Re: Monachium -Octoberfest

1
No właśnie - jak w temacie. Jak zapewne wszyscy wiedzą w stolicy Bawarii - Monachium jak co roku odbywa się święto piwa, czyli słynny na cały świat Octoberfest. Zbliża się ono wielkimi krokami, bo już pod koniec Września,a kończy początkiem Października. To święto jest na skalę światową, ponieważ z całego świata przyjeżdżają chętni, aby uczestniczyć w tak olbrzymim przedsięwzięciu. Już zresztą od kilkunastu dni trwają prace przygotowawcze. Olbrzymie namioty, ogromne wesołe miasteczko z przedziwnymi karuzelami
stragany,lokale - jedzenia w bród i to dla każdego i małego i dużego. Jeździłam na to święto rok w rok,więc z czystym sumieniem mogę napisać, że warto tam być w tych szczególnych dla Bawarczyków dniach. Zawsze zresztą podróżowałam z DB, podróż wygodna i bezpieczna,a jeżeli ktoś chciałby się wybrać do Monachium, więcej o tym można przeczytać wchodząc na ich stronę: bahn.com/pl. Zaręczam, że warto chociaż raz tam być i poczuć tę atmosferę : śpiewy, tańce ,muzyka Bawarska jak i stroje ciekawe,takie jakich gdzie indziej się nie spotka.
Ostatnio zmieniony 08 wrz 2014, 15:49 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Monachium -Octoberfest

2
Och...Najwieksz frajda to przywalic kuflem ( tak na oko 1,5 kg plus piwo 1-1,5 kg ) w kufel Niemca i ochlapac go pianą !!
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Turystyka i podróże”

cron