Re: "Tak bardzo się boję"

1
- Tak bardzo się boję - powiedziało Serce do Miłości.
- Nie masz czego, zobaczysz będzie wspaniale - wtrąciło się Szczęście.
- Ale czasami będzie bolało - szepnęło Rozstanie.
- Przecież tamto Serce ma kogoś innego, a ty nie pasujesz do niego - szyderczo zaśmiała się Zazdrość.
- Razem pokonacie wszystkie przeszkody - podszepnęła Nadzieja.

Serce uważnie wysłuchało wszystkich opinii... i zauważyło, że tylko Rozum milczał.

- A ty Rozumie, co o tym sądzisz?
- Wiesz przecież, że moja opinia będzie przeciwieństwem Twojego wyboru... - odezwał się zadumany Rozum.
Te wszystkie stany występują tylko w rzeczywistości materialnej, ale są one niezbędne na naszej drodze aby je poznać i aby stały się naszymi przeszkodami, które zbliżą nas do celu.
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2012, 18:04 przez Hasesis, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.gimpuj.info/gallery/39432_02_10_12_4_55_30.png[/img]

Re: "Tak bardzo się boję"

3
Człowiek niestety w życiu częściej kieruje się sercem, a nie rozumiem, co nie jest do końca dobrym wyborem, ponieważ jakbyśmy posłuchali rozumu to byśmy może mniej cierpieli. W życiu mamy za dużo sytuacji, które nas bardzo bolą przede wszystkim przez nasze wybory, jeśli teraz byśmy zadali sobie pytanie :" Czy dobrze wybrałem/wybrałam, czy nie powinnam/powinienem postąpić inaczej? Czy może to drugie wyjście, które kiedyś wydawało mi się "beznadziejne" było jednak tym dobrym?" Po odpowiedzeniu sobie na te pytania, widzimy jakie błędy popełniliśmy, więc zaopytajmy siebie :"Dlaczego?" Odpowiedź zapewne jest oczywista... "To było łatwiejsze wyjśćie", "nie chciałem/chciałam cierpnieć lub cierpieć mniej".
A jakbyśmy tak raz poszli przeciwną drogą do tej, która wydaje nam się dobra?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2012, 8:08 przez Codenka, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: "Tak bardzo się boję"

5
Codenka pisze:A jakbyśmy tak raz poszli przeciwną drogą do tej, która wydaje nam się dobra?
O, wielokrotnie się zdarza, że właśnie to wybieramy... :). I w sumie to nam służy, wbrew pozorom ;).

Pytanie: 'wydaje się' w znaczeniu, że myślimy, że to jest dobre dla nas?

Czy czujemy, że to jest dobre dla nas?
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2012, 8:20 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: "Tak bardzo się boję"

6
zawsze kierujemy się rozumem i celem, który chcemy osiągnąć

że cel czasem ukryty - no cóż bywa, że sami przed sobą nie potrafimy go odkryć

że rozum pochopny lub leniwy, a nam na skróty się zamarzyło - bywa :zemdlala:

kiedy nie ma na kogo zwalić winy za złe wybory i wstyd się od własnego rozumu odżegnywać kombinuje się, że może to podrozumki, pozarozumki i jakieś takie nie dogonione kawałki nas zbałamuciły


nawet kiedy nam cegła z dachu na łeb spada warto pomyśleć czy to nie nasza wina bo leźliśmy tam gdzie lepiej było nie iść - Chińczycy mówią, że nasze zdrowie zależy zawsze do nas, nawet w przypadku cegły; sprawni czujni poukładani żyjemy na własny koszt i nie rozkładamy odpowiedzialności na

na nie wiadomo co :-)

czyli szukamy :ech: sposobu jak tu się spotkać z własnym rozumem
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2012, 9:49 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: "Tak bardzo się boję"

7
Hasesis pisze:- Tak bardzo się boję - powiedziało Serce do Miłości.
- Nie masz czego, zobaczysz będzie wspaniale - wtrąciło się Szczęście.
- Ale czasami będzie bolało - szepnęło Rozstanie.
- Przecież tamto Serce ma kogoś innego, a ty nie pasujesz do niego - szyderczo zaśmiała się Zazdrość.
- Razem pokonacie wszystkie przeszkody - podszepnęła Nadzieja.

Serce uważnie wysłuchało wszystkich opinii... i zauważyło, że tylko Rozum milczał.

- A ty Rozumie, co o tym sądzisz?
- Wiesz przecież, że moja opinia będzie przeciwieństwem Twojego wyboru... - odezwał się zadumany Rozum.
Te wszystkie stany występują tylko w rzeczywistości materialnej, ale są one niezbędne na naszej drodze aby je poznać i aby stały się naszymi przeszkodami, które zbliżą nas do celu.
Piękne to jest i takie prawdziwe Hasesis .Brawo
Ostatnio zmieniony 26 wrz 2012, 21:49 przez Nutka, łącznie zmieniany 1 raz.
...............

Re: "Tak bardzo się boję"

8
@Crows "Wiesz przecież, że moja opinia będzie przeciwieństwem Twojego wyboru... - odezwał się zadumany Rozum."

Tak naprawdę w życiu Rozum prawie zawsze tłumi Serce, gdyby to z serca wychodziły nasze działania a rozum zaczął służyc sercu, nie byłoby tylu pytań, cierpienia i trudności...
... i byłaby miłość, nie egoizm ;)
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 15:14 przez Hasesis, łącznie zmieniany 1 raz.
[img]http://www.gimpuj.info/gallery/39432_02_10_12_4_55_30.png[/img]

Re: "Tak bardzo się boję"

9
Hasesis, to, że rozum przynależy do innej sfery niże serce, nie znaczy, że nie współgra z nim. Potrafi nie współgrać. Natomiast potrafi też działać zgodnie z głosem serca. Samo serce nie 'dostosowuje się' do niczego.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 15:42 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historie napisane przez życie”

cron