Re: Co obecnie czytasz?

303
Obecnie mam na tapecie:

Faulkner "Przypowieść" - bardzo gęsta proza. zdarza się, że od momentu podniesienia łyżeczki, do zamieszania herbaty mija kilka stron refleksji pozbawionych dialogów. trzeba docenić kunszt autora w prowadzeniu tego typu rozważań, ale dla mnie czytanie tej książki to żadna przyjemność

Toole "Sprzysiężenie głupców" - komedia a jednocześnie dramat w dobrym, amerykańskim wydaniu. Smaczku dodaje fakt, że autor w wieku 31 lat popełnił samobójstwo sfrustrowany brakiem zainteresowania wydawców. dopiero dzięki zabiegom matki, książka ukazała się drukiem, zdobywając wielka popularność, nie tylko w USA. Zdobyła Pultizera. Dobre czytanie.

Dla niewybrednych czytelników polecam swojego bloga: http://przyzwoity.blogspot.com
Ostatnio zmieniony 27 cze 2013, 13:36 przez impulsywny, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

305
Siergiej Wasiljewicz Łukjanienko: seria "patrolowa".Rosyjska poetycka dusza podczas idealistycznego odurzenia tapla się w błocie post-popowej konwencji.
Uczta socjologiczna.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2013, 23:58 przez Bolaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

306
Brnę przez "Gai-Jin" Jamesa Clavella. Trochę spojrzenia na XIX wieczną Japonię z pewnością nie zaszkodzi. "Shogun" czeka w kolejce.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2013, 9:49 przez Phyrafin, łącznie zmieniany 1 raz.
Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagi fhtagn.

Semper In Altum

Re: Co obecnie czytasz?

307
U mnie na warsztacie opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza. Czyta się w miarę szybko, fabuła spójna, nawet dość inteligentna, ale mnie nie porywa. Dzieje się tak prawdopodobnie za sprawą przydługich oraz do niczego konstruktywnego nie prowadzących, dialogów i "płaskich" bohaterów, którzy (przynajmniej we mnie) nie wzbudzają silniejszych emocji. Są mi tak bardzo obojętni, że najzwyczajniej nie potrafię się ekscytować ich losami.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2013, 17:42 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

310
Gustaw pisze:"nawet dość inteligentna" .... nie wiem co to znaczy a - zachęcony "warsztatem" chciałbym poczytać Iwaszkiewicza .... bez cienia ćwierćinterpretqacji ;)
Dość inteligentna tzn. pojawiają się przebłyski i zaskakujące zwroty akcji, które pobudzają apetyt, ale w ogólnym rozrachunku - całość rozlazła, przegadana i wymęczona. Nie zachwyca. Chociaż najlepszy kąsek, wieńczący tom czyli Panny z Wilka nadal przede mną. Ekranizacja mnie urzekła, może stanie się takoż i w przypadku prozy... Zawsze milej coś czytać, wizualizując sobie młodego Daniela Olbrychskiego jako głównego bohatera ;)
Ostatnio zmieniony 16 lip 2013, 20:48 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

312
Czytałem kryminał Jamesa Jonesa. Brzmi nieprawdopodobnie? Dla mnie tak, znałem Jonesa, jak każdy rozgarnięty czytelnik, ze "Stąd do wieczności" i "Cienkiej, czerwonej linii", ale kryminał?
Napisał "Smak ryzyka" - już sam tytuł mówi o czym jest książka. Mamy prywatnego detektywa, który lubi się ładować w kłopoty i się napić - Chandler się kłania. Jonesowi jednorazowy romans z kryminałem wyszedł całkiem nieźle. Widać warsztat i rękę doświadczonego pisarza. Chandler, MacLean, Christie pisali lepiej, to fakt, ale Jones się broni fajną intrygą i wpleceniem filozoficznych rozważań, które nie przeszkadzają w odbiorze tego kryminału. Polecam dla relaksu, warto.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2013, 1:44 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Co obecnie czytasz?

313
Kilka dni temu skończyłam czytać "Tańczące Eurydyki"- wspomnienia o Annie German.Książka bardzo wzruszająca zwłaszcza, że nie tak dawno szedł serial poświęcony tej piosenkarce. I jedno mogę stwierdzić, że to co jest w książce nie pokrywa się z tym co było w serialu.A przynajmniej nie wszystko.Scenarzyści jak się okazuje,jednak też mają wybujałą wyobraźnię.
Ostatnio zmieniony 01 paź 2013, 9:20 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

323
Obecnie czytam:)
Obrazek
Ostatnio zmieniony 23 mar 2014, 12:44 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co obecnie czytasz?

328
I Need Your Love - Is That True? How to Stop Seeking Love, Appreciation, and Approval and Start Finding Them Instead

Tłumaczenie:

Potrzebuję Twojej Miłości - Czy to prawda? Jak przestać szukać Miłośći, Aprobaty, i Pochwały, a je odnaleźć.

A tytuł po polsku:

"Byron Katie i Michael Katz Kłamstwa o miłości"
Ostatnio zmieniony 08 maja 2014, 23:20 przez Life, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

329
Ja za to jestem wielką fanką kinga. Nie przypominam sobie by któraś z książek mi się nie spodobała, choć były takie do których musiałam podejść po raz drugi:). Obecnie czytam Dallas 63 tego autora, naprzemiennie z Miasteczkiem Salem ( tę akurat czytam juz enty raz;) )
Ostatnio zmieniony 31 maja 2014, 11:33 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Literatura”

cron