Re: zdjęcia

2
Ludozerka -pierwsze mi sie otwarło :) Drugie juz nie :(
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 14:21 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: zdjęcia

3
Ludożerko, link do zdjęć umieszczasz w [img ] [ /img], ale najpierw musisz zdjęcie otworzyć, klinąć na zdjęciu skopiuj i dopiero wkleić :D jak Ci nie bedzie wychodzić, bedę poprawiać, nie ma sprawy :ahah:
Ostatnio zmieniony 02 maja 2010, 22:47 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: zdjęcia

4
Zachęcający widok :D A cóż się sytuuje za tym murem?
Ostatnio zmieniony 03 maja 2010, 1:07 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: zdjęcia

5
za murem jest zabytkowy meczet :D

wybaczcie, że nie odpisywałam na posty, ale nie mam obecnie dostępu do internetu... :(
Jak tylko będę mogła, wyskrobię co nieco :)

pozdrawiam wszystkich serdecznie :*
Ostatnio zmieniony 11 maja 2010, 21:43 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: zdjęcia

6
ludożerka pisze:za murem jest zabytkowy meczet :D
Przypuszczałam, że może kryć się tam mizar, ale meczet też fajnie :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2010, 21:37 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: zdjęcia

7
uff... nareszcie mam okno na świat :p

No to spróbuję wrzucić tu fotki, które zrobiłam SPECJALNIE DLA WAS :D

CMENTARZ MUZUŁMAŃSKI - tego turysta raczej nie zobaczy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek



BAZZZZAAAARRRR :D
Obrazek



STACJA KOLEJOWA :)
Obrazek

Obrazek


Z ULICY
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 22 maja 2010, 16:19 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: zdjęcia

8
No to czekam Ludożerka :D
Ostatnio zmieniony 22 maja 2010, 16:30 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: zdjęcia

9
Piękny cmentarz. Cudowny. I widać, że stary.
Ostatnio zmieniony 24 maja 2010, 9:18 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: zdjęcia

10
Sailor pisze:Piękny cmentarz. Cudowny. I widać, że stary.
:)

Na pierwszym zdjęciu widać nagrobki ozdobione "kwiecistymi" motywami. Takiego zdobnictwa w dawnych czasach używano aby zaznaczyć, że w tym miejscu pochowano kobietę.
Na drugim zdjęciu po prawej stronie widać innego typu nagrobki - zaokrąglone u góry. To "zaokrąglenie" symbolizuje męskie nakrycie głowy i oznacza, że tu leży mężczyzna :)
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, 7:38 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: zdjęcia

11
Właśnie te roślinne motywy najbardziej mi się podobają. Zresztą samo miejsce jest zachwycające. Czy nowe cmentarze też wyglądają podobnie tzn. nowe nagrobki mają zbliżony kształt czy obowiązują inne zasady?
Ostatnio zmieniony 29 maja 2010, 12:40 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: zdjęcia

12
Sailor pisze:Właśnie te roślinne motywy najbardziej mi się podobają. Zresztą samo miejsce jest zachwycające. Czy nowe cmentarze też wyglądają podobnie tzn. nowe nagrobki mają zbliżony kształt czy obowiązują inne zasady?
"nowe cmentarze" do złudzenia przypominają nasze - polskie
Te ładnie zdobione nagrobki można spotkać na starszych cmentarzach i przy meczetach :)
Ostatnio zmieniony 30 maja 2010, 20:13 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:

Re: zdjęcia

13
Super zdjęcia :)

Ale wiesz co mi sie rzuciło w oczy -czystośc stacji kolejowych :) Nie to co u nas ,w Polsce ;)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 10:29 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: zdjęcia

14
ludożerka pisze:
Sailor pisze:Właśnie te roślinne motywy najbardziej mi się podobają. Zresztą samo miejsce jest zachwycające. Czy nowe cmentarze też wyglądają podobnie tzn. nowe nagrobki mają zbliżony kształt czy obowiązują inne zasady?
"nowe cmentarze" do złudzenia przypominają nasze - polskie
Te ładnie zdobione nagrobki można spotkać na starszych cmentarzach i przy meczetach :)
Czyli tak jak tutaj- najoryginalniej i najbardziej artystycznie jest na starych cmentarzach, nowe już nie zachwycają.

Stacja też mi się podoba, witraże, zieleń przy peronach, u Nas niestety pokutują jeszcze szaro- bure PRL- owskie klimaty :/
Ostatnio zmieniony 31 maja 2010, 12:29 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: zdjęcia

15
Korzystając z okazji, że t zawitałam :)


Obrazek
Piękny meczet w dzielnicy Uskudar
Obrazek
Nagrobek z motywem roślinnym
Obrazek
kot czekający na autobus ;)
Obrazek
mewy na tle meczetu Sultan Ahmet
Obrazek
most Galata
Ostatnio zmieniony 22 sty 2011, 17:52 przez ludożerka, łącznie zmieniany 1 raz.
:smacznego:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka i podróże”

cron