Re: Nasze magiczne miejsca :)

1
Każdy ma na pewno miejsca, których nie da się porównać z niczym innym, do których nie da się nie wracać, choćby tylko w myślach, wspomnieniach... Zachęcam, więc do ukazywania swoich magicznych zakątków i dzielenia się ich pięknem :)

Jednym z moich niezwykłych miejsc jest Stary Cmentarz (założony w XVIII wieku). To obecnie coś na kształt parku, ale spoczęły tutaj w przeszłości całe pokolenia, otacza go też swoisty kult. Rodzinne grobowce kryją szczątki całych klanów, znajduje się tutaj też mogiła powstańców styczniowych, którzy zmarli w rzeszowskim szpitalu czy groby ofiary "bitwy o Rzeszów" z 1944 roku. Niestety wandale i okupanci zrobili swoje- teraz można oglądać już tylko skromne ślady tej historycznej nekropolii:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Z niczym nie da się porównać panującej tu atmosfery. Z opowiadań i opisów można się dowiedzieć, że cmentarz przed wojną przypominał bardziej prastary las czy ogród- potężne drzewa obrośnięte były aż po korony bluszczem, były też krzewy, kwiaty, wysoka trawa, wśród której znaleźć można było grobowce, obeliski i nagrobki o kształtach: sarkofagów, kapliczek, stelli czy postaci, prezentujące różne style i epoki. I tylko cmentarne dróżki utrzymywane były w nienagannym porządku. W przeszłości był to raj dla romantycznych schadzek, mitem obrosła już nauka tutaj do matury, obecnie raczej dla karmiących gołębie emerytów, a nocą dla różnego miejskiego "elementu". Starsi mieszkańcy, pamiętający jego świetność, ubolewają nad upadkiem tak wspaniałego "świadka" historii miasta, nieocenionego zabytku sztuki, niemniej odkąd pamiętam to miejsce zawsze czarowało swoją posępną mistyczną aurą i robi to nadal, pomimo zniszczeń i mijającego czasu :)
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 11:22 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Nasze magiczne miejsca :)

2
Sailor pisze:Jednym z moich niezwykłych miejsc jest Stary Cmentarz
Można się było tego spodziewać ;)
Pierwsze miejsce na mojej liście zajmuje bezapelacyjnie Iwonicz Zdrój :D Być może są inne, bardziej klimatyczne i urokliwe miejsca, ale to właśnie tam zapominam o wszystkich problemach a uśmiech nie schodzi mi z buzi.
Zresztą nie może być inaczej kiedy ma się z okna takie widoki:
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 maja 2010, 17:50 przez aka, łącznie zmieniany 2 razy.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Nasze magiczne miejsca :)

3
Jak miło, że ktoś zaszczycił ten zacny temat :kiss:

Akuś, rzeczywiście urokliwie :) Mam zresztą niemal podobne pejzaże za oknem własnego domostwa, więc nie może mi się nie podobać :P
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 17:24 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Nasze magiczne miejsca :)

4
No jakże mogłabym go nie zaszczycić :D
Sailor pisze:Mam zresztą niemal podobne pejzaże za oknem własnego domostwa, więc nie może mi się nie podobać :P
Szczęściara, łot co.
Dodam jeszcze tylko, że dom z interesującą zawartością o imieniu zaczynającym się na K. :P jest po lewej i nie zmieścił się w kadrze ;D
Dorzucę jeszcze miejsce znajdujące się w moim bliższym otoczeniu :) Taras widokowy na Starym Mieście:
Obrazek
To miejsce sprzyja rozmyślaniom i rozmowom- uwielbiam przesiadywać na jednej z ławeczek przy barierkach.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 17:34 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Nasze magiczne miejsca :)

5
aka pisze:Dodam jeszcze tylko, że dom z interesującą zawartością o imieniu zaczynającym się na K. :P jest po lewej i nie zmieścił się w kadrze ;D
Ten zagajnik wygląda nadzwyczaj kusząco, różne rzeczy można sobie z nim w roli głównej wyobrazić :fiufiu:

Tarasu widokowego moje miasto raczej szybko się nie dorobi, ale... czekam obecnie (i poczekam do 2012 roku wg planów) na włoskie ogrody ojców bernardynów. Kiedyś (przed RPL) mieli tu swoje ogrody, sady, łąki gospodarstwo rolne (w zamierzchłości nawet jezioro), ale władze socjalistyczne odebrały im posesje. Teraz mają zostać tam wyczarowane roślinne labirynty, drzewka owocowe, fontanny...- brzmi jak rajska wysepka w samym centrum miasta, zobaczymy, co z tego wyjdzie :)

Uwielbiam jeszcze Park Jedności, bo jest wypaśny plac zabaw dla dzieci i zawsze można naładować się pozytywną energią w ich otoczeniu, poza tym to park z prawdziwego zdarzenie, nie jakiś- tam skwerek.
I łoczywiście Aleję pod Kasztanami:
nocą-
Obrazek
i jedna z jej secesyjnych willi...:
http://www.resinet.pl/_foty_news/1602_wille_secesja.jpg
...przylega do niej też zamek...:
http://lh4.ggpht.com/__w_Q18m94v4/SX8-A ... 3w+002.jpg
...oraz letni pałacyk Lubomirskich:
Obrazek

można się tam poczuć jak w innej epoce :banan: i jakież to cudne miejsce na romantyczne przechadzki :P
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 18:34 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Nasze magiczne miejsca :)

6
"Łódź Rysowana Światłem"

Obrazek


Obrazek


[youtube][/youtube]

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 19:01 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Nasze magiczne miejsca :)

7
Sailor pisze:Ten zagajnik wygląda nadzwyczaj kusząco, różne rzeczy można sobie z nim w roli głównej wyobrazić :fiufiu:
Zaczynasz mnie gorszyć :P
Aleja pod Kasztanami jest przepiękna i ta secesyjna posiadłość również- lubię takie klimaty.
jakież to cudne miejsce na romantyczne przechadzki :P
:D
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 19:09 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey

Re: Nasze magiczne miejsca :)

8
Chopin na łące czyli radości Janka Muzykanta...

[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 19:16 przez Krzysiek, łącznie zmieniany 2 razy.
"ŚWIADOMOŚĆ jest jak wiatr,
o którym można powiedzieć, iż wieje,
ale nie ma sensu pytać o to,
gdzie jest wiatr, kiedy n i e wieje."


_________________
Z Foresta Gump`a"

Re: Nasze magiczne miejsca :)

9
aka pisze:Zaczynasz mnie gorszyć :P
Można też zbierać grzyby, poziomki (jeśli się takowe pojawiają) albo kwiaty- co kto lubi :P
ta secesyjna posiadłość również- lubię takie klimaty.
Zawsze chciałam tam zamieszkać :)
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 19:24 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Nasze magiczne miejsca :)

10
- lasy pomiędzy Uluczem a Borownicą w słoneczny dzień w październiku. Na ziemi ciemnozłote liście, z których strzelają w górę srebrne pnie buków
- Jaśliska - cicha miejscowość w Beskidzie Niskim zamieszkała przez niesamowicie uroczych ludzi, otoczona przez wspaniałe krajobrazy
- Płaksiocha - las koło Kumowa pod Chełmem, pełen obuwików, miłków wiosennych, zawilców wielkokwiatowych i innych gatunków, ale także historii - tam uciekali mieszkańcy Kumowa przed Tatarami, którzy kilka razy tam się zapuszczali
- Brodziaki - otoczona lasami i bagnami wieś koło Biłgoraja. Niestety, dawno tam nie byłem i nie wiem, czy zachowała magię (leży blisko miasta)
- Lwów - wiadomo
- Kaniony w Bakczysaraju - tego się nie da opowiedzieć, to trzeba zobaczyć
- Ahrweiler - miasteczko w Nadrenii-Palatynacie, otoczone murami, wewnątrz domki z muru pruskiego jak dla krasnoludków
- Pezinok - urocze, ciche miasteczko w południowej Słowacji, otoczone winnicami, pełne małych winiarni
- Vysši Brod - urocze czeskie miasteczko w Szumawie
- Tilburg: holenderskie miasto, wyjątkowo nieciekawe turystycznie, ale coś ma w sobie
- Jeziorka Duszatyńskie - równie piękne co upiorne (vide moja galeria)
- Zwierzyniec – mnie osobiście niekoniecznie się podoba; magiczne jest ze względu na obecność pewnej magicznej pani...
- Sobibór - cicha wieś koło Włodawy, otoczona z trzech stron pełnymi grzybów lasami
- Łąki górskie pomiędzy Borovem a Prosiekiem; po przejściu przez morderczą Dolinę Prosiecką trafia się w rajski krajobraz - zielone wzgórza, z rzadka porośnięte świerkami i jałowcami, białe stada owiec...
- Lasy pomiędzy bagnem Magazyn a jeziorem Orchowym koło Włodawy; na tamtejszych kurhanach panuje tak upiorna cisza, że aż ciarki po plecach przechodzą
- Las koło Krężnicy Jarej koło Lublina; upiorne, powyginane sosny Banksa, wijąca się rzeczka o czarnej wodzie; krajobrazy jak ze Starego Lasu Tolkiena
- Ciovo – chorwacka wyspa koło Trogiru. Magiczne jest jej wnętrze z zaroślami makii, plantacjami oliwek i charakterystycznymi cysternami do łapania wody. Przy brzegu, ze względu na liczną obecność wrzaskliwych Polaków całkowicie traci magię
Ostatnio zmieniony 26 maja 2010, 16:23 przez Gollum, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nasze magiczne miejsca :)

12
Dolina Nieznajowej - nieistniejącej łemkowskiej wsi w Beskidzie Niskim. Łąki Ciechani - ta cisza, przestrzenie. Troszkę bardziej na południe Bardiowski rynek - późnogotyckie cacko.
Sailor pisze:Tarasu widokowego moje miasto raczej szybko się nie dorobi, ale... czekam obecnie (i poczekam do 2012 roku wg planów) na włoskie ogrody ojców bernardynów. Kiedyś (przed RPL) mieli tu swoje ogrody, sady, łąki gospodarstwo rolne (w zamierzchłości nawet jezioro), ale władze socjalistyczne odebrały im posesje.
W ich miejsce postawiono pomnik dzięki, któremu Rzeszów jest rozpoznawany w całej Polsce :ach:
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 23:10 przez Bond, łącznie zmieniany 1 raz.
Witaj rzeko, wodo czysta
witaj rzeko, wodo bystra, tylko ty
możesz zabrać moje serce,
możesz zabrać moje serce i dać mi
na to miejsce rzeczny kamień,
pewnie wtedy będzie łatwiej, prościej żyć.

Re: Nasze magiczne miejsca :)

14
Bond pisze:
Sailor pisze:Tarasu widokowego moje miasto raczej szybko się nie dorobi, ale... czekam obecnie (i poczekam do 2012 roku wg planów) na włoskie ogrody ojców bernardynów. Kiedyś (przed RPL) mieli tu swoje ogrody, sady, łąki gospodarstwo rolne (w zamierzchłości nawet jezioro), ale władze socjalistyczne odebrały im posesje.
W ich miejsce postawiono pomnik dzięki, któremu Rzeszów jest rozpoznawany w całej Polsce :ach:
Ekhem... ekhem... to zawsze wprawia w konsternację gości ;) Już nie wspominając, jak reagują na slangową nazwę tegoż obiektu. Projektant miał jednoznaczną wizję i trzeba się z tym pogodzić :P
Ostatnio zmieniony 01 sie 2010, 19:23 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Nasze magiczne miejsca :)

17
Moje ulubione klimaty to na pewno góry, las i cała wszechobecna natura. Mieszkam w górach więc zakątków do których docieram jest bardzo dużo. Jedne bliżej inne dalej. Są miejsca gdzie łapię równowagę, w innych doładowuję się energetycznie, a jeszcze inne gdzie się "zawieszam" i odcinam od cywilizacji. Mam miejsca gdzie nikt nigdy ich nie znajdzie, ciche zakątki z dala od szlaków turystycznych, gdzie słychać tylko szum wiatru w koronach strzelistych jodeł i zapa chleśnych polan pokrytych ziołami wymieszanym z zapachem rozgrzanej żywicy. Gdzie słychać śpiew ptaków i buczenie owadów. Zatapiam się w tą całość tego cudu, przenikając całą duszą okalającą mnie naturę stając się integralną częścią tej energii. To są miejsca bez których nie potrafię funkcjonować. Są częścią mojej duszy,
Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2014, 23:41 przez anoushka, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Nasze magiczne miejsca :)

18
Co prawda,odejdę od głównego tematu ale jak ktoś nie był to polecam południe Francji ,w zasadzie całe . Osobiście często jeżdziłem do Sete ,Agde bardzo ładne urokliwe mieścinki ze swoim klimatem . Oczywiście nie jest zbyt tanio ale do zniesienia i co ważne można znależć często oferty połączeń lotniczych w atrakcyjnych cenach .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka i podróże”

cron