Re: Co obecnie czytasz?

242
Ja czynię próby przebicia się przez "Jak przestać się martwić i zacząć żyć" pana Dale Carnegie. Podejrzewam jednak, że brak zaciekawienia w pierwszej części będzie się pogłębiał, aż do jej porzucenia. W dalszym planie mam :Anioła zniszczenia" Roberta Crais'a.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2012, 21:20 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co obecnie czytasz?

243
Piotruniu, a czym sie zamartwiasz nie daj Boze. Poczytaj Chmielewska, zdechniesz ze smiechu to i odzyjesz. Z dobrego serca...ile razy czytales Lesia?
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 11:25 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

245
Boze Narodzenie w Lost River
Fannie Flagg

Oswald ze wzgledu na zly stan zdrowia musi opuscic Chicago
i przeniesc sie w cieplejsze okolice.Nie stac go na floryde ani Kalifornie.
W gre wchodzi jedynie wyjazd do Lost River w stanie Alabama.I choc
miasteczko jest zabita deskami dziura,a jego mieszkancy to banda ekscentrykow,
Oswald znajduje tam wszystko,czego dotad brakowalo mu w zyciu.
Polecam
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 12:01 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

246
"Drwal" Witkowskiego.
Pedalska literatura mnie średnio interesuje, ale po rewelacyjnym "Lubiewie" i słabszej "Margot", jestem ciekawy, co ciekawego spłodził Witkowski. :D
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 12:04 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

247
Andra pisze:Piotruniu, a czym sie zamartwiasz nie daj Boze. Poczytaj Chmielewska, zdechniesz ze smiechu to i odzyjesz. Z dobrego serca...ile razy czytales Lesia?
Zamartwiam się od zawsze wszystkim i o wszystkich. Taka natura. Pamiętam, że pierwszy raz zmartwiłem się, że te 9 miesięcy spokoju minęło i pora na ten łez padół. Potem już poleciało. A Chmielewskiej nie cierpię. Z tej prostej przyczyny, że uwielbia ją (na poprawę humoru właśnie) moja połowica. I jak tylko weźmie książkę do ręki, to koniec spokoju w domu. Tylko śmiech i łzy (ze śmiechu oczywiście).
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 22:13 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co obecnie czytasz?

248
Ale tak własnie zachowuje się każdy, kto ją czyta :D Ja ją kocham uwielbiam i nigdy nie mam dosyć ;) A Lekarstwo na miłość z Jędrusik w roli głównej oglądałam chyba 100razy :ahah:
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 22:33 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Co obecnie czytasz?

249
Widzisz Piotr, Ty zamartwiasz sie a ja sie czuje odpowiedzialna za wszystko i wszystkich. Oboje mamy fiola. :D.
Viki, mnie do dzis rozklada kalbasa. Od tylu lat
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 22:51 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

250
Ok, Mezamir, poczytam. ;)
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2012, 20:05 przez Aileen, łącznie zmieniany 1 raz.
Z myślenia do odczuwania, z odczuwania do istnienia, z istnienia do nie-istnienia, i docierasz. Znikasz i docierasz. Po raz pierwszy Cię nie ma i po raz pierwszy naprawdę Jesteś.

Re: Co obecnie czytasz?

251
Elif Shafak - Czterdzieści zasad miłości. Już blisko końca, ale idzie ciężko. Mam raczej mieszane uczucia co do książki.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2012, 14:01 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Co obecnie czytasz?

253
Was czytam ... Znaczy się, Wasze posty i powiem, że to całkiem niezła lektura ;)
Ciągle ponadto maltretuję "Pieczęć Salomona" Berlinga :)
Ostatnio zmieniony 31 maja 2012, 0:48 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Co obecnie czytasz?

254
Poza literatura fachowa zwiazana z zawodem wykonywanym i opracowaniami historycznymi (hobby) nie mam prawie zupelnie czasu na czytanie wiec ide na latwizne i czasami ogladam jakis film. Niestety od dawna nie widzialem naprawde ciekawego filmu. Moge Wam polecic jeden australijski ze wzgledu na polski watek i scenariusz oparty na polskiej powiesci Rawicza: The Way Back.

pozdrawiam,
Ostatnio zmieniony 01 cze 2012, 19:21 przez vik123, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

255
"W kraju mężczyzn" - Hisham Matar
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 0:47 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Co obecnie czytasz?

257
„Idiota” Fiodora Dostojewskiego, „Katarowie” Stephena O'Shea i „Mechanika kwantowa” Ramamurtiego Shankara.
Ostatnio zmieniony 13 lip 2012, 14:40 przez Narses, łącznie zmieniany 2 razy.
„Rankiem, gdy się niechętnie budzisz, pomyśl sobie - budzę się do trudu człowieka” Marek Aureliusz || „Maszyny nie mają zbędnych części. Zawsze jest w nich dokładnie tyle, ile potrzeba”

Re: Co obecnie czytasz?

258
"Niewidzialny goryl" - Christopher Chabris, Daniel Simons (o tym, że intuicja to syf)
"Siła czy Moc" - David R. Hawkins - powiedzmy, że studiowana
"Miłość, wolność, samotność" - Osho
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, 0:27 przez duszek, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

259
Polecam "Egzorcysta" William'a Peter'a Blatty... skończyłam już, ale zachęcam, o wiele lepsza od filmu.(opętanie-psychiatria-egzorcyzm)
Obejrzyj się królu - Agnieszka Pietrzyk (zagubienie w męskim wydaniu)
Zlew - Paweł Oksanowicz (szaleństwo w męskim wydaniu)
Klubowicz - Anita Bartosiewicz (depresja w męskim wydaniu)
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, 18:47 przez Rozklekotana, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jeśli jest noc musi być dzień
jeśli łza uśmiech
jak źle
to i Bóg jest na pewno"

Re: Co obecnie czytasz?

260
Alan Partridge " We need to talk about Alan"- najzabawniejsza książka jaka czytałem w życiu, prawdziwy dynamit humoru ;)
Ostatnio zmieniony 23 lip 2012, 19:07 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co obecnie czytasz?

261
Czytam "Germinal" Zoli, z nieukrywanym trudem. Mam za sobą już kilka powieści naturalistycznych, ale ta przebija wszystkie poprzednie. Obrazuje los człowieka jako nic więcej ponad wegetację, niegodną, nieludzką i, co najtragiczniejsze, ci, którym przypadła ona w udziale nie są nawet jej świadomi. Innego życia wszak nie zaznali, podobnie jak ich rodzice, dziadkowie, ich dzieci też nie mają szans wyrwać się z zaklętego kręgu biedy i zgorzknienia.
Ostatnio zmieniony 08 sie 2012, 21:31 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

262
Nie są świadomi i wcale nie czują się nieszczęśliwi, "Germinal" jest piękną książka, czytałem bardziej dołujące, aż głupio wspominać o "Procesie" Kafki, ale taka "Justyna, czyli nieszczęścia cnoty" de Sade'a, to jeden, wielki dół, albo wspaniałe "Biesy" Dostojewskiego. Dobro i zło mają różne oblicza i nierzadko, się przenikają...
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 0:21 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

263
Germinal to aktualna sytuacja, ktora nie objęła jeszcze 100 % naszej globalnej spolecznosci, ale obejmuje coraz większą jej część. Wielu ludzi o tym pisze i mówi, a wielu autorów teorii spiskowych nagrywa o tym filmiki i drukuje plakaty i ulotki. Procesu Kafki nigdy nie czytałam. Nie przepadałam nigdy za polską literaturą, ale od kiedy zaczynam się w nią bardziej wgłębiać dostrzegam perełki. Polli, polecasz?


Basma- powiedz cos wiecej o swoich wrarzeniach dotyczących książki, bo chcialam ją kiedys bardzo przeczytac. Recenzja mnie wyjądkowo zaciekawiła, ale jakoś trudno się ustosunkować i wyobrazić sobie jak można zrealizowac taki uklad wątków w książce.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 9:44 przez soulblue, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Co obecnie czytasz?

264
Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nieprzerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!
http://www.soniadraga.pl/index.php?opti ... &Itemid=56
tak mnie to zaintrygowało, że postanowiłam przeczytać :black2:
u nas premiera we wrześniu, ale od czego chomik... :idea:
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 9:56 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Co obecnie czytasz?

265
50 twarzy Greya z tego co wiem to pruderyjny tekst ktory pozwala udawac ze się czyta erotyk.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 10:13 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Co obecnie czytasz?

266
Procesu Kafki nigdy nie czytałam. Nie przepadałam nigdy za polską literaturą, ale od kiedy zaczynam się w nią bardziej wgłębiać dostrzegam perełki. Polli, polecasz?
Kafka nie był polskim pisarzem. :D

Polecam, chociaż lojalnie ostrzegam, że jest trochę przygnębiająca, więc jeśli masz akurat deprechę, to odstaw ją sobie na czas, gdy będziesz miała lepszy nastrój. :rotfl:
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 20:01 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

267
Soulblue, ze wzgledu na to, ze uwielbiam Rumiego, dlatego tez musialam przeczytac ta ksiazke. Nie jest tak dobra jak sie spodziewalam. Przy tak mozliwym do zglebiania temacie, Shafak potraktowala historie plytko - to mnie rozczarowalo, bo to zmarnowany potencjal. Ale zarzucam to tez temu, ze ksiazka zostala napisana po angielsku, a nie turecku. Wczesniej przeczytalam "Lustra miasta" i "Pchli palac", oba w jej ojczystym jezyku i bylam zadowolona z lektury. Kolejna powiesc, "Bekart ze Stambulu", tak jak "40 zasad..." byly napisane po angielsku. Niby tlumaczenia, ale rozrzut jest niesamowity. Te napisane po angielsku sa slabsze chociaz tematyka ciekawa. Szkoda, ze Shafak traci energie na pisanie po angielsku, to jej drugi jezyk, ktorego nauczyla sie bedac juz nastolatka. I niestety, dla mnie marnuje swoje pomysly piszac w jezyku Szekspira.
Ostatnio zmieniony 09 sie 2012, 20:29 przez BasmaW, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie powinniśmy się wstydzić przyjmowania prawdy, bez względu na to, z jakiego źródła do nas przychodzi, nawet jeżeli przynoszą ją nam dawne pokolenia i obce ludy. Dla tego, kto poszukuje wiedzy, nic nie jest bardziej wartościowe, niż wiedza jako taka. (Al-Kindi)

Re: Co obecnie czytasz?

268
Aktualnie jestem w połowie "W jednej osobie" Johna Irvinga. Dawno zabierałam się do tego pisarza, ale jakoś sie nie skladało, wreszcie spontanicznie kupiłam najnowszą. Przypuszczam, że nie będzie to moja ostatnia lektura tego twórcy ;)
Ostatnio zmieniony 18 paź 2012, 13:14 przez serducho, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

270
Mam pytanie,czytał ktoś te książki?
Boska matryca
Efekt Izajasza
Kod Boga
Uzdrawianie Wiary-Braden

Biologia Przekonań
Przeskok Ewolucyjny-Dr Bruce Lipton

Chodzi o to że wszystkie opisują to samo a ja mogę sobie kupić tylko jedną książkę
więc chciałbym wybrać taką w której temat jest omówiony najlepiej.
Tzn jest w niej napisane nie tylko co robić ale przede wszystkim JAK to robić.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2012, 16:44 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Literatura”

cron