Re: Cywilizacja V

1
Czekam na opinie tych co grali.
Ja już trochę gram, i jedne rzeczy mi się podobają, ale brakuje mi niektórych rozwiązań z IV. Co prawda są one w dodatkach, ale na razie ich jeszcze nie mam. Szkoda że w podstawce religii, a to było w IV najciekawsze i na dawało dużo głębi populacji. Wbrew pozorom gra nie jest bardziej infantylna, fakt sterowanie jest dużo prostsze. Nie ma też największej wady IV czyli multum jednostek, którymi trzeba było sterować. Jak ja grałem to dochodziło do takiej sytuacji, że ja miałem kilkadziesiąt jednostek na jednym polu, a wróg jeszcze więcej na drugim i jak zaczynała się wojna, to było na prawdę kuriozalne i trwało mnóstwo czasu ta bitwa pożal się bożę. Tutaj jest fajne rozwiązanie bo jedna jednostka zajmuje jedno pole, i jedna jednostka więcej znaczy.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 22:15 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Cywilizacja V

2
Trochę późno już jest i od rana jestem na nogach więc to powyżej trochę mi nielogicznie wyszło i pomieszałem trochę delikatnie mówiąc.. Jutro więcej napiszę o tej grze, bo wbrew opinii niektórych jest godna nawet polecenia i przyjemnie się gra bardzo. ;)
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 22:22 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Cywilizacja V

3
Ogólnie to trochę żenujące jednak że podstawowa gra się wydaję okrojona, a najlepsze rzeczy jak widzę dali w płatnych dodatkach. W jakimś dodatku dali też cywilizację Polską, co mnie akurat tak śrenio pasjonuję, bo nie wymagam gry Polską w takiej grze, zawsze można sobie można zmienić nazwę cywilizacji na Polska. Ciekawi mnie jaki będzie przywódca cywilizacji, Sobieski, Wałęsa? heh
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 22:27 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Cywilizacja V

4
Jest to dobra gra ale z dodatkiem Bogowie i Królowie. Nie jest taka wkurzająca jak IV część, a religia jest ciekawie pokazana, ma się własną religię i się ją rozwija.
Ostatnio zmieniony 11 kwie 2014, 16:50 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”

cron