Re: wrogowie

1
jest taka tendencja wbudowana aby robić z innych ludziów wrogów , dlaczego tak sie ma ?
Ostatnio zmieniony 02 lis 2013, 18:02 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: wrogowie

3
Odpowiem za siebie.Ma się tak bo nie mogę kochać wszystkich,serducho mam za małe :/ .Nie których się nie da ,no nie zmuszę się,to już bym wolał czerninę zmusić się i zjeść :( ...
Ostatnio zmieniony 02 lis 2013, 18:10 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wrogowie

4
identyfikowanie się ze swoim stadem przez wspólnego wroga

na wszystkie wojny tak się idzie

a wojna rodzi marszałka bohatera

tak to się organizuje

jednoczy się ludzi wrogiem i strachem i robi karierę

a metoda powiela się w dół
Ostatnio zmieniony 02 lis 2013, 18:38 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wrogowie

7
Wyznaję zasadę: przyjaciół trzymaj blisko, wrogów jeszcze bliżej.
Ostatnio zmieniony 07 lis 2013, 10:08 przez ksawery, łącznie zmieniany 1 raz.
tanie noclegi w białobrzegach zaplanuj urlop z nami

Re: wrogowie

10
dobra

jak traktować osobę, która na nas poluje/czyha - uważam, po pierwsze neutralziować sobie w głowie, ale bywa że jednak trzeba być ostrożnie przytomnie czujnym

posłucham
?
Ostatnio zmieniony 07 lis 2013, 13:58 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wrogowie

14
gdy sie nie szanuje innych to Ci inni najpierw zdziwieni, potem wkurzeni, następnie uwalniają zwierzęcą nature :)
Ludzi wkurza wiele ale chyba najbardziej wywyższanie sie lub robienie sie lepszym niż sie jest w rzeczywistości. Fałsz idzie wyczuć nawet przez internet.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 11:27 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wrogowie

15
Przygłup (np taki Józek co sie nazarł sterydów i z opuchnietymi miesniami chodzi po osiedlu) nie jest moim wrogiem jest chwilą podniecenia a później tylko obojętnością
wróg to cos wiecej , kojarzy mi się z przewlekłą nienawiścią
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 16:41 przez Crows, łącznie zmieniany 2 razy.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: wrogowie

16
każdy kto nie bierze za siebie odpowiedzialności zrzuca ją - najłatwiej na wroga - więc zmyśla go

i bywa, że lata z tym aktywnie przez całe życie

spróbuj być Żydem czy gejem

a co gorsza np ex partnerem w jakichkolwiek interesach - np w rodzinie

a taki hejter?

wiktymologia się kłania - wiem

ale dziś są trwale nienawidzący przecież - beztlenowce :) upierdliwe czasem
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 16:58 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wrogowie

17
baabcia pisze:każdy kto nie bierze za siebie odpowiedzialności zrzuca ją - najłatwiej na wroga - więc zmyśla go

i bywa, że lata z tym aktywnie przez całe życie

spróbuj być Żydem czy gejem

a co gorsza np ex partnerem w jakichkolwiek interesach - np w rodzinie

a taki hejter?

wiktymologia się kłania - wiem

ale dziś są trwale nienawidzący przecież - beztlenowce :) upierdliwe czasem
Mógłbym być Żydem,małym elementem większego,wybranego :cool:. Gejem nie,odpada,to już bym wolał czerninę na obiad przez tydzień.Trudno... :(
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 18:47 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wrogowie

18
prawda, ze nie da się za nic wyobrazić, że będziemy innej orientacji niż jesteśmy ?

to fajne doświadczenie, spróbować sobie rano wyobrazić, ze budzimy się w ciele odmiennej płci a główka zostaje na miejscu

i z radia leci życzliwa propozycja przleczenia nas w sprawie zmiany głowy; :)


co do bycia Żydem no problem - gorzej sobie wyobrazić, że dzieci masz też Żydów i w szkole, na ulicy, nawet na forum Im ktoś ma coś w tej sprawie do dowalenia im - przerażające ale przecież ludzie są chętni do dźgania ;)
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 19:37 przez baabcia, łącznie zmieniany 1 raz.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: wrogowie

19
Taki duży, taki mały może wrogiem być ... Taki gruby, taki chudy, może wrogiem być ... Taki ja i taki Ty ...
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 19:40 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: wrogowie

21
Crows pisze:jest taka tendencja wbudowana aby robić z innych ludziów wrogów , dlaczego tak sie ma ?
baabcia pisze:a po co?

(chyba) Crows pyta
Istotą wrogości jest obcość baabciu. Wiedział to Carl Schmitt, czołowy prawnik nazistów, wiedzieli to inni "krzewiciele" narodowego socjalizmu.
Po co ... ? Ideologia nienawiści potrzebuje wrogów. Żeby usprawiedliwić dokonywane zbrodnie, uzasadnić potrzebę podziału na lepszych - gorszych, uwiarygodnić autorytarne zapędy, tyranię, despotyzm. Wiedział to Stalin, wiedzą również poszczególni dyktatorzy i wszyscy zwolennicy reżimów.

Odmienność kulturowa, zróżnicowanie poglądowe, wszystkie te czynniki, które zapewniają nam postęp cywilizacyjny, które zapewniły przetrwanie i sukces naszego gatunku stanowią jednocześnie od wieków niewyczerpane źródło wzajemnej przemocy i nienawiści. Żeby doszło do ich eskalacji, nie trzeba wiele, wskaż wroga.
Taki i ja i taki Ty ... . ;)
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 20:10 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: wrogowie

22
Właśnie czytam fajną książkę najświętsza wojna ,a na stoliku leżą i czekają katarowie S. O`shea,tematyka taka sama,o dobrych ludziach głoszący ideę ubóstwa,potępiający przemoc,wojny i ich zagładzie.W imię Boże.Byli zadrą.
Ostatnio zmieniony 08 lis 2013, 20:33 przez mordotymoja, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wrogowie

23
Crows pisze:Przygłup (np taki Józek co sie nazarł sterydów i z opuchnietymi miesniami chodzi po osiedlu) nie jest moim wrogiem jest chwilą podniecenia a później tylko obojętnością
wróg to cos wiecej , kojarzy mi się z przewlekłą nienawiścią
Masz rację -przewlekłą nienawiścią ...to choroba która drąży ludzi .Moim największym wrogiem są sąsiedzi zazdrośni ,że mam więcej a czy to moja wina do jasnej anieli?
Oni nigdy nie osiągną tego co ja, ale tylko z jednego powodu, za dużo jadu mają w sobie .Kierują swoją energię nie w tym kierunku co powinni . :clown:
Ostatnio zmieniony 23 lut 2014, 12:52 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wrogowie

26
Kim dla czlowieka jest jego wrog - kim jest czlowiek dla czlowieka? Wrogiem? Dlaczego? A moze mysla o czlowieku?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 6:31 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wrogowie

28
Ayalen pisze:Kim dla czlowieka jest jego wrog - kim jest czlowiek dla czlowieka? Wrogiem? Dlaczego? A moze mysla o czlowieku?
Dla mnie wróg jest kimś to kto niszczy mi życie ....myślą mową i uczynkiem ,mimo iż ja nie zrobiłam nic by sobie na to zasłużyć .
Człowiek dla człowieka ...czasami wilkiem.Im jedni bardziej szczęśliwi , tym inni bardziej sfrustrowani -oczywiście nie wszyscy .
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 8:59 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wrogowie

29
Kopik pisze:
Ayalen pisze:Kim dla czlowieka jest jego wrog - kim jest czlowiek dla czlowieka? Wrogiem? Dlaczego? A moze mysla o czlowieku?
Dla mnie wróg jest kimś to kto niszczy mi życie ....myślą mową i uczynkiem ,mimo iż ja nie zrobiłam nic by sobie na to zasłużyć .
Człowiek dla człowieka.
Czy jestes pewna ze nic?
Nigdy nic nie dzieje sie bez powodu.
Moze nie wie ze to robi.
Moze zostal sprowokowany.
Moze odgrywa sie na kims za cos zupelnie innego.
Moze -
Na pewno istnieje jakis powod.
Czy naszym wrogiem jest ten, o kim myslimy, postrzegamy, traktujemy jak wroga? Otrzymujac to samo?
Niekoniecznie od tego kogo uwazamy za wroga - dobro i zlo zawsze powraca do nadawcy, ale czesto w innej formie, z innej strony.
Warto poszukac w sobie - moze?
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 9:50 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: wrogowie

30
Czy jestes pewna ze nic?
Nigdy nic nie dzieje sie bez powodu.
Moze nie wie ze to robi.
Moze zostal sprowokowany.
Moze odgrywa sie na kims za cos zupelnie innego.
Moze -
Na pewno istnieje jakis powod.
Czy naszym wrogiem jest ten, o kim myslimy, postrzegamy, traktujemy jak wroga? Otrzymujac to samo?
Niekoniecznie od tego kogo uwazamy za wroga - dobro i zlo zawsze powraca do nadawcy, ale czesto w innej formie, z innej strony.
Warto poszukac w sobie - moze?

...coś by się znalazło
...to fakt
...wie, wie , a jaką przyjemność z tego czerpie
...też być może taka opcja
...wiele powodów
....w sobie już znalazłam
Ostatnio zmieniony 24 lut 2014, 18:31 przez Kopik, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historie napisane przez życie”

cron