Re: Praca zawodowa - zagorożenie utratą,problemy itp. ...

1
Wątek poświęcam codziennym problemom w pracy,zagrożeniem zwolnienia itp. .

Zagrożenie zwolnieniami dosłownie z dnia na dzień dotyka chyba olbrzymi procent Polaków.
Wyzysk przez pracodawcę, wykorzystywanie, niepłacenie nadgodzin, zastraszanie ... Ta lista chyba nie ma końca.
Jesteśmy w stanie zgodzić się na bardzo wiele - byleby tą prace utrzymać.
Pracodawca posługuję się bezlitośnie naszymi obawami.
Gdzie istnieje granica ?
Zwolnisz się ... Znowu przebijanie przez mur firm pośredniczących (wyzysk - mam jedno z nimi skojarzenie) konkurując z setkami fachowców w swojej branży.

Myślę że warto omówić ten chyba jeden z najważniejszych aspektów w naszym społeczeństwie.
Myślę też, że obiektywne spojrzenie na pewne sprawy innych osób może na swój sposób być pomocnym.

Już dawno zniknął mit, że ten kto pracuje dobrze nie ma się czego obawiać.
Pracodawca feruje bezwzględne wyroki często nie mające nic wspólnego z obiektywną oceną.
Dotknął Was ten problem ?
Czujecie się jak i ja zagrożeni zwolnieniem - dosłownie codziennie ?
Ostatnio zmieniony 25 sty 2011, 20:15 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Praca zawodowa - zagorożenie utratą,problemy itp. ...

2
Mnie osobiście ten problem nie dotyczy- ale zawodowo stykam się na co dzień z tymi problemem.
Niepewność zatrudnienia to zmora dzisiejszych czasów. Godzenie się przez pracowników na łamanie przepisów prawa pracy- to w większości firm standard. Dopiero w sytuacji gdy pracownik zostaje zwolniony to zaczyna dochodzić swoich praw.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 22:08 przez Ampułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.

Re: Praca zawodowa - zagorożenie utratą,problemy itp. ...

3
Na sszczście się nie czuję a i potencjalny szef dogaduje się ze mną wyśmienicie.
Zobaczymy jak dalej, ale się polubiliśmy.
Z drugiej zaś strony mogę stwierdzić, ż emama jest wyzyskiawana i wręcz mobbingowana..no ale się boi.
Ojczym też nie ma lekko w pracy i to u znajomego.
Mógłbym napisać więcej nawet, ale się powstrzymam.
Zawse wydaje mi się, ze jakby zebrać wszystkich bezrobotnych to mogłaby powstać na prawdę silna korporacja.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 22:20 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Praca zawodowa - zagorożenie utratą,problemy itp. ...

4
W dzisiejszych czasach pracodawcy zawierają przeważnie umowy na czas określony z klauzulą 2 tyg. okresu wypowiedzenia. Ten kij oczywiście ma dwa końce, bo i jedna i druga strona może szybko rozwiązać umowę. Ale oczywiście to pracodawcy przeważnie korzystają z tego i zwalniają pracowników bez podania przyczyny.
Ostatnio zmieniony 19 cze 2011, 21:21 przez Ampułka, łącznie zmieniany 1 raz.
Jaką mnie Panie Boże stworzyłeś, taką mnie masz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dobre rady”

cron