Re: Polska - Warto pojechać.

1
Jak w temacie - Wasze polecane na różne wypady miejsca w naszym kraju.
Sprawdzone noclegi, atrakcje itp. - jakaś garść konkretów z Waszych podróży po Polsce :)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 22:25 przez kszynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

Re: Polska - Warto pojechać.

2
Jak co roku i zawsze mnie ciągnie do gór ,zwłaszcza Karkonosze ,Zalew w Bukówce ,niedaleko Czechy-Skalne miasto ,nie mówiąc o przydroznych kapliczkach ,stokach ,górach nie do zdobycia ,które i tak z wielka wytrwałościa pokonuję ,bo uwielbiam łazic po górach ....Ceny jak na sezon letni z tego co sie orientuje sa wysokie ,ale my mamy to szczęscie ,że mąż ma tam rodzinę i u niej spedzamy ten czas ,kiedy tam jestesmy ...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, 20:02 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Polska - Warto pojechać.

3
Dorcikowe regiony warto odwiedzić-również polecam. Mi łatwo pojechac tam na jednodniową wycieczkę, bo blisko mam :)
A na bardziej zorganizowane wypady polecam Pszczewski Park Krajobrazowy i tamtejsze jeziora

W polecanym już przeze mnie ośrodku Jeziorak ( http://www.agro-wypoczynek.com.pl/pages/pl/o-nas.php) można mieszkać tak:
Obrazek
i tak:
Obrazek
Dużo zieleni, świetne powietrze, dostęp do wody (możliwośc wędkowania, pływania w kajakach, łódkach), dużo miejsca dla dzieci i dorosłych. Ogólnie region świetny, według mnie, na odpoczynek i ładowanie bateryjek :)
Obrazek
Obrazek
A jak ktoś lubi pozwiedzać stare zamki na naszych ziemiach, to w Międzyrzeczu również jest jeden :)
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 9:24 przez kszynka, łącznie zmieniany 1 raz.
Dobre momenty jak fotografie, zbieram w swej głowie jak w starej szafie ...

Re: Polska - Warto pojechać.

4
A ja jestem "skazany" na swój region... tys piknie :tak:
SPAŁA
Obrazek
Obrazek
INOWŁÓDZ
Obrazek
SMARDZEWICE
Obrazek
Obrazek
ZALEW SULEJOWSKI
Obrazek
TOMASZÓW MAZ.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 15:42 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Polska - Warto pojechać.

5
Jataganie, do tego regionu dorzuć Sulejów, Konewkę, Nagórzyce, lasy spalskie. W Konewce w lesie czają się budowle niemieckie i bunkier kolejowy - 380 m długości, gdzie wjedżał pociąg.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 21:36 przez bezemocji, łącznie zmieniany 1 raz.
Przy nieznajomości rzeczy czy lepiej nic nie mówić i uchodzić za idiotę, czy otworzyć gębę i .... rozwiać wszelkie wątpliwości? :rolleyes:

Re: Polska - Warto pojechać.

7
W takim razie coś ciekawego w Polsce ode mnie. Nie wiem czy wiecie, ja do niedawna nie wiedziałem, ale w Szczecinie jest najstarsze kino na świcie. Kino Pionier wpisane jest do Księgi Rekordów Guinnessa i przyznać trzeba, że tworzy świetny klimat. Na pewno warto choć odwiedzić, jeśli będzie ktoś w okolicy najstarszego kina na świecie.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2010, 15:45 przez lozowacz, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polska - Warto pojechać.

8
Bieszczady!! Można połazić po górach, popływać żaglówką , zobaczyć masę ciekawych miejsc. W ostatnie wakacje przy okazji wspinaczek zachaczyłam o Sanok gdzie jest największy w Europie skansen. Uwielbiam takie klimaty, więc byłam oczarowana. Świecące słońce uwydatniło barwy typowych dla polskich ogródków kwiatów ( malwy itd), biegające kózki dodatkowo podsycały klimat wsi. Rewelacja.
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 11:04 przez zuz, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polska - Warto pojechać.

17
http://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_Chocho%C5%82owska

tak sie szczęśliwie składa iz11 kwietnia br. byłem w Dolinie Chochołowskiej. Wybraliśmy sie aby zobaczyć ...krokusy.

a co zobaczyliśmy..? pokazuję w kilku migawkach...
PS... zdjęcia są jakie są - zacinał śnieg i wycieranie obiektywu nie pomagało-stąd na wielu zdjęciach są widoczne zamglenia....
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 04 sie 2010, 14:14 przez poszept, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polska - Warto pojechać.

25
Dla mnie jednym z najpiękniejszych miejsc jest trasa widokowa nad Dunajcem w Krościenku prowadząca aż na Słowację. Coś pięknego, a przy tym dobrze zrobiona baza gastronomiczna, ścieżka rowerowa. Byłam latem, ale jesienią musi być jeszcze piękniej ;)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2014, 16:50 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Polska - Warto pojechać.

26
Polecam szczerze mój region. To Beskid Śląski i Beskid Żywiecki. Cudowne szlaki górskie, cudowne widoki. Dobra baza wypadowa na Słowację w Tatry Słowackie, lub do gorących źródeł termalnych. Bielsko i okolice górskie Bielska to: Szyndzielnia Klimczok, Błatnia, Magurka, Stefanka. Z Doliny Szczyrku to Skrzyczne, Biały Krzyż, Malinowska Skała, Malinów Klimczok oraz trasa na Baranią górę. Z Białego Krzyża trasa do Wisły Malinki można z buta, można samochodem przez przełęcz Salmopolską.

Żywiecczyzna wspaniałe trasy na Pilsko Babią Górę, Rysiankę, Halę Lipowską, Halę Boraczą, Wielką Raczę, Rycerzową, Przegibek. W tym regionie w sumie macie wszystko. Rzeki, jezioro w Tresnej i Międzybrodziu, a zatem żaglówki, kajaki, góry pow. 1000 mnp. lokalne atrakcje, skanseny, zabytki, muzea browar w Żywcu, Koniaków i Istebna ze swymi koronkami, karczmami i kapelami góralskimi Sławna góra Żar z elektrownią na szczycie oraz z miejscem gdzie występuje anomalia w miejscu której samochody bez względu na wielkość i ciężar same jadą pod górę na wyłączonych silnikach, poniżej szkoła szybowcowa. Jest tego tyle że trudno zliczyć. Wszystko można odszukać na satelicie i zobaczyć z lotu orła:)
Ostatnio zmieniony 09 kwie 2014, 19:10 przez anoushka, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka i podróże”

cron