Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

3
Przełom wieków - początki lotnictwa - lub okres wielkich wyczynów lotniczych tuż po 1 wojnie światowej. Ze swoją obecną wiedzą zostałbym pewnie pionierem lotnictwa lub niezłym konstruktorem lotniczym. :)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 15:54 przez Snajper, łącznie zmieniany 1 raz.
Wiara nie poparta krytyczną analizą rzeczywistości jest tylko naiwnością. [img]http://img202.imageshack.us/img202/8959/jednoroecmini.png[/img]

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

5
Jatagan pisze:Być kmieciem albo służyc w drużynie grodowej...
Nie moge ,no ..... :banan: :banan: :banan: :ach: :ach:

Ja za czasów Katarzyny Wielkiej -carycy ,hehehehehee :ach: :ach:- żartuję .....
Moja epoka to czasy muszkietrów ,szpady ,Ludwik XIV -kocham tą epokę !!!!!!!!!!
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 16:21 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

6
Dorcik pisze:
Jatagan pisze:Być kmieciem albo służyc w drużynie grodowej...
Nie moge ,no ..... :banan: :banan: :banan: :ach: :ach:

Ja za czasów Katarzyny Wielkiej -carycy ,hehehehehee :ach: :ach:- żartuję .....
Moja epoka to czasy muszkietrów ,szpady ,Ludwik XIV -kocham tą epokę !!!!!!!!!!
A czemu? Szczęśliwe czasy... zdrowa żywnosć ze spółdzielni "Las", rybki z fosy pod grodem... życie proste w swej złożoności. Do pełni szczęścia starczył oszczep, nóż i odzienie ze skór...
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 17:17 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

7
Czytałam kiedyś (najprawdopodobniej u profesora Stommy) o higienie (czy raczej jej braku, choć Polska akurat prezentowała się całkiem nieźle na tle innych państw i np. Francuzi zapożyczyli od nas ubikację) chorobach, trapiących ludzkość itd. itp., doszłam do wniosku, że przenosiny w czasie to jednak nie najlepszy pomysł.
Najbardziej kusi mnie perspektywa pobycia sobie XIX- wieczną angielską arystokratką. Taką żywcem wyjętą z powieści Austen czy panien Brontë :)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 17:31 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

8
Sailor pisze:Czytałam kiedyś (najprawdopodobniej u profesora Stommy) o higienie (czy raczej jej braku, choć Polska akurat prezentowała się całkiem nieźle na tle innych państw i np. Francuzi zapożyczyli od nas ubikację) chorobach, trapiących ludzkość itd. itp., doszłam do wniosku, że przenosiny w czasie to jednak nie najlepszy pomysł.
Najbardziej kusi mnie perspektywa pobycia sobie XIX- wieczną angielską arystokratką. Taką żywcem wyjętą z powieści Austen czy panien Brontë :)
Bardziej rozważna czy bardziej romantyczna?
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 18:42 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

9
Jatagan pisze:A czemu? Szczęśliwe czasy... zdrowa żywnosć ze spółdzielni "Las", rybki z fosy pod grodem... życie proste w swej złożoności. Do pełni szczęścia starczył oszczep, nóż i odzienie ze skór...
Bo jakos nie umiem sobie wyobrazic Jatagana w rajstopkach ,strzelajacego z łuku .....
Wiesz ja sobie moge tylko Ciebie wyobrażac ,ale wyobrażenia sa jak najbardziej pozytywne :D więc łuk odpada ....
A czy był szczęsliwe ,mozna by podyskutowac .....A rybki z fosy to napewno nie były taakie pyszne ,czytając z różnych ksiązek jak ludzie dawniej mieszkali ,jak sie kapali i gdzie .....nie mówiąc ,że cos takiego jak oczyszczalnie scieków jeszcze wtedy nie istniały ....:D
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 19:12 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

10
Hiiii ścieki nie trafiały do fosy przy grodzie jeśli o to chodzi, mocz był składowany na ten przykład bo doskonale nadawał się jako dodatek do barwników którymi farbowano tkaniny... rajstopek też nie było. Porcięta z lnu i skóry, czasem pikowane wdzianka zwłaszcza jesli bogaty kmieć nosił kolczugę. Łuk się zgadza a rybki pewnie i tak były smaczniejsze niż te które papusiamy obecnie. Z pól nie spływały pestycydy i fabryczne ścieki... wszystko naturka ;)
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 19:52 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

12
Ja jestem zadowolony że żyje teraz bo wielu chciało żyć w tym czasie wielkich przemian a nie mogli. Nie wiecie co będzie za kilka lat, to będzie cudowne, wystarczy tego dożyć.
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 20:47 przez Abraham, łącznie zmieniany 1 raz.
Rzym. 4:3
Bo co mówi Pismo?
[img]http://www.madzik.pl/zima/lines_01.gif[/img]
Uwierzył Abraham Bogu i poczytane mu to zostało za sprawiedliwość.

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

13
Jatagan pisze:Hiiii ścieki nie trafiały do fosy przy grodzie jeśli o to chodzi, mocz był składowany na ten przykład bo doskonale nadawał się jako dodatek do barwników którymi farbowano tkaniny... rajstopek też nie było. Porcięta z lnu i skóry, czasem pikowane wdzianka zwłaszcza jesli bogaty kmieć nosił kolczugę. Łuk się zgadza a rybki pewnie i tak były smaczniejsze niż te które papusiamy obecnie. Z pól nie spływały pestycydy i fabryczne ścieki... wszystko naturka ;)
No to widocznie głupia ze mnie baba jest ...bo ja też czytałam wiele ksiazek ,m.in . o braku higieny ,o róznych chorobach itd,itp...
Ja nie mówie o pestycydach , o fabrykach ,o globalnym zanieczyszczeniu ...tu się zgodze z Tobą ...gdybyśmy nagle zostali przeniesieni 0 te pare wieków ,to sam jeden oddech byłby dla nas prawdziwym szokiem ...:D
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 21:47 przez Dorcik, łącznie zmieniany 2 razy.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

16
Dorcik pisze:...gdybyśmy nagle zostali przeniesieni 0 te pare wieków ,to sam jeden oddech byłby dla nas prawdziwym szokiem ...:D
Tak i od razu byśmy im zaserwowali taką terapie szokową, wirusowo-bakteryjną, ze w trymiga zmieniłby się bieg historii :lalala:
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 22:38 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

18
victoria pisze:Tak i od razu byśmy im zaserwowali taką terapie szokową, wirusowo-bakteryjną, ze w trymiga zmieniłby się bieg historii :lalala:
I vice versa Viktoria i vice versa....:D.Kurcze nie wiem dlaczego ,ale przypomniała mi sie komedia z Jean Reno :Goscie ,goscie ...

Viktoria ,ale nie mów ,że tak na chwilkę nie chciałabys sie znaleźc w innym miejscu ,w innej epoce ...No jeszcze ze swoimi pogladami kobiety wychowanej w XXI wieku
Ostatnio zmieniony 22 lut 2010, 22:45 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

20
Jatagan pisze:
Sailor pisze:Czytałam kiedyś (najprawdopodobniej u profesora Stommy) o higienie (czy raczej jej braku, choć Polska akurat prezentowała się całkiem nieźle na tle innych państw i np. Francuzi zapożyczyli od nas ubikację) chorobach, trapiących ludzkość itd. itp., doszłam do wniosku, że przenosiny w czasie to jednak nie najlepszy pomysł.
Najbardziej kusi mnie perspektywa pobycia sobie XIX- wieczną angielską arystokratką. Taką żywcem wyjętą z powieści Austen czy panien Brontë :)
Bardziej rozważna czy bardziej romantyczna?
Ależ oczywiście, że rozważna. Czasami nawet za bardzo ;)
Ostatnio zmieniony 23 lut 2010, 21:51 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

24
Dorcik pisze:No to widocznie głupia ze mnie baba jest ...bo ja też czytałam wiele ksiazek ,m.in . o braku higieny ,o róznych chorobach itd,itp...
Ja nie mówie o pestycydach , o fabrykach ,o globalnym zanieczyszczeniu ...tu się zgodze z Tobą ...gdybyśmy nagle zostali przeniesieni 0 te pare wieków ,to sam jeden oddech byłby dla nas prawdziwym szokiem ...:D
Słowianie nie znali wielu chorób, podobnie jak Indianie do poznania z białym człowiekiem.
Choroby typu dżuma, cholera to troszkę później. Słowianie żyli zdrowo, z powodu chorób umierali rzadko. Najczęstszą przyczyna zgonów były najazdy Sasów, tudzież konflikty miedzysąsiedzkie, rozszarpanie przez zwierza itp.
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 11:03 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

27
Nassanael Rhamzess pisze:A któż to taki? Bo nie znam książki...
Odnoszę wrażenie, że już Ci to tłumaczyłam na Elfach, gdzie rownież upowszechniałyśmy ekscytację tą postacią :P

Mnie przypomina nieco Grega House'a :)
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 19:54 przez Sailor, łącznie zmieniany 1 raz.
Każda cząstka elementarna w kosmosie ma swoją antycząstkę. Razem tworzą parę, są identyczne, ale się nie tolerują. Jeśli zanadto zbliżą się do siebie, ulegają zagładzie i zamieniają w światło.
Majgull Axelsson

Re: W której epoce historycznej chciałbyś żyć ?

28
Sailor pisze:Mnie przypomina nieco Grega House'a :)
Zaryzykowałabym stwierdzenie, że Rochester jest bardziej słitaśny i bardziej zbliżony do mojego ideału ;D
Ostatnio zmieniony 26 lut 2010, 20:20 przez aka, łącznie zmieniany 1 raz.
This is what makes us girls
We all look for heaven and we put our love first
Somethin' that we'd die for, it's our curse
Don't cry about it
Lana Del Rey
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Powszechna”

cron