Re: Kobiety u Władzy

1
Tutaj porozmawiamy o kobietach który znalazły się u szczytu władzy od Starożytnego Egiptu zaczynając do "Iron Lady" czy tam jeszcze dalej jak kto lubi. Jak zmieniły/zmieniają one bieg historii. Która z Pań wywarła na was największe wrażenie? Na mnie osobiście największe wrażenie wywarła Caryca Katarzyna która tak wprawnie jako Niemka rzadziła Rosją (lepiej rozumiała Rosjan niż jej mąż).
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 0:50 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety u Władzy

2
Caryca Katarzyna to też mi przyszła pierwsza na myśl, bo miała duży udział w historii Polski.
Najstarszy przykład to chyba Hatszepsut, jej osiągnięcia nie były chyba spektakularne, ale była kobietą która rządzila faktycznie Egiptem, więc z tego była znana.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 1:05 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety u Władzy

3
A mnie oprócz wymienionych przychodzi do głowy tylko Kleopatra... starożytność to nie była nigdy moja pasja więc wiem ze dązyła do umocnienia znaczenia Egiptu i chciała to zrobić na plecach Rzymu wchodzac do łóżka najpierw Cezara a następnie Antoniusza.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 10:12 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Kobiety u Władzy

5
Ja tam wolę Margaret Thatcher owa pani Polityk to była dopiero "baba z jajami" :) była bardziej męska jak obecny Tony Blair. Typowa Lwica broniąca młode właśnie tak powinna się zachowywać Kobieta wchodząca do Polityki.

Głównie za słynne zdanie jakie powiedziała:

"Powołanie do życia Unii Europejskiej było największą głupotą naszych czasów."
Ostatnio zmieniony 01 lis 2013, 20:02 przez Twardostoj, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Kobiety u Władzy

7
A Kleopatra ??A Aleksandra Lisowska zwana Roxolaną ??

a Cesarzowa Etiopii Taitu Bytul ?
Ostatnio zmieniony 17 paź 2014, 17:20 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Powszechna”

cron