Re: Elite Dangerous

1
Gra ktoś w to? Się zastanawiam. Grałem dawno temu we Frontiera. Podobało mi się to podróżowanie przez kosmos. Ale nie wiem czy Elite jest warte czasu. Nie wiem czy Star Citzen nie będzie lepszy. Ktoś poradzi?

CM
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 13:39 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Elite Dangerous

2
civilmonk pisze:Gra ktoś w to? Się zastanawiam. Grałem dawno temu we Frontiera. Podobało mi się to podróżowanie przez kosmos. Ale nie wiem czy Elite jest warte czasu. Nie wiem czy Star Citzen nie będzie lepszy. Ktoś poradzi?

CM
Do czasu premiery Star Citizena Elite Dangerous znacznie wzbogaci się o nowe patche i dlc, cena również spadnie. Nie grałem, nie będę więc doradzał. Jednak poczytałem opinie (fajna wypowiedź tr3mm0r na GoL'u #81), ponieważ sam miałem chrapkę, te są jednak mieszane. Mnie gra pozbawiona fabuły, taki czysty sandboks, lekko odrzuca. Póki co więc sobie odpuściłem i wolę poczekać.
Według mojej subiektywnej opinii Star Citizen lepiej rokuje dla zwolenników space sim, natomiast Elite Dangerous poszedł bardziej w kierunku zręcznościówki z elementami ekonomii. Zresztą, obydwa tytuły jednak będą się różniły i to SC będzie oferował większe możliwości gameplay'owe łącząc kilka elementów pod jednym tytułem.
Ostatnio zmieniony 21 gru 2014, 13:23 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Elite Dangerous

3
Mi akurat komentarze tr3mm0r nie podpadają. Mam wrażenie że człowiek nie czuje ducha tej gry. Ja generalnie sandbox'ów nie lubię. Co innego sandbox kosmiczny. Długie loty w przestrzeni, handelek, pojedynki. Przypomina mi to długie sesje w planszowego Gwiezdnego Kupca wieki temu. Może to tak iż Elite jest dla fanów Odyseji Kosmicznej a nie dla fanów Strażników Galaktyki (nie odpuszczam żadnego filmu SF ale tego nie dałem rady obejrzeć, porzuciłem w połowie...) Ale na razie nie kupię Elite, poczekam na więcej opinii, recenzji i DLC.

CM
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 12:17 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Elite Dangerous

4
Z czasem podczas wybierania nowych tytułów zaczął górować u mnie rozsądek, teraz potrafię czaić się pół roku zanim coś kupię. Nie jestem zwolennikiem pre order, po co tracić nerwy i inwestować w niewiadomą. Tak czy inaczej moje zamiłowania zdążają w kierunku Star Citizen z powodu m.in. Freelancer.
Z klimatów kosmicznych zdecydowanie jednak czekam cierpliwie na zremasterowaną wersję obu części Homeworld po zawodzie jaki sprawiło skasowanie projektu Nexus 2: The Gods Awaken :( Co ciekawsze, polska produkcja Ancient Space całkiem nieźle sobie radzi i można ją oceniać jako dobrą. Ciągle również wyglądam godnego następcy Freespace 2.
Wracając do tematu. Spodziewam się niezłego flame war pomiędzy zwolennikami SC a ED :D
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 17:16 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Elite Dangerous

5
Właśnie zasysam Star Citizena, potestuję do końca miesiąca za darmo :P

https://robertsspaceindustries.com/prom ... -Fall-2016

PS
Co do mojego starego postu, remaster Homeworlda 1&2 jest epicki. Następca - Deserts of Kharak również super, czuje się klimat starej dobrej Dune2k.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 20:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”

cron