Re: Imladisowi Twórcy Gier

2
Mało mnie znasz :) Patrzenie na mnie przez pryzmat udziału w dyskusjach duchowych jest dosyć wąskie. Po prostu inne dyskusje mało mnie interesują. Na co dzień zajmuje się jednak czym innym niż sprawy ducha.

Jestem od dzieciństwa zapalonym graczem - cyfrowym i analogowym tj. komputer i planszówki. Wygrałem dwa konkursy Świata Młodych na projekty gier planszowych (kto pamięta tą gazetę?). Sam zrobiłem cztery gry komputerowe wydane przez wydawców. W tym jedną dosyć zaawansowaną.

Właśnie skończyłem z żoną partyjkę Talismanu. To gra planszowa (znana też jako Magia i Miecz). Zagrywałem się w to z braćmi w latach '90. Teraz kupując dla bratanicy i bratanka gry planszowe (trzeba dobre nawyki od małego wyrabiać w nowym pokoleniu :) ) pod choinkę kupiłem sobie i żonie Talisman oraz Osadników z Catalanu. Żonie nie przypadły nigdy do gustu gry komputerowe ale w planszowe chętnie szpila :) W Catalan gramy z żoną i teściami :)

CM
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 19:47 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Imladisowi Twórcy Gier

3
A z komputerowych to dziś mam zamiar wreszcie skończyć Wolfenstain: New Order. W kolejce czeka nowa Alpha Centaurii, nowy Dragon Age, Lords of the Fallen, Wiedźmin 2 oraz Shadow of the Mordor.... jest w co grać na święta :)

CM
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 19:49 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: Imladisowi Twórcy Gier

4
Trochę offtop, ale mnie zainteresowałeś. Jakie gry stworzyłeś i jak dawno? W sensie to były jakieś gry typu comodore napisane w basicu czy cos bardziej wspólczesnego? Właśnie kończę grę, którą wydam na androida (Java, libgdx). Już jest plan na stworzenie gry przygodowej z dobrymi ilustracjami, scenariusz już się tworzy, grafik już rysuje concept arty, a programista uczy się nowego oprogramowania :D Kupiłem silnik cały, więc jest trochę zawiedziony, że nie rozbuduje własnego, ale z takim softem skończymy to pewnie w rok, a zaczynamy od stycznia.
Ostatnio zmieniony 20 gru 2014, 20:18 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 2 razy.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Imladisowi Twórcy Gier

7
voltaren pisze:Talisman jest dobry ;)
Talisman (w polskiej edycji Magia i Miecz) darzę sympatią i nutką nostalgii jeszcze z czasów liceum. Założyłem kiedyś osobny wątek, który sobie teraz przypomniałem, poświęcony planszówkom oraz ich cyfrowym wersjom. Obecnie przymierzam się do zakupu elektronicznej wersji The Witcher Adventure Game.

---
*Część postu wyniesiona z innego wątku dotyczącego Elite Dangerous.
Ostatnio zmieniony 22 gru 2014, 17:22 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”

cron