Re: Pamietnik moj nadal czeka na czytelikow

2
Panie fizyk
chętnie bym pogadał o takim czymś czyli o przyszłości zamiast rozdrapywać stare rany, to już było i potrzebne historykom a ludzie normalni patrzą w przyszłość, no chyba że kogoś bierze depresja to wtedy taka książka wsam raz.

ale skoro już tu wlazłem to przejrzawszy troche książki jestem ciekaw jak to jest wierzyć w komunizm żyjąc w komunizmie potem żyjąc w stanach wierzyć w kapitalizm. Uleganie wpływom mentalnym ludzi żyjących obok pozwala łatwiej sie zaaklimatyzować i jest to normalne a wręcz oczekiwane przez społeczeństwo. W rosji trzeba być komunistą i alkoholikiem, w polsce katolikiem i alkoholikiem, w stanach kapitalistą i narkomanem.
Ja bym to wywalił do kosza bo ani komunizm ani kapitalizm nie są dobrymi systemami. Pierwszy nie ma prawa bytu na dłużej w systemie monetarnym. A drugi - system monetarny pożre prędzej czy później przy okazji niszcząc wszystko co naturalne w społeczeństwie i na ziemi.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2014, 1:21 przez Ja?!, łącznie zmieniany 2 razy.

Re: Pamietnik moj nadal czeka na czytelikow

3
A ja chętnie przeczytam :) Na razie tylko 'przekartkowałam' i w pierwszej wolnej chwili zacznę czytać. Zawsze lubiłam pamiętniki i biografie, w tego typu książkach jest 'kawałek żywego człowieka', odbicie rzeczywistych zmian w nim w ciągu całego życia, dla mnie to fascynujące.

I dzięki za udostępnienie książki w formie elektronicznej! :)

Ja?!, na temat przyszłości to można sobie tylko powyobrażać... :) A prawdę widzi się dopiero z dystansu. I nie mówię o prawdzie historycznej, bo ta jest tylko odzwierciedleniem zmian w człowieku, dla mnie sam człowiek jest tu najważniejszy.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2014, 6:27 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”

cron