Re: Co obecnie czytasz?

183
Biografię Pink Floyd "Psychodeliczny Fenomen" Sławomira Orskiego

Dużo faktów, ciekawostek, tłumaczeń tekstów, analiz płyt i to wszystko podane w ciekawej i przystępnej formie.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2011, 13:58 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

187
"Spojrzenie w Islam" Hammudaha Abdalatiego

Islam w pigułce na trzystu stronach. Dla ciekawskich :black2:
Ostatnio zmieniony 13 paź 2011, 21:46 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

188
Jestem w trakcie czytania drugiego tomu "Transerfing rzeczywistości" - Vadima Zelanda i jestem pod wrazeniem. Ciekawa jestem, czy ktos czytał lub jest w trakcie lektury?
Ostatnio zmieniony 15 paź 2011, 23:40 przez maja7, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Co obecnie czytasz?

189
Upajam się "Idiotą" Fiodora Dostojewskiego. To dopiero jest LITERATURA.
Sama nie wiem, czemu dotąd nie wpadła mi ta powieść w łapska, bo po już po "Zbrodni i karze" przeczytanej w liceum, uznałam Dostojewskiego za geniusza.

Tytułowy idiota, czyli książę Myszkin jest po prostu rozbrajający w swojej dobroci, wierze w ludzi i empatii, nawet dla mnie istoty raczej cynicznej i ironicznej. Na początku myślałam, że będzie mnie tylko irytował, ale okazało się wręcz odwrotnie - rozczula mnie i chciałabym się nim zaopiekować ;) Fascynuje mnie także na wpół obłąkana Nastazja Filipowna i jej skomplikowana sadystyczna nieco natura - jawi się niczym kompletne przeciwieństwo Lwa, ze swoim wyrachowaniem, manipulacjami, zgorzknieniem. Zresztą barwnych postaci jest tam pod dostatkiem i trudno się oderwać od tak zacnej lektury :)
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 12:13 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

190
Conrad - Nostromo - zacząłem czytać, ale jak każdą książke tego autora się to ciężko czyta. Chcialem też przeczytać książke Tajny Agent, ale wszystkie jego kjsiążki są takie przynudnawe, i ciągle te opisy przyrody.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 12:14 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

191
A mnie wzięło na czytanie książek Joanny Chmielewskiej,pisze super,można się uśmiać do łez.Teraz właśnie czytam już po raz nie wiadomo który - Całe zdanie nieboszczyka.Polecam każdemu,chociaż to kryminały,ale napisane humorystycznie.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 12:32 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

192
gorczyca pisze:A mnie wzięło na czytanie książek Joanny Chmielewskiej,pisze super,można się uśmiać do łez.Teraz właśnie czytam już po raz nie wiadomo który - Całe zdanie nieboszczyka.Polecam każdemu,chociaż to kryminały,ale napisane humorystycznie.Pozdrawiam.
Polecam Ci "Lesia"
Gdy czytałem tę książkę, to moja pani wchodziła do pokoju, sprawdzić czy nie zwariowalem. Śmiałem się na głos, jak głupi :D Podobnie miałem Pratchettem.
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 20:29 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

193
I-sza część Lesia, tj ''Dzikie białko'' też dobre :) Chyba jedyne książki Chmielewskiej, które mnie nie denerwowały powtarzającymi się motywami.
A teraz to ja czytam Joyce Carol Oates i akurat ''Wodospad'', choć kusiła mnie czytana wcześniej jakieś 3 razy ''Blondynka''
Ostatnio zmieniony 25 paź 2011, 23:47 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

196
..Wróciłam do czytania poezji K.I Gałczyńskiego ,,Serwus madonna" i znów odkrywam melodię tych wierszy.. miłość do żony do ludzi i życia.. choć zyciorys temu zaprzecza..
Ostatnio zmieniony 26 paź 2011, 19:59 przez Marysia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

198
Obecnie mam mało czasu na czytanie, ale sięgnąłem sobie po "Air Force One zaginął" MacLeana. Tak dla przewietrzenia mózgu.

Niby sensacja, ale świetnie napisana...
Ostatnio zmieniony 27 paź 2011, 22:13 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

199
Pochłaniam obecnie moje ostatnie wspaniale skandynawskie odkrycie, pisarkę i felietonistkę- Majgull Axelsson :)
Opisywałam już wcześniej refleksje nt. Kwietniowej czarownicy , potem przeczytałam książkę pt.: "Ta, którą nigdy nie byłam"- fascynująca historia MarieMary. Kobiety z nowej szwedzkiej klasy średniej, piekielnie zdolnej dziennikarki a potem pani polityk, która cierpi na rozdwojeniem jaźni. Narracja odbywa się dwupoziomowo- z perspektywy dwóch bohaterek/obu jaźni. Mistrzowski klimat i świetna fabuła. Książka, prócz motywu zaburzeń osobowości i opisów przemian społecznych w powojennej Szwecji (o których A. pisze również w Kwietniowej..."), odsłania kulisty działania polityki, prasy, opinii publicznej. Autorka rozważa także kwestię istnienia granic, które powinna uszanować sztuka, poprzez wprowadzenie do powieści ekscentrycznego amoralnego artysty Magnusa.
Teraz zabieram się za Dom Augusty także pani Axelsson, która to powieść opowiada o kolejnych pokoleniach szwedzkiej rodziny na tle tytułowej rodowej siedziby- domu Augysty, prekursorki rodu.
Gorąco polecam prozę Axelsson, można ją porównać do realizmu magicznego Marqueza, choć jest bardziej mroczna, surowa w swej aurze. Często pojawiają się u niej motywy ucieczki od rzeczywistości w światy fantazji, chorobliwej lub wyrwanej ze skandynawskich podań a jednocześnie ukazuje wiele prawd o współczesnym brutalnym świecie. Inteligentna, wartościowa lektura z nutką magii :)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2011, 16:36 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

200
lapicaroda pisze:
lufestre pisze:A ja usiłuję się wciągnąć w "Gildię Magów" t. 1, Trudi Canavan. Się wystało ten autograf, to trzeba w końcu przeczytać. :D
A ''Kapłankę w bieli'' czytałaś?
Ale mam refleks :P
Tak, czytałam :) Aczkolwiek ze 3 lata temu, ale podobała mi się. Ogólnie Canavan pisze sympatyczne ksiązki. :)
Ostatnio zmieniony 11 lis 2011, 17:28 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

201
Po raz czwarty "Lalkę" Prusa. Czytałem pierwszy raz - taka sobie, drugi - świetna, trzeci - znakomita. czytam czwarty raz i dochodzę do wniosku, że jest rewelacyjna :black2:
Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 16:41 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

205
Czytałam tą ksiązkę. Dobra jest też ewolucja pożądania. Wbrew pozorom też o manipulacji. Tylko w innym kontekście.
Ostatnio zmieniony 13 lis 2011, 23:34 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Co obecnie czytasz?

206
Jak czytać już o wywieraniu wpływu na ludzi , polecam klasykę z 1948 r.- ''Rok 1984''. :P
A ja czytam książkę o takim ślicznym tytule- cichodajka.pl, jest to kopia bloga pewnej 17-latki z dobrego domu, które lubi seks i przypadkiem jej za to mili panowie płacili. Ciekawe i podniecające.
Ostatnio zmieniony 18 lis 2011, 4:21 przez lapicaroda, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

207
"Bramy Templariuszy" Javiera Sierry. Trochę mdłe, ale da się czytać. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 19 lis 2011, 15:05 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

209
Witam!. A ja skusiłam się na książkę Danuty Wałęsy pt.Marzenia i Tajemnice.Jeszcze wprawdzie jej nie zaczęłam czytać,ale tyle się o niej mówi,że postanowiłam ją kupić.A czy będzie warta to się okaże.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 13:05 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

210
Hit ostatniego lata , Cukiernia pod Amorem- M . Gutowskiej- Adamczyk... Jest to saga autentycznych osób rodziny Zajezierskiech, Cieślaków.Pierwszy czyta się wspaniale okres powstania styczniowego do I wojny światowej .Póżniej zbyt duzo bohaterów ,że trudno się rozeznac ,kto z kim jest spokrewniony... Sledzi się tylko watek sensacyjny. Dużo w tej pozycji jest prawdy historycznej dnia codziennego...ciekawostek socjologicznych jakby autorka korzystała z pamietników rodowych...
Polecam do czytania dla osób , które są przed decyzją tworzenia drzewa genalogicznego własnej rodziny...
Ostatnio zmieniony 12 gru 2011, 16:34 przez 999Krysia, łącznie zmieniany 2 razy.
..Dorastasz w dniu , w którym potrafisz się serdecznie z siebie pośmiać ..

Wróć do „Literatura”

cron