Re: Książki przygodowe i młodzieżowe

1
Sięgacie czasem po książki dla młodszego pokolenia? Ja przyznaję się bez bicia, że bardzo lubię czytać o Harry'm Potterze czy Parcy'm Jacksonie. A Wy? :cool: Jak macie coś fajnego do polecania to chętnie skorzystam.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2012, 14:27 przez Chmurka, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Re: Książki przygodowe i młodzieżowe

2
No jasne :) Ostatnio przeczytałam "Strazników historii" i "Labirynt kosci" z serii "39 wskazówek". Były takie dwie premiery przed weekendem majowym i odpłynęłam w świat boskiej i nieskrempowanej fantazji :) Nie wyjeżdżalam, to czytalam ;)
Moim zdaniem "Labirynt kości" Ricka Riordana był lepszy. Nie jestem mocna w recenzjach, wiec wklejam opis :)

Co byś zrobił, gdyby nagle okazało się, że twoja rodzina jest jedną z najbardziej wpływowych w dziejach ludzkości? A gdyby powiedziano ci, że źródło jej potęgi zostało ukryte w postaci 39 wskazówek w różnych zakątkach świata? Gdybyś stanął przed wyborem: wziąć milion dolarów i odejść lub otrzymać pierwszą wskazówkę, jaka byłaby twoja decyzja? Amy i Dan Cahill bez wahania wybrali wskazówkę, rozpoczynając tym samym bardzo niebezpieczny wyścig.

39 wskazówek to seria dziesięciu książek przepełnionych akcją i humorem. Szkic oraz fabuła cyklu zostały nakreślone przez Ricka Riordana, który jest autorem pierwszego tomu.

39 wskazówek to jednak nie tylko doskonała książkowa przygoda, ale również gra on-line, która pozwoli każdemu uczestnikowi stać się członkiem rodziny Cahillów i rywalizować o wspaniałe nagrody. Do zdobycia kubki, portfele, plecaki, przenośne konsole do gier Playstation Vita lub Netbooki oraz nagroda główna – laptop.

Rick Riordan to często nagradzany autor bestsellerowej serii dla młodzieży "Percy Jackson i bogowie olimpijscy" oraz serii dla dorosłych czytelników "res Navarre". Przez piętnaście lat uczył języka angielskiego i historii w publicznych i prywatnych szkołach średnich w San Francisco, w Kalifornii i Teksasie.

W swej serii książek o Percym Jacksonie stworzył postać dwunastoletniego chłopca z dysleksją, który odkrywa że jest współczesnym synem greckiego boga. Riordan napisał tę powieść dzięki doświadczeniom jakie zdobył ucząc greckiej mitologii oraz dzięki współpracy z uczniami, którzy chcieli uczyć się inaczej.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 09 maja 2012, 20:22 przez twarde.ciacho, łącznie zmieniany 1 raz.
:)

Re: Książki przygodowe i młodzieżowe

4
Widocznie jestem z innego pokolenia. :D

Lubię czytać książki dla młodzieży, tylko, że dla mnie książki dla młodzieży to Niziurski, "Mikołajek" (często do niego wracam), Bahdaj, Nienacki ("Pan Samochodzik"). Czytałem i Pottera, i sagę "Zmierzch, lecz nie porwało mnie, widocznie obecna młodzież szuka w książkach czegoś innego, niż ja, gdy byłem młody...

Żeby było jasne, to nic złego. Po prostu w dobie internetu, szybkich informacji, szybkiej akcji, inni bohaterowie wpływają na wyobraźnię młodych ludzi, tak już jest. Chwali im się, że chcą w ogóle czytać książki...
Ostatnio zmieniony 16 maja 2012, 19:09 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Książki przygodowe i młodzieżowe

5
Owszem, zdarza mi się czytać młodzieżowe i nie czuję się z tym źle. Czasami czytam coś z dzieciństwa a czasami coś z nowości żeby zobaczyć nawet co tam czytają teraz. Tego Riordana też czytałem ale tylko labirynt kosci. Tej serii o Percym i bogach olimpijskich nie widziałem ale słyszałem. Labirynt to taki fajny kryminałek trochę z historycznym zabarwieniem bo autor jest nauczycielem historii. Pewnie następne części już będą inne- w końcu każda będzie miała innego ojca- lub matkę.:)
Ostatnio zmieniony 17 maja 2012, 16:19 przez Małrycy, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Książki przygodowe i młodzieżowe

6
polliter mnie chyba bliżej do współczesnej młodzieży, bo wiele z książek dla nich pisanych mi podchodzi. Lubię magię i przygodę, dlatego Harry i Percy pewnie mi podeszli. Za to fenomenu Mikołajka nie rozumiem. Chociaż też nie wszystko lubię, romans w stylu Zmierzchu mnie nie zachwyca i trochę nudzi, podobały mi się za to "Igrzyska Śmierci".

Jeśli ta książka o której piszecie jest Riordana to chętnie ją poznam, już w sadze o Percy', przekonałam się że ten pan ma bardzo fajny styl pisania, takie lekki i dynamiczny, że książka praktycznie czyta się sama. :) A ja sto razy bardziej wolę relaksować się przy lekkiej książce dla młodzieży, niż przy telewizyjnym serialu. :)
Ostatnio zmieniony 18 maja 2012, 14:03 przez Chmurka, łącznie zmieniany 1 raz.
Gdyby ludzie rozmawiali tylko o tym, co rozumieją, zapadłaby nad światem wielka cisza.

Re: Książki przygodowe i młodzieżowe

7
Przygody Pana Samochodzika i Tomka Wilmowskiego czytuję z upodobaniem ...
podobnie Siesicką...wyrywamy sobie z Laką (lat 13) z rąk...
Mikołajka nie przebrnęłam dotąd, Lalka owszem... widocznie jednak nie ta skala...
Harrego lubię i czytam, za każdym razem coś nowego odnajdując i tłumacząc Potworom wątki filmowe wiedzą z książki...
Bardzo często wracam do lektur szkolnych ... Starej Baśni, W pustyni i w puszczy, Narnii...
Ostatnio zmieniony 18 maja 2012, 14:30 przez Caprice, łącznie zmieniany 1 raz.
feci quod potui, faciant meliora potentes...

Re: Książki przygodowe i młodzieżowe

9
Polecam książki zmarłego niedawno, Edmunda Niziurskiego. To jest fantastyczna literatura dla młodzieży.
Może z innej epoki, ale problemy dojrzewania pozostają wciąż te same.
Ostatnio zmieniony 07 sty 2014, 3:44 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”

cron