Re: Strategie

32
Właśnie sobie przypomniałem o mojej ulbuionej strategii to jest Spellforce 2. Gra nie była jakoś popularna, ale moim zdaniem jedna z lepszych strategii. Tyle że jej największą zaletą nie była sama Strategia, ale elementy RPG. Bo niby to był RTS, ale w każdej chwili można było zmienić widok na taki jak w Gothicu i chodzić po planszy kupować sobie zbroje i wypełniać wątki poboczne. Ale jak dochodziło do bitwy to gra się zmienia w coś w stylu Warcrafta. Bardzo lubiłem tą grę, bo była długa (przejście jej to naprawdę trzeba mnóstwo czasu siedzieć) i w miarę trudna.

tutaj widzimy jak to wygląda. Muszę powiedzieć, że to wyjatkowo im się udało takie połączenie, i każdemu to polecam jak nie ma w co grać, bo grafika się nie zestarzała.
Ostatnio zmieniony 29 lis 2011, 16:16 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Strategie

33
dzięki Volt za polecenie Civ 4. całkiem fajna choć miasta mogłyby być ładniejsze :) te słonie w środku czy strażnicy więksi od budowli troche kiczowato wygląda. ale jak od Mikołaja to może być :)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2012, 20:42 przez teddybear, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Strategie

35
Przymierzałem się do niej, choć bliżej mi chyba do serii spacesim X3.
Volt, Grałeś może w Nexus The Jupiter Incident ? Świetna giera. Imo najfajniejsza od czasów Homeworld.
Gameplay:


PS
Czekam mocno na dwójkę :P
Ostatnio zmieniony 14 sty 2012, 0:41 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Strategie

36
Nie grałem w tego typu gry, tylko w to Sins of the Solar Empire, bo mi spodobało bardzo, a takie gry w kosmosie są często bardzo rozbudowane i skomplikowane, a w ro Sins to gram mimo że jest po angielsku ;)
Ostatnio zmieniony 14 sty 2012, 0:51 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Strategie

37
[youtube][/youtube]
Na Gamescom 2012 podobno podbiła serca wielu graczy jak i samych wielbicieli serii TW.
Boję się wręcz jaką będzie miała cenę ;)
Ostatnio zmieniony 15 sie 2012, 23:20 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Strategie

38
Shogun 2 jest niezły, jak Rome będzie podobny to będzie spoko, ale jedynka Rome to z realiami Rzymu miała mało wspólnego. Nie wiem po co Rzym podzielili na jakieś rody, mało było polityki wewnętrznej jak np. w EU Rome "(też średnia gierka), ale jak Rome 2 będzie jak Shogun 2 to może byćdobra grea.
I najlepsza strategia to Crusader Kings 2, trudna jak diabli, ale najlepsza z serii Europa Universalis, najbardziej oddająca realia średniowecza, historyczna (chociaż jest kilka błędów ;) ) rozbudowana, ale trzeba dnia żeby się połapać. Napisze może więcej o tej grze.
Ostatnio zmieniony 26 gru 2012, 19:40 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Strategie

39
Volcie, obczaj to ->

[youtube][/youtube]

Ta strategia wymiata większość obecnych tytułów rts z rynku !
Nie miałem lepszej zabawy od czasów "World in conflict", gdzie raczej realizm leżał i kwiczał, prócz samego gameplay który był akurat wyśmienity :)

No i kontynuacja, yezz :)

Wargame: AirLand Battle

[youtube][/youtube]

Zapowiada się mega zajebista zabawa w realiach okresu zimnej wojny, właściwie to już całkiem "gorącej" :P

Czekamłem na kontynuację kosmicznego Naxus'a czyli Nexus 2: The Gods Awaken. Ale się chyba nie doczekam, bo proejkt zaliczył wtopę na kickstarterze :( http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=72193
Ostatnio zmieniony 03 sty 2013, 22:56 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Strategie

40
Ostatnio gram Napoleona, jakoś nie mogę wygrać, w sumie to każdego Total Wara wygrałem tylko tego nie, oczywiście gram Francją, ale jest tak, że jak wygrywam na zachodzie to mi np. Anglicy robią desant, i przegrywałem, teraz mi dovrze idzie, może mi się uda Polskę w końcu wyzwolić. Austrią to w ogóle się nie da grać. ;) Za trudno.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2013, 22:39 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Strategie

41
Pisałem, że V Civilization jest beznadziejna według wielu, ale sam zagrałem więc mogę wyrazić swoje zdanie.
No i opinie o tej grze nie są dziś tak negatywmne, pod wieloma względami jest to gra lepsza od IV, bo gra się dużo przyjemniej, ogólnie IV jest bezsensu jak trzeba zarządzać 100 jednostkami na całym polu, jak grałem w sieci z innymi to to była masakra dla mnie, ciągle przesuwać te jednostki i atakować miasta. I w IV był według mnie błąd, bo zbyt faworyzowali katqapulty i armaty, praktycznie nie opłacało się robić zbyt dużo innych jednostek. A w V walka jest bardziej sensowna bo liczy się taktyka, na jednym polu można postawić jedną jednostkę, ale i tak najbardziej sennsowne jest jakby się tworzyło armię jak np. w serii TW :P
V część jest dobra jak doinstaluje się dodatek Bogowie i Królowie, który daje religie, które czynia rozgrywkę bardziej zajmującą. :P
Ogólnie V jest bardziej grywalna od IV, o ile doinstaluje się dodatek :P
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2014, 18:17 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Strategie

43
[youtube][/youtube]

Ta gra to mega klasyk. Pamiętam, jak lata temu przez kilka tygodni przenosiła mnie w inny zakątek wszechświata.
Planuję zasiąść do niej ponownie (jeszcze nie wiem tylko kiedy) w jej odświeżonej odsłonie i na nowo dać się porwać kosmicznej epopei.

Fanowski filmik z niesamowitym "Agnus Dei" Barbera
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 17 lut 2015, 23:35 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Strategie

46
Civ, to byłyby dobrze zainwestowane pieniądze. Szkoda tylko, że nie zremasterowali dodatku do jedynki - Cataclysm.

Endless Space kojarzę Volt, tak samo jak Endless Legend.

Natomiast całkiem ciekawą pozycję stanowi Ancient Space polskiego studia.
Jesteśmy tuż przed premierą Sid Meier's Starships. Niestety Civilization: Beyond Earth coś słabo wypadło, przynajmniej w zestawieniu do piątej części Cywilizacji.

Właśnie, oczekując na StarCraft II: Legacy of the Void warto wspomnieć o Grey Goo.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”

cron