Re: Co lubisz czytać?

1
Preferujesz prozę czy poezję? A może dramat?
Po jakie gatunki i jakich autorów najczęściej i najchętniej sięgasz?
No i nie mniej ważne- o czym lubisz czytać? :)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 mar 2010, 9:14 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co lubisz czytać?

2
Lubię prozę ale trudno mi wybrać bardzo konkretnie rodzaj. Jakby przybliżyć, co czytam najczęściej to chyba można powiedzieć, że literaturę obyczajową / z wątkami psychologicznymi ale i tzw. literaturę lekką/ albo obyczajowo- historyczną /np. literatura klasyczna/ lubię też powieści na podstawie biografii znanych osób głównie artystów /malarzy, aktorów itd/. Najbardziej cenię te, oparte na prawdziwych wydarzeniach.
Ostatnio zmieniony 01 mar 2010, 22:21 przez Arabeska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co lubisz czytać?

3
Ja preferuję prozę, najlepiej kilkutomowe sagi i trylogie, aby po skończonym czytaniu nie mieć poczucia niedosytu.
Do poezji muszę mieć natchnienie, choć Baczyński dość często jest na tapecie ;)

Lubię fantasy, biografie, literaturę grozy i powieści historyczne (najbardziej motyw krucjat). Wielkim uznaniem darzę literaturę XIX- wieku.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 16:33 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co lubisz czytać?

4
Dzisiaj w TV wystąpiła autorka książki pt: tato-kato, niestety nazwiska autorki nie usłyszałam, bo byłam zajęta pracą i jakoś mi umknęło. Ale była mowa o tym, że książka ta jest historią jej życia napisaną w celu oczyszczenia z traumy doświadczanej w dzieciństwie. Zamierzam przeczytać, chociaż spodziewam się, że będzie ciężka.
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 17:11 przez Arabeska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co lubisz czytać?

5
Sprawdziłam w internecie i okazuje się, że słuchałam jednym uchem, bo nie tylko nie dosłyszałam nazwiska autorki ale i tytuł tej książki przekręciłam. Chodziło mi o "Kato-tata. Nie pamiętnik" Halszki Opfer
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 22:43 przez Arabeska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co lubisz czytać?

6
Jestem "dzieckiem Howarda" wychowanym na wzgórzach Zammy i w Piktyjskich lasach na pograniczu gór Cymerii...
Odkąd odkryłem Conana pokochałem fantazy
Ostatnio zmieniony 02 mar 2010, 23:01 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Co lubisz czytać?

7
Zawsze i absolutnie Anne Rice, czyli o wampirach. Czytam też thillery i psychologiczne książki. Uwielbiam Koontza i T. Harrisa. Staram się czytać wiele książek różnej maści, ale jest mi to potrzebne do pisania własnych książek.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2010, 14:34 przez Liwia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każdy z nas musi toczyć boje z własnymi aniołami i demonami, a jest to ni mniej, ni więcej tylko walka o własne życie."

Re: Co lubisz czytać?

10
Ale to co czytasz i romanse i horrory?
Ostatnio zmieniony 04 mar 2010, 15:40 przez Liwia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Każdy z nas musi toczyć boje z własnymi aniołami i demonami, a jest to ni mniej, ni więcej tylko walka o własne życie."

Re: Co lubisz czytać?

12
Hmmm...
Jesli chodzi o mnie, to przede wszystkim czytuję prozę. Po poezję od czasu do czasu też sięgam (głównie pada na Baczyńskiego), ale dramatów po prostu nie znoszę...
Co czytam?
Najczęœciej fantastykę, ale to nie wyjštek - po klasykę i inne rodzaje też sięgam...
Moi ulubieni autorzy?
Hmm... Sapkowski, Schmitt, Murakami.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2010, 16:20 przez aki, łącznie zmieniany 1 raz.
"Nie znajdziesz mnie pod tysišcem nadanych mi imion.
(...) Tak, to ja, i to też ja, i już jestem gdzie indziej, wymykam się, na palcach, na boso, na wysokich obcasach..."

Moja dusza nie zmieniła się pod wpływem zimna. Jest równie zielona jak wczoraj.

/ Szukam wiosny... /

Re: Co lubisz czytać?

13
Ogólnie uwielbiam czytać książki o młodzieży. O jej problemach i wyzwaniach. Psychologiczne. Lubię też książki SF typu Władca Pierścieni i Saga o Ludziach Lodu.
Lubię książki w których czytelnik sam nie wie co nagle się stanie, jest ciągly element zaskoczenia.
Lubię książki parapsychologiczne np Dr Raymonda Moodyego i Daniona Brinkleya.
Za poezją nie przepadam, no może za wyjątkiem nielicznych wierszy.
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 23:22 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Co lubisz czytać?

14
biografie znanych ludzi,ksiązki z zakreu II wojny światowej
histore znanych rodzin
repertaże,ksiązki podróżnicze
czasem sęgnę po cos z psychologii
a z beletrystyki powieśc sensacyjne ,kryminały,czasem cos obyczjowego
Ostatnio zmieniony 20 mar 2010, 18:00 przez Ariadna-enta, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co lubisz czytać?

19
Ostatnio preferuję polskie autorki. Chmielewska, Szwaja, Kalicińska, Marta Madera. Wybieram te napisane z dużym poczuciem humoru i optymizmem.
Ostatnio zmieniony 22 mar 2010, 7:40 przez slodka idiotka, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiek dojrzały charakteryzuje sie tym, że szeroki umysł i wąska talia zamieniaja się miejscami

Re: Co lubisz czytać?

20
Polubiłam ksiązki Stephena Kinga , mają one swój specyficzny klimat i teraz sięgam po jego dzieła. Czasami czytam jakiegoś harlequina oraz ksiązki poruszające tematyke holokaustu.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2010, 20:09 przez Kala, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co lubisz czytać?

22
Ja nie mam jakiegoś sztywno usytuowanego wzorca upodobań, ale czytam najczęściej coś co ma fabułę, koniecznie opartą na rzetelnych argumentach. Często sięgam również po książki opowiadające o świecie, kulturze, historii, itp. Bo z nich można na prawdę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczach, o których wcześniej nie miałem pojęcia, albo świeciłem oczami, gdy tylko o nich usłyszałem.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2010, 19:11 przez hubertus93, łącznie zmieniany 1 raz.
"Jako ostatni wróg zostanie pokonana śmierć"

Re: Co lubisz czytać?

23
Wcześniej czytałam dużo historycznych, psychologicznych, socjologicznych i było tego naprawde dużo.
Teraz Fantastyka tylko, ale chce aby w takiej książce były przygody czy jakieś stttrachy i musi mieć więcej niż 300 stron, nie lubię gdy przysiądę do czytania, poczytam ze dwie godziny a tu książka się kończy.
Lubię się książką delektować i fajnie jest jak wystarcza na przynajmniej dwa wieczory.
Innymi słowy preferuję grube tomiszcza.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2010, 19:04 przez DziewczynaBezSerca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co lubisz czytać?

24
Historyczne, przede wszystkim.
King - za to kim jest.
Literatura rosyjka - Fiodor Dostojewki, za to, że jego brzydki świat ma sens, ma głębię. Za ironizm, i samokrytykę. Za kształtowanie mnie samej.
Paulo Coelho - za trafność myśli.

Ogólnie czytam wszystko. Opróćz miłości. Miłości nie umiem czytać. Wątek miłosny dopuszczam, ale całości zbudowanej na niej, czystego, "wzruszającego" rozmansu nie.
Ostatnio zmieniony 02 lip 2010, 12:03 przez alojma, łącznie zmieniany 1 raz.
- Taka sama?
- Nie..
- Podobna?
- Nie..
- Idealna?
- Nie..
- To jaka?
- Inna..

Re: Co lubisz czytać?

25
psychologia, ezoteryka, pamiętniki, eseje, reportaż :)
książki Dostojewskiego, Osho, Eckharta Tolla, Anthonego de Mello, Thomasa Mertona, Kapuscinskiegoi wiele innych :)
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 10:06 przez maja7, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co lubisz czytać?

27
BlackLipsXx pisze:JUwielbiam Harry'ego Pottera, ale czytam też sagę o wampirach Stephanie Meyer ;)
Polecam Ci w takim razie Pamiętniki wampirów ;)
Ostatnio zmieniony 04 paź 2010, 20:14 przez Bujaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
„Spróbuj choć raz odsłonić twarz i spojrzeć prosto w słońce...
Zachwycić się po prostu tak i wzruszyć jak najmocniej...”

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach :D
ZAPRASZAM!!

Re: Co lubisz czytać?

28
Najbardziej lubię Paula Coelha Przeczytałam już wszystkie jego utwory.Interesuje mnie też filozofia czytam obecnie Filozofia Kanta (1923)w przekładzie Żułtowskiego
ale też wypożyzyam w BiblioteceKrytyka czystego rozumu,Kanta w tłumaczeniu Piotra Chmielowskiego Kogo interesuje filozofia E Kanta polecam te książki
Ostatnio zmieniony 01 gru 2010, 15:52 przez babka cukrowa, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co lubisz czytać?

29
Preferujesz prozę czy poezję? A może dramat?
Po jakie gatunki i jakich autorów najczęściej i najchętniej sięgasz?
No i nie mniej ważne- o czym lubisz czytać?
Ostatnio preferuję poezję. Czytam tego baaardzo dużo. Najbardziej do mnie przemawia młodopolska.:)
Obecni ulubieńcy: Lange, Staff, Tuwim, Miciński, Stachura
Dramaty uwielbiam, szczególnie Szekspira, Witkacego, Mrożka, Gombrowicza, Strindberga
A prozę już ciut mniej,niż kiedyś, najbardziej chyba lubię powieści psychologiczne, obok tego kryminały, fantastyka ,filozoficzne wypociny(zwłaszcza Nietzsche, Schopenhauer, Camus, Kierkegaard)

A o czym? hm moje ulubiony motyw w książkach/filmach to choroba psychiczna.
Generalnie, wszytko związane z psychiką człowieka, sposobem postrzegania świata, stosunkiem do niego, relacji międzyludzkich, sensu czy bezsensu życia itp.
Ostatnio zmieniony 17 sie 2011, 23:03 przez Strzyga, łącznie zmieniany 1 raz.
"Freedom's an art of the self-relient
Lie is the most comfortable truth
and makes the appearance
of wisdom"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”

cron