Re: Co obecnie czytasz?

31
Ja właśnie skończyłam "Miłośnicę"Nurowskiej polecam wszystkim:) Opowieść o Polce, która była szpiegiem podczas II wojny światowej(niezwykłe) i fascynującej kobiecie, która potrafiła żyć pełnią życia

Hubertus ma rację warto przeczytać "Władcę Pierścieni" Tolkien. Niezapomniane przeżycie:)Ja miałam to szczęście, że przeczytałam przed ekranizacją, ale i tak warto zgłębić ten niezwykły świat:)
Ostatnio zmieniony 18 cze 2010, 19:29 przez anula, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życie zawsze wychodzi nam naprzeciw z zaproszeniem:"Chodźcie, zobaczcie jak cudownie jest żyć".A co my robimy?Cofamy się i robimy mu zdjęcie". R.Baker

Re: Co obecnie czytasz?

33
Mi również się zapominają ale przeglądam stare i jakoś daję radę jeszcze kojarzyć fakty z poprzednich tomów :P
Obecnie jestem na 38 tomie Sagi o Ludziach Lodu
Czytam również "W ciemności", " Chłód od Raju" oraz "Desiree, czas próby"
Ostatnio zmieniony 19 cze 2010, 16:27 przez Chinatsa, łącznie zmieniany 1 raz.
" Tym który umarł tamtego dnia, tak naprawdę byłem ja.
Moje życie było fałszywe.
Tak naprawdę mnie tam nie było"
The saddest
[img]http://www.roll-of-honour.com/Overseas/ ... imated.gif[/img]

Re: Co obecnie czytasz?

35
cz:)ztalam piate dziecko
polecam
Jeśli to książka Doris Lessing, ja też gorąco polecam. Uświadamia trud macierzyństwa, ogrom odpowiedzialności za istotę powołaną do życia, która równie dobrze może nasze życie ubogacić, jak i systematycznie niszczyć. Dość pesymistyczna pozycja, ale napisana mądrze i przejmująco.
Ostatnio zmieniony 21 cze 2010, 13:18 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

36
Stephenie Meyer - Intruz
P.C Cast + Kristen Cast - Wybrana
Don Brown - Zwodniczy punkt.

A czy ktoś czytał "Kod Leonarda da Vinci"? Co o niej myślicie?
i o książce "Weronika postanawia umrzeć"?
Ostatnio zmieniony 25 cze 2010, 15:06 przez Lula94, łącznie zmieniany 1 raz.
Idealny facet nie pije, nie pali, nie sprzecza się, nie robi zakładów... po prostu nie istnieje. ;)

Re: Co obecnie czytasz?

37
Lula czytałam obie książki o które pytasz i mnie osobiście się podobały :) Kod mnie wciągnął bardzo kiedy czytałam kilka lat temu, a co do Weroniki, to jestem fanką Paulo Coelho więc obiektywna nie będę jak powiem, że mi sie strasznie jego ksiązki podobają :D

Teraz czytam "Miecz Aniołów" Jacka Piekary na przemian z I tomem "Gildii Magów" Trudi Canavan.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2010, 16:40 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

38
aha :) bo też bym chciała przeczytać Kod, niektórzy jednak mi jej nie polecają, gadają coś, że jak jestem wierząca to nie powinnam. Boże, no ale to jest fikcja i tak dalej, co za ludzie xd
A co do "Weronika postanawia umrzeć" to do tej bardzo zachęcają :P
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 22:50 przez Lula94, łącznie zmieniany 1 raz.
Idealny facet nie pije, nie pali, nie sprzecza się, nie robi zakładów... po prostu nie istnieje. ;)

Re: Co obecnie czytasz?

39
Po pierwsze póki sama nie sprawdzisz, to się nie dowiesz. Myślę, że sięgnięcie po książkę i przeczytanie kikunastu stron na próbę jest wysiłkiem, który warto podjąć w przypadku utworów, które jedni nam polecają, a inni odradzają ;) A poza tym miej swój rozum i sama zadecyduj czy chcesz tę książkę przeczytać, a nie ulegaj sugestiom innych :) Twoje zdanie jest równe z ich zdaniem :)

Teoretycznie Weronika też jest niekatolicka, bo zaczyna się od proby samobójczej... Także bez przesady ;)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2010, 1:23 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

40
zamierzam je przeczytać :) po prostu byłam ciekawa innych opinii :P Tylko najpierw muszę skończyć 3 co wcześniej zaczęłam :D Dzięki ;)
Ostatnio zmieniony 27 cze 2010, 12:45 przez Lula94, łącznie zmieniany 1 raz.
Idealny facet nie pije, nie pali, nie sprzecza się, nie robi zakładów... po prostu nie istnieje. ;)

Re: Co obecnie czytasz?

41
Dorwałem kilka książek Jacka Piekary... obecnie jadę z "Młotem na czarownice". Dobre...
Ostatnio zmieniony 29 cze 2010, 16:05 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Co obecnie czytasz?

43
Ja lubię książki chrześcijańskie i biografie.
Bardzo mi się podobała książka pt. ,,Franciszka Siedliska jako Założycielka Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu". Obecnie natomiast czytam dwie książki: ,,Dzienniczek s. Faustyny" oraz ,,Wielkie wezwanie Serca Jezusa do Narodu Polskiego". POLECAM! :)
Ostatnio zmieniony 30 cze 2010, 20:42 przez Emilia, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam na moje forum wierzących Katolików!
www.ksi.pun.pl

[img]http://a.imagehost.org/0508/bez_tytu_u.jpg[/img]

Re: Co obecnie czytasz?

44
Emilia pisze:Ja lubię książki chrześcijańskie i biografie.
Bardzo mi się podobała książka pt. ,,Franciszka Siedliska jako Założycielka Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu". Obecnie natomiast czytam dwie książki: ,,Dzienniczek s. Faustyny" oraz ,,Wielkie wezwanie Serca Jezusa do Narodu Polskiego". POLECAM! :)
Polecam zatem Karlheinza Deschnera - Opus Diaboli... fajna pozycja dla równowagi...
Ostatnio zmieniony 01 lip 2010, 10:51 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Co obecnie czytasz?

45
Gdybym chodziła do szkoły to bewnie bym wpisała jakąś lekturę, ale już skończyłam więc inne czytadła.

Teraz czytam: Melissa De La Cruz - Maskarada jest to drugi tom Błękitnokrwistych.
Dobra na poprawę chumoru po męczącym dniu, ciekawa jak się już wciągniemy.
Ostatnio zmieniony 01 lip 2010, 13:23 przez DziewczynaBezSerca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

48
ponownie książeczkę do nabożeństwa i ponownie "Książę" Machiavellego
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 15:36 przez Lynx, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)

Re: Co obecnie czytasz?

50
Dodo pisze:McCullers Carson- Serce to samotny myśliwy
Stary dobry egzystencjalizm- to powinna być lektura obowiązkowa :)

Ja czytam Szkieletową załogę Kinga i Galaktykę Internetu Castellsa. Oczywiście ta pierwsza bardziej mi się podoba :P
Ostatnio zmieniony 10 lip 2010, 19:56 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

51
''Bez dogmatu'' Henryk Sienkiewicz
''Historia literatury włoskiej 19 i 20 wieku''
''Wesele'' Wyspiańskiego:))

czytaliście? co sądzicie?

Sienkiewicz lepiej pisał książki historyczne, ta przypomina mi jakieś Cierpienia młodego Wertera... ble...

aczkolwiek czasem przemyślenia są bardzo trafne.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2010, 22:20 przez Discordia, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Co obecnie czytasz?

52
Nie no ja musze interweniowac xd Wlasnie skrytykowano cierpienia mlodego Waltera...co Ci sie nie podobalo w tej ksiazce?
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 21:45 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Co obecnie czytasz?

54
Christian Jacq ''Mozart'' Tajemnicza biografia geniusza i jego powiazan z masoneria....ksiazka teoretycznie nie stanowi fikcji.


Przytocze jej opis:
Rok 1756, Górny Egipt. Młody mnich Thamos dostaje niecodzienne zadanie: ma odnalezdz niezwykłego, wybitnego człowieka- Wielkiego Czarodzieja, którego przeznaczeniem jest stworzenie wielkopomnego dzieła, by ocalic swiat. Mnich nie wie jak wyglada ten którego szua, wie natomiast, że musi przekazać mu sekrety zakonu, mądrość Izydy. Tymczasem 27 stycznia 1756 rou w Salzburgu, nadwornemu muzykowi Leopoldowi Mozartowi rodzi się syn. Mały Wolfgang szybko okazuje się cudownym dzieciem, jego talent zadziwia dwory Europy. Thomos pojawia się przy chłopcu, otacza go opieką i przez lata wspiera, podczas gdy ten tworzy genialne kompozycje.

POSZKUJAC INSPIRACJI MLODY KOMPOZYTOR WSTEPUJE DO LOZY MASONSKIEJ
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 0:04 przez soulblue, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Co obecnie czytasz?

55
Robert Maurer Filozofia Kaizen. Jak mały krok może zmienić Twoje życie

Nie wiem tylko dlaczego mam dziwne wrażenie, że nasze babcie już to stosowały.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 10:24 przez Lynx, łącznie zmieniany 1 raz.
Czy myślisz, że możesz, czy myślisz, że nie możesz w obu przypadkach masz rację.(Henry Ford)

Re: Co obecnie czytasz?

56
Ekchem...

- W szponach mrozu, to druga cześć Akademii wampirów- czyta się szybko i fajnie :)
Teraz czytam opowiadania napisane przez znajomą, przeczytałam już "Czy mas w sobie tyle siły". Jest o dziewczynie, która nie potrafi w siebie uwierzyć, dzięki przyjaciółce poznaje swoją miłość. Drugie opowiadanie "Obóz letni" jest o dziewczynie, która żyje hmmm lekko i dopiero gdy traci wszystkie pieniądze i faceta, którego kocha choć o tym jeszcze nie wie zauważa, że coś nie tak jest. Myśli, że nie potrafi kochać... A trzecie dopiero zaczynam- "Prosta historia"
Ostatnio zmieniony 16 lip 2010, 22:00 przez Bujaczek, łącznie zmieniany 2 razy.
„Spróbuj choć raz odsłonić twarz i spojrzeć prosto w słońce...
Zachwycić się po prostu tak i wzruszyć jak najmocniej...”

http://zapatrzonawksiazki.blogspot.com/ <--- mój Blog o Książkach :D
ZAPRASZAM!!

Re: Co obecnie czytasz?

57
Skończyłam czytać Ślicznotkę doktora Josefa, historię "Małej Miss Auschwitz", ulubienicy nazistowskiego lekarza- Josefa Mengele. Książka ukazuje powojenne życie i starość ofiar potwornych eksperymentów, obozów zagłady, a także tych, którzy co prawda do nich nie trafili, jednak wojna i tak naznaczyła ich, odbierając na zawsze bliskich, poczucie bezpieczeństwa, zaufanie do innych. Wstrząsający obraz, ukazany z perspektywy czekających już na śmierć osób.

Teraz zabrałam się za Pamiętnik przetrwania Doris Lessing, opowiadający o degeneracji ludzkości w nieco fantastycznej perspektywie.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2010, 13:01 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: Co obecnie czytasz?

59
ja jak dobrze pamiętam żadnej książki nie przeczytałem w całości...
Lubię czytać jakieś krótkie fragmenty książek, oj i jak ja nie lubię odpytywania w liceum z treści lektur...

Ostatnio czytam "7 sekretów szczęścia" Reudigera Schache, to taki poradnik dla naszego wewnętrznego obserwatora

oraz "inteligencja praktyczna" dr Karla Albrechta, "myślenie omnipleksowe" fajna terminologia :)

o i oczywiście zaczynam pisać własną książkę z gatunku, o istnieniu którego jeszcze nie słyszałem i pewnie nikt nie słyszał...

Pisarz powinnien dużo czytać.
Ostatnio zmieniony 25 lip 2010, 23:48 przez sirflinket, łącznie zmieniany 1 raz.
oby tylko pamiętać, że mój umysł ma ograniczoną pamięć i pamiętać aby jej nie zapchać duperelami

Re: Co obecnie czytasz?

60
Zarwałam nockę na czytanie Psychozy Blocha, a dzisiaj wertuję Psychozę 2 :o
Pierwsza część jest o wiele lepsza, przywodzi na myśl Milczenie owiec lub Lśnienie, przytłacza i fascynuje w chorobliwy nieco sposób. Druga (jestem dopiero w 9. rozdziale) wydaje się być przesadzona i bardziej odrażająca niż napawająca krystaliczną grozą.
Polecam, warto poznać kanwę kultowego thrilleru Hitchcocka.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 12:09 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Wróć do „Literatura”

cron