Re: Czy alternatywni myśliciele w ogóle wiedzą cokolwiek o sobie nawzajem?

1
Na jednym z forum przeczytałem taki oto komentarz (cytuję w całości):


Dzień dobry,
zarejestrowałam się tutaj, bo na Facebook'u właśnie obejrzałam Alternews o zagrożeniu przymusowym szczepieniem Polaków, a w międzyczasie czytam książkę Milczarka "Czy możliwe jest ŻYCIE przed śmiercią". Zarówno Niezależna Telewizja jak i ta powyższa książka skłaniają mnie do budowania własnego poglądu na otaczające mnie życie, nie mówiąc już o sobie samej. I to super.
Ale zaniepokoiła mnie refleksja: czy te źródła niezależnej, wolnej myśli są jakoś ze sobą połączone? Otóż nie! Przejrzałam zarówno stronę http://niezaleznatelewizja.pl/ jak i tę autora http://radoslawmilczarek.pl/ i nie ma żadnych wspólnych odniesień! Czy to wynika ze słowa NIEZALEŻNY?! Bo jeśli alternatywą do niezależnych myślicieli jest myśliciel zależny, czy też media zależne, czyli jak rozumiem, te głównego nurtu, to gdy przyglądam się ich (tych rzekomo ZALEŻNYCH) działalności, to widzę jedną wielką SIEĆ! każdy jest podłączony do wielkiego systemu informacji: polityk, pisarz, filmowiec, biznesmen, dziennikarz - tworzą jedną sieć różnych, aczkolwiek połączonych ze sobą i wspierających się nawzajem informacji. Gdy jednak przeglądam się tym NIEZALEŻNY to mam wrażenie, że każdy sobie rzepkę skrobie, a w takiej sytuacji każdy może i zdziała cokolwiek dobrego, ale nie wiem, czy na tyle wymownego, by samodzielnie przeciwstawić się ZALEŻNYM...

Czy nie możecie sobie nawzajem pomóc? A może wszyscy NIEZALEŻNI jesteście zapatrzeni w siebie i w swoją nieomylną(?) umiejętność widzenia rzeczywistości?!



No właśnie. Odnoszę podobne wrażenie. Czy istnieje jakiś portal, który łączy, no jeśli nie wszystkich, to chociaż dużą część niezależnych myślicieli?
Jak jest tutaj, na imladis?
Ostatnio zmieniony 11 lip 2012, 15:01 przez kamil, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy alternatywni myśliciele w ogóle wiedzą cokolwiek o sobie nawzajem?

2
A dlaczego slowo niezalezny kojarzysz ze sprzeciwianiem sie komukolwiek czy tez czemukolwiek? Ty myslisz niezaleznie ode mnie, ja - niezaleznie od Ciebie. Moje zdanie nie opiera sie na Twoim, Twoje nie jest uzaleznione od mojego. I co- sa sobie przeciwne? A moze raczej uzupelniamy sie tymi naszymi subiektywnymi prawdami- tworzac obraz obiektywnej? Pokaz mi jedna osobe ktora ma monopol na prawde? Albo jedna ktora jej nie ma. A zauwaz- jak czesto ludzie dochodza do tego samego, poslugujac sie innymi narzedziami. I dlaczego to moje narzedzie mialoby byc lepsze lub gorsze niz inne? Znow gra umyslu. A teraz spojrz z innej strony: myslenie niezalezne jest zalezne od Twojego postrzegania i odwrotnie. Wiec na ile jest niezalezne i od kogo/ czego zalezy? Nie myslimy o tym czego nie jestesmy swiadomi, a wiec i nie postrzegamy tego. Co nie oznacza ze to nie istnieje.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2012, 16:29 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Czy alternatywni myśliciele w ogóle wiedzą cokolwiek o sobie nawzajem?

6
Niezależna telewizja to świetny kanał. Czasem zdarzy mi się obejrzeć jakiś materiał. Polecam.

Niezależność - to tylko hasło, oni powinni się nazywać "Alternatywną Telewizją". Dlaczego? Bo prezentują alternatywne treści.
Czy wiedzą o sobie? Tak. W Polsce organizuje się spotkania, ogólnopolskie fora np."Harmonia 2012", gdzie odbywają się rozmowy na przeróżne tematy. Dosłownie od NWO, po UFO, oblicza duchowości i tak dalej. Ci "alternatywni myśliciele" zrzeszają się i to coraz liczniej! Trzeba tylko zainteresować się głębiej tematem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historie napisane przez życie”

cron