Re: Gdzie studiować?

1
Cześć :)

Jestem już po studiach, ale ciągle mi mało, więc chciałabym wybrać jakiś kierunek podyplomowy, bliski mojemu dotychczasowemu humanistycznemu wykształceniu. Myślałam ewentualnie o PR.
Do tej pory studiowałam w Poznaniu. No i pytanie do was - zostać w mieście, które znam i kocham, czy ruszyć w Polskę i eksplorować inne tereny? Czy jakieś miasto jest w stanie przebić genialna ofertę dla studentów, jaka daje Poznań? :)
Moim zdaniem oczywiscie ;)

:pucca3:
Ostatnio zmieniony 13 lis 2010, 21:42 przez twarde.ciacho, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

Re: Gdzie studiować?

4
Jeżeli masz już mieszkanie w poznaniu i jest ci tu wygodnie, to według mnie przeprowadzanie się do innego miasta jest zbyteczne , Poznań z tego co wiem oferuje jeden z wyższych poziomów nauki w kraju (no zależy też od kierunku), bezsensu troche jechać do Warszawy czy Torunia, chyba że chcesz jakieś odmiany czy przeprowadzki.
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 11:07 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gdzie studiować?

5
Moja siostra studiuje w Poznaniu i wg mnie Poznań utrzymuje poziom...ja studiowałam w Łodzi i nie polecam tego miasta-tanie ale zaniedbane-chyba z etapu imprez studenckich wyrosłaś, bo pod tym względem wrażenia niezapomniane, he, he...
Druga moja siostra studiowała w Częstochowie i było lekko i przyjemnie...
A ja mam "cygańską duszę" i kwestia wyjazdu do innego miasta to tylko kwestia określenia celu...tak naprawdę ważne czy "coś" trzyma Cię w Poznaniu...ja wolę miasta z duszą dla mnie Poznań nie ma duszy...
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 18:35 przez elle, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Gdzie studiować?

6
Wiem jak się tu poruszać, ale niestety mieszkania nie mam swojego, nie dorobilam się na studenckich robotach jeszcze ;)
Więc jako takich korzeni nie mam. Trzymają mnie tu znajomi i łatwość znalezienia pracy oczywiście.
Jak jest na przykład w Krakowie? W Poznaniu generalnie masa studenckich fuch. Nigdy nie maiałam z zarobieniem pieniedzy problemu. A w wyścigu szczurów biurowych nie chcę uczestniczyc....
Ostatnio zmieniony 14 lis 2010, 18:40 przez twarde.ciacho, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

Re: Gdzie studiować?

8
Uwazam,ze powinnas kontynuowac studia w swoim miescie w Poznaniu.Tam masz z pewnoscia wiecej mozliwosci,niz w innych miastach.Masz tam znajomych,znasz miasto i wiesz co,gdzie i kiedy.A zawsze mozesz zwiedzac Polske,ale kiedy skonczysz studia i bedziesz sie rozgladala za praca i szukala najlepszych warunkow placowych.A po drugie skoro mieszkasz w Poznaniu,nie musisz placic za wynajmowanie pokoju,jesli bedziesz studiowac dalej w swoim miescie.A decyzja, wiadomo i tak do Ciebie nalezy,zrobisz jak bedziesz uwazala za stosowne,zostac czy wyjechac.Rozwaz najpierw za i przeciw i zobaczysz czego bedzie wiecej po ktorejkolwiek stronie.Zycze Ci pomyslnego wyboru i powodzenia.
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2011, 11:31 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobre rady”

cron