Re: Co obecnie czytasz?

91
Dopadłam ostatnio i wchłonęłam lekturę brata- Sposób na Alcybiadesa Edmunda Niziurskiego. Jakoś mnie ona ominęła za moich szkolnych czasów, ale zdecydowanie warto było to nadrobić :) Książka jest przezabawna, ale i wzruszająca. Łezka się kręci w oku na wspomnienie własnych uczniowskich pomysłów, a jeszcze bardziej przykro, że szkoła taka, jaką była przed laty odchodzi w zapomnienie, a zastępuje ją wyścig szczurów, podziały itd. Dzięki tej historii mogłam poczuć klimat szkoły gdzieś z epoki moich rodziców i jestem pod wielkim wrażeniem.
Ostatnio zmieniony 15 lis 2010, 10:31 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

93
PiotrRosa pisze:"Pan pójdzie z nami" tom II, Piotra Rosy. Chyba 17 raz :animal4:
Jak tak dalej pójdzie, niedługo nauczysz się na pamięć i nie będziesz musiał czytać w ogóle :P

Ja, chociaż powinnam oddawać się w ten weekend naukowym szałom twórczym :rolleyes:, nie mogę oderwać się od Katedry Marii Panny w Paryżu Victora Hugo. Powieść ta jakoś nigdy mnie nie skusiła, choć od nie- wiadomo- ilu lat znajduje się w domowej biblioteczce. Dopiero znajoma (a raczej jej zachwyty) natchnęła mnie, by po nią sięgnąć- naprawdę warto! Hugo roztacza przed nami wizję XV- wiecznego Paryża, z całym jego oszałamiającym gwarem, różnorodnością i antynomiami. Niezwykle podają mi się rozważania na temat architektury i historii, które absolutnie nie działają na szkodę wartkości akcji. Ukazane w powieści postacie i ich losy są niezwykle absorbujące, zwłaszcza ceniona przez mnie niejednoznaczność bohaterów- ich lawirowanie gdzieś pomiędzy dobre i złem, skrywane namiętności, upadki i triumfy wpisane w mapę monumentalnego Paryża. Polecam na długie jesienie wieczory, jeśli pragniecie przenieść się do innej rzeczywistość; świata, którego od wieków już nie ma :)
Ostatnio zmieniony 21 lis 2010, 16:30 przez Sailor, łącznie zmieniany 2 razy.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

94
Sailor pisze:
PiotrRosa pisze:"Pan pójdzie z nami" tom II, Piotra Rosy. Chyba 17 raz :animal4:
Jak tak dalej pójdzie, niedługo nauczysz się na pamięć i nie będziesz musiał czytać w ogóle :P
I tak prawie znam. W końcu sam to pisałem. A czytam tyle razy, bo przygotowuję druk i redaktorka tekstu męczy mnie okrutnie. :animal5:
Ostatnio zmieniony 22 lis 2010, 20:45 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co obecnie czytasz?

95
PiotrRosa pisze:"Pan pójdzie z nami" tom II, Piotra Rosy. Chyba 17 raz :animal4:
Piotrze ,a gdzie Cie mozna ''kupić '' ,jeżeli oczywiście można :) Bo Ty intrygująca osóbka jestes ,więc i pisanie Twoje naprewno jest bardzo ciekawe .
Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 7:58 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co obecnie czytasz?

97
Dorcik pisze:Piotrze ,a gdzie Cie mozna ''kupić '' ,jeżeli oczywiście można :) Bo Ty intrygująca osóbka jestes ,więc i pisanie Twoje naprewno jest bardzo ciekawe .
Mnie się nie da kupić. A już na pewno nie za pieniądze :animal4:

Książka jest podobno we wszystkich Empikach no i w księgarniach internetowych.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 11:41 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co obecnie czytasz?

98
PiotrRosa pisze:Mnie się nie da kupić. A już na pewno nie za pieniądze :animal4:

Książka jest podobno we wszystkich Empikach no i w księgarniach internetowych.
Noż przeciez napisałam ''kupić ''w cudzysłowiu .... I nie Ciebie chce kupić ( chociaz to byłoby ciekawe .... ;) :D) a Twoją ksiązkę -a to duża różnica :P...I prosze nie rozdziawiac na mnie buzi krokodyla ,bo sie zamknę w sobie ,no :)

I za karę Cię własnię ''kupię '' i ocenię :) :)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 11:50 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co obecnie czytasz?

100
PiotrRosa pisze:Ocena będzie bardzo wskazana. Byle przyszła na PW. A krokodyli dziób jest piękny.
No dooobrze ..Chociaz jak cos mi sie podoba ,to lubie się tym chwalic ,ale najpierw PW ....:)

Nie- krokodyl jest brzydki !!! ;)
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 12:33 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co obecnie czytasz?

102
Dorcik pisze:Nie- krokodyl jest brzydki !!! ;)
Przede wszystkim, to nie krokodyl, a pierwsze moje domowe zwierzątko, czyli Tyrek Rex

A Hipcio może być? :animal3:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 17:49 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co obecnie czytasz?

103
Hipcio-może być :)
Chociaz niezmienna miłościa od początku forum darzyłam i darzę Pana Banana
Bo mu fajnie stópki lataja :D ;)
:banan: :banan:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 20:21 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co obecnie czytasz?

104
Ja aż taki stały w uczuciach nie jestem. Chociaż Tyrek to podstawa :animal4: W ogóle zwierzaki są Ok

:animal3:

:animal:

:kotek:

:kogucik:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 21:28 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co obecnie czytasz?

105
Zapomniałeś jeszcze o nim
:animal2:
Zastanawiam sie kto go tak wystraszył:) :)

Zamówiłam sobie ''Ciebie Piotrze'' ,tzn .Twoja książke ,teraz tylko czekam ..... :)

Dziekuje :moj:
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 7:32 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Co obecnie czytasz?

107
Nie bój się, ja Ciebie obronię (jeśli będzie potrzeba) :r:
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 21:07 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Co obecnie czytasz?

109
A co napisał? Nigdzie nie znalazłam jego opinii.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 21:28 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Co obecnie czytasz?

111
Uuuuups...., ale w sumie szkoda, że nie dane mi będzie poznać treści.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 21:33 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Co obecnie czytasz?

113
Tak opinii, jestem ciekawa odmiennego zdania, bo te pochlebne (opublikowane) chyba już wszystkie przeczytałam.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 21:38 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Co obecnie czytasz?

114
Adyashanti- Tańcząca pustka
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 21:51 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Co obecnie czytasz?

115
W skrócie napisał, że to nie "jego bajka" i że odłożył ją po pierwszych 10 kartkach. Było tego więcej, ale "nie pamiętam" co pisał.
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 21:53 przez PiotrRosa, łącznie zmieniany 1 raz.
Dla ludzi z kraju tego, gdzie kruszynę chleba ... nie warto się męczyć.

Re: Co obecnie czytasz?

118
hm.... dziwne, no ale skoro tak twierdzi, to pewnie tak jest....
Ostatnio zmieniony 25 lis 2010, 22:19 przez Szarim, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdybyś tylko mógł wystarczająco kochać, byłbyś najszczęśliwszym i najpotężniejszym stworzeniem na świecie.

Re: Co obecnie czytasz?

119
PiotrRosa pisze:No to zaczynam się bać.
Dlaczego ???

Spokojnie -ja nie jestem krytykiem ,więc nie będę osądzać pod tym kątem ..... :)
Czytałam początek -zaintrygował mnie ,a to juz jest na duzy plus ..... Czytałam tutaj Twoje fragmenty ,tez mnie zaciekawiły ... :)
Przeczytam -to napisze prawde ,czy mi się podobało ,czy nie .... :) Nawet moge podyskutować ,hi ....
Ale bać się nie bój .... Nie gryzę ;)

Pozdrawiam :)
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010, 9:16 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Wróć do „Literatura”

cron