Co do wiary , moja bardzo mi odpowiada , bo jest bardzo tolerancyjna i wyrozumiała , do niczego mnie nie namawia , do niczego mnie nie zmusza , niczego nie nakazuje , nie karze za popełnione winy , o nic nie pyta , nie nachodzi w domu , bierze mnie takim jakim jestem , zostawia wolność i swobodę na całej linii w mym wyborze wartosci , religijności i wiary.Moja wiara wynika z mego wnętrza , wychowania , religii , cywilizacji , a nie z nakazu , strachu , bojaźni , obowiązującycg zapisów zawartych w księgach.Wierzę w Boga i staram się oddzielić to co jest na Ziemi Boskie , od tego co przygotowali ludzie dla ludzi i nie wnikam , czy to byli natchnieni , nawiedzeni..........jak zwał tak zwał , ale to byli zwykli , śmiertelni ludzie.Dla mnie religia nie stanowi najwazniejszego celu mego życia , ja nie muszę manifestować swej wiary na zewnatrz , niczego nie muszę , to jest we mnie , a moja religia ma to w poszanowaniu.

Prawda , na którą wiele religii ma jedyny "monopol" , dalej pozostaje w swerze dociekań , wizji , przypuszczeń , domysłów , marzeń , natchnień , nawiedzeń ......i jeszcze długo ludzkość będzie musiała dochodzić do Prawdy , wykluczając po drodze fałsz , klamstwa , wizjonerstwo i najzwyklejsze oszustwo.

Co do źródeł na temat Islamu , jest tego bardzo dużo w internecie , wybrałem same wydania ksiazkowe.

http://apologetyka.com/swiatopoglad/isl ... azja/koran

http://www.opoka.org.pl/biblioteka/I/IR ... na_00.html

http://religie.wiara.pl/doc/472317.Co-t ... po-swietej

http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obc ... 31559.html

:Polska:
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2010, 16:41 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: offtop na temat Islamu

17
janio pisze:Twoje opowieści o Turcji , są bardzo interesujace , ładnie piszesz , ale są opisywane Twoimi oczyma , odczuciami i muszą być w Twoim przekazie pozytywne , inaczej byś zaprzeczała sama sobie , zaprzeczała słuszności podjętych przez siebie decyzji.Wiele kobiet , których wybór był podobny do Twego , bardzo się zawiodło na swych męzach muzulmanach. Doskonale o tym wiesz.
Na mężach katolikach również wiele kobiet się zawiodło... doskonale o tym wiesz ;) szczególnie jeśli są wielbicielami vódy(czytaj alkoholikami)... a takich mężczyzn w naszym kraju jest na pęczki. Nie zaprzeczysz, że to jest jeden z poważniejszych problemów społecznych.
Nie ukrywam, że znam różne historie związków mieszanych - dobre i złe. Piszę o tym w innym wątku. Powinieneś go przeczytać jeszcze raz ;)

janio pisze:Co do wiary , moja bardzo mi odpowiada , bo jest bardzo tolerancyjna i wyrozumiała , do niczego mnie nie namawia , do niczego mnie nie zmusza , niczego nie nakazuje , nie karze za popełnione winy , o nic nie pyta , nie nachodzi w domu , bierze mnie takim jakim jestem , zostawia wolność i swobodę na całej linii w mym wyborze wartosci , religijności i wiary.Moja wiara wynika z mego wnętrza , wychowania , religii , cywilizacji , a nie z nakazu , strachu , bojaźni , obowiązującycg zapisów zawartych w księgach.Wierzę w Boga i staram się oddzielić to co jest na Ziemi Boskie , od tego co przygotowali ludzie dla ludzi i nie wnikam , czy to byli natchnieni , nawiedzeni..........jak zwał tak zwał , ale to byli zwykli , śmiertelni ludzie.Dla mnie religia nie stanowi najwazniejszego celu mego życia , ja nie muszę manifestować swej wiary na zewnatrz , niczego nie muszę , to jest we mnie , a moja religia ma to w poszanowaniu.
Ale mówisz o katolicyzmie tak? W takim razie żyłam chyba w innym kraju niż Ty Janio.
Widzisz... to o czym piszesz jest bardzo piękną idą... jeśli nie odnosimy tego do doktryny KK i naszego społeczeństwa. Społeczeństwo jest homogeniczne i zamknięte. Panuje w nim ksenofobia... wiele osób przejawia cechy fanatyzmu religijnego. Kościół od wieków wpaja poczucie winy i żal za grzechy... Często zdarza się, że niektórzy księżą wręcz wyłudzają pieniądze... Raz do roku zbierają daninę :D(patrz kolęda) Otwórz oczy Janio... rzeczywistość wokół Ciebie wcale nie jest tak różowa ;)

Od dnia narodzin jesteś zmuszony praktykować katolicyzm.... miałeś wybór? NIE. Po prosty zostałeś ochrzczony, potem poszedłeś do komunii i bierzmowania... Nie miałeś nawet czasu zastanowić się nad sensem tego co robisz. To jest ta swoboda i wolność...??
"Moja wiara wynika z wychowania , religii , cywilizacji"... a nie z Twojego wyboru ;) To nie jest wolność.
"Niczego nie muszę , to jest we mnie , a moja religia ma to w poszanowaniu" - czy aby na pewno? Skąd wiesz?

Rozumiem Cię i podoba mi si, że: "Moja wiara wynika z mego wnętrza" oraz "Wierzę w Boga i staram się oddzielić to co jest na Ziemi Boskie , od tego co przygotowali ludzie dla ludzi i nie wnikam , czy to byli natchnieni , nawiedzeni..........jak zwał tak zwał , ale to byli zwykli , śmiertelni ludzie.Dla mnie religia nie stanowi najwazniejszego celu mego życia , ja nie muszę manifestować swej wiary na zewnatrz , niczego nie muszę , to jest we mnie , a moja religia ma to w poszanowaniu."

ale w takim razie nie jesteś "prawdziwym" katolikiem.... czy wiesz kim właściwie jesteś? Myślę, że czujesz się zagubiony... i dlatego wygłaszasz takie a nie inne poglądy...
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2010, 20:12 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: offtop na temat Islamu

18
Poddaję sie Ludozerko , "zjadlaś mnie z kopytami".

Jednym mnie rozbawilas i urzekłaś , podsumowaniem swej wypowiedzi:

- " ale w takim razie nie jesteś "prawdziwym" katolikiem.... czy wiesz kim właściwie jesteś? Myślę, że czujesz się zagubiony... i dlatego wygłaszasz takie a nie inne poglądy..." - jesteś fantastyczna :ahaha: :ahaha: :ahaha: Oczywiscie , że masz rację. .........ja nie wiem kim jestem !!!!! jestem zagubiony !!!!!!!:ahaha: :ahaha: :ahaha: ale mam nawigację , myśle , że sie odnajdę :ahaha: :ahaha: :ahaha:

:Polska:

P.s. Miałem coś napisać , ugryzłem się w jezyk i zrezygnowałem.Nie chcę byś poczuła się urazona. Ja nie znoszę kłotni , ale i kłamstwa.
Ostatnio zmieniony 21 kwie 2010, 21:28 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: offtop na temat Islamu

19
janio pisze:P.s. Miałem coś napisać , ugryzłem się w jezyk i zrezygnowałem.Nie chcę byś poczuła się urazona. Ja nie znoszę kłotni , ale i kłamstwa.
To miło z Twojej strony, drogi Janio :D
Widzisz - jak chcesz to potrafisz być nawet miły ;) kucyk dla Ciebie :4:

:D:D
Ostatnio zmieniony 22 kwie 2010, 13:02 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: offtop na temat Islamu

20
Co do tych rzezi itp. w imię wiary to skończyły się one w 1453 tak naprawdę wtedy to rycerze mieli dość walki za swoja religię- a wybuchły też nie z chęcizabijania lecz zwykłej polityki. Irlandia i Anglia to zupełnie inna para kaloszy, tam chodzi o odwieczny spór tych dwóch narodów wiara nie ma nic do tego, gdyby Irlandia stała sie protestancka to Anglia była by na 99% katolicka, ich spór zaczoł sie w momęcie wylądowania franków(jeśli dobrze pamiętam)i ciągnie się przez wieki. Noc świętego Bartłomieja to też zawiła kwestia. We wszystkich tych sporach religia nie była podstawą konfliktu była co najwyżej taką iskrą, jak zabojstwo arcyksięcia Ferdynanda. Natomiast w ciągu ostatnich kilkunasto lat muzułmanie prowadzą niezłą politykę, ot choćby Iran i ich bron nuklearna, są spokojni cywilizowani muzułmanie na wschodzie naszego pięknego kraju- Polski. Jednak mamy przykład Niemiec które za kilka lat staną się muzułmańskie gdyż zostaną przegłosowani w wyborach. Nie nawołuje do wojny ani nienawiści jednak z wyznawcami Allaha trzeba uważać, muzułmanie jako jedna z niewielu religii mieli krwawą rzeź już jakieś 100 lat po śmierci Mahometa- podział Szyici Sunnici (przepraszam za błędy w pisowni i ew. pomyłki z dokładnymi określeniami historycznymi ale nie pamiętam dokładnie a nie lubie tamtych czasów historii). Nie jestem ksenofobem ale to w innym dziale :P. Księdza po kolędzie przyjmować nie musisz i ofiary dawać też nie, każda wielka religia przyjmuje dzieci gdy są małe a z kościoła katolickiego najprościej się wypisać (jakaś 1h do 2h max), do wiary nie można nikogo zmusić ludożerko ani jej praktykowania przyjmujesz co najwyżej pierwsze 2 sakramenty i koniec potem kończysz 18 lat wypisujesz sie i po sprawie. To czy ktoś jest prawdziwym katolikiem ludożerko wybacz ale nie nam oceniać. Niestety z 3 wielkich religii katolicyzm daje największą wolność, jak katolik podrze biblię to dostanie co najwyżej karę w zawiasach a podrzyj np. Koran publicznie w Turcji i go opluj....
Pozdrawiam Polak katolik/agnostyk :D.
Ostatnio zmieniony 09 maja 2010, 12:42 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: offtop na temat Islamu

21
"podrzyj np. Koran publicznie w Turcji i go opluj.... "

kilku już próbowało i poszli siedzieć. Natomiast za obrazę Ataturka Cię tu zaciukają... ot taka ciekawostka :p
Turcja to bardzo specyficzny i chwilami dziwny kraj :D Oni sami nie widzą kim są i dokąd zmierzają... bigos jednym słowem... ani muzułmanie, ani ateiści... ni pies ni wydra.

pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 11 maja 2010, 21:48 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: offtop na temat Islamu

22
ludożerka pisze:"podrzyj np. Koran publicznie w Turcji i go opluj.... "

kilku już próbowało i poszli siedzieć. Natomiast za obrazę Ataturka Cię tu zaciukają... ot taka ciekawostka :p
Turcja to bardzo specyficzny i chwilami dziwny kraj :D Oni sami nie widzą kim są i dokąd zmierzają... bigos jednym słowem... ani muzułmanie, ani ateiści... ni pies ni wydra.

pozdrawiam ;)
Żeby tylko... ;)

Miałam taką sytuację, że miniaturka koranu rozwaliła mi się zwyczajnie i próbowałam ten zwitek papieru jakkolwiek poskładać w trójkącik(tu też zabobon mały i ciekawostka przy okazji- składany jest w trójkąt aby z wewnątrz nie uciekała wiara/moc wiary... cokolwiek miałby to znaczyć) lecz dostałam taki ochrzan, jakiego nigdy nikt w życiu chyba mi tak nie udzielił za gorsze przewinienia i wyperswadowano jak należy to składać. :)
... Cmoknij mi...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka i podróże”

cron