Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

1
W jakimś temacie, niektórzy z nas stawali w obronie żołnierzy Wermachtu... No, to wychodzi na to, że ich przeceniliście http://wiadomosci.onet.pl/kiosk/histori ... omosc.html A mnie tak się skojarzyło, czy można porównać te "zabawy" do dzisiejszych, niektórych gier komputerowych?
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2011, 12:25 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

2
Tylko w grach nikt nie ginie na prawdę i nie trafi się w niewolę realnie.
Może gdyby wcześniej były gry komputerowe, to do nich "zabawa" by się ograniczyła?
Swoją droga prowadzili już prawdziwą wojnę, bo Hitler zamarzył podbijać innych.
Obecnie dyktatorzy chyba nie myślą aż tak o podbojach a raczej się zastanawiają kiedy nadejdzie ich kolej na opuszczenie stanowiska
Wcześniej Saddam, teraz Kadafi..i nawet najagresywniejszy Adolf.
Znajomy Tatar zdezerterował, gdyż nie chciał strzelać do ludzi.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2011, 12:58 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

5
caly pisze:
victoria pisze:W jakimś temacie, niektórzy z nas stawali w obronie żołnierzy Wermachtu... No, to wychodzi na to, że ich przeceniliście ...
"Ich" znaczy kogo? Cały Wermacht? Uważasz, że każdy żołnierz podaczas II wojny to robił i miał ubaw?
Znajdą się napewno wyjątki ale generalnie wermacht i Armia Gwiazdkowa to nie "ojcowie kapucni" delikatnie mówiąć.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2011, 22:21 przez Michall, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

8
Dla hitlera zabijanie było normalne. Chyba w fokusie był artykół o tym że pewien niemiecki oficer dziwił się że z katynia robią takie halo gdy niemcy robili znacznie gorsze rzeczy. Historia nienawiści drzemiącej w człowieku sięga bardzo daleko w przeszłość.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 7:31 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

10
Temat jest o zołnierzach wermachtu .... Załóż temat o naszej armii jak Ci polski zołnierz lezy na sercu ;). Bo to trochę wygląda tak, jakbyś nie był w stanie osądzić złodzieja złapanego na gorącym uczynku, skoro na całym swiecie wszyscy kradną.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 10:07 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

11
victoria pisze:Temat jest o zołnierzach wermachtu .... Załóż temat o naszej armii jak Ci polski zołnierz lezy na sercu ;). Bo to trochę wygląda tak, jakbyś nie był w stanie osądzić złodzieja złapanego na gorącym uczynku, skoro na całym swiecie wszyscy kradną.
Problem w tym, że nie ważne o jakiej armi tam sobie założysz temat, to będzie on dotyczył wszystkich armi na świecie. Nie znajdziesz nawet jednej armii, w której nie znajdzie się "kilku" takich, którym zabijanie, zabawy jak te z 1 posta nie będą sprawiać dzikiego ubawu. Ot taka oczywista oczywistość.

I wydaje mi się, że to nie ja mam problem z osądzeniem złodzieja przyłapanego na goracym uczynku, a raczej Ty z oceniaiem całej reszty kradnących na podstawie tego jednego :)
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 12:24 przez caly, łącznie zmieniany 2 razy.
przepisy kulinarne * parking okęcie * perswazja

Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

13
Niektórzy miast śmierci boją się życia..
Tylko czy to usprawiedliwia bestialskie zabijanie?
Nie wiem jak ci z wermachtu, lecz ostatnio w sieci widziałem filmik z Ukrainy i to współczesnej.
To było tak potworne, że myślę, iż wielu tych mundurowych też mogłoby się porzygać..
Ciekawe czy spotkały ich jakieś konsekwencje.
Gdyby każdy Ukrainiec był taki to na Euro 2012 w PL trzeba byłoby witać seriami z automatów.
Jednak wiem, że nie każdy i fajnie by było jakby to było sporadyczne a najlepiej w ogóle się nie zdarzało - to co widziałem.
To straszne.
I gnojki miały jeszcze ubaw z tego.
Zatem nie tylko w wermachcie byli sadyści.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 14:00 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

15
Nebogipfel pisze:Zatem nie tylko w wermachcie byli sadyści.
Ja bym to podsumowała inaczej :ech: w wermachcie zdarzali się ludzie... jakiś czas temu ogladałam w niemieckiej telewizji (tak! niemieckiej!) film archiwalny, przygotowania pilotów przed startem, rady, którymi drogami najwięcej ludzi ucieka, rozmowy, śmiech gdy opowiadali sobie jak polowali na rozbiegających sie po polach uciekinierów, to było tak obrzydliwe, że po paru chwilach prosiłam znajomego, zeby przestał tłumaczyć, wogóle przestałam patrzeć, ale teraz żałuję bo nie pamietam tytułu, a mogłabym na youtube odnaleźć... Takie rzeczy ludzie powinni co jakis czas ogladać, bo nowe pokolenia rosną, gdzieś przeczytają jak zołnierz wermachtu uratował polskie dziecko i już historia bieleje.
To samo dotyczy gwiazdkowej armii i kazdej innej, gdzie priorytet ma przyjemność.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 15:17 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

16
Tylko obecnie wielu to robi bo chcą zabłysnąć w necie.
Choć teoretycznie to tak jakby było tu przyzwolenie bym wstawił link do tego filmu.
Może oglądanie sprawi iż ktoś zrozumie.
Lecz równie dobrze wniosek z obejrzenia może wynieść i tak, że to świetna zabawa.
Nie mamy niestety wpływu na odbiór.
Niedojrzali nie zrozumieją a dojrzali stwierdzą to co wiemy, czyli, iż to głupota i nic dobrego.
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2011, 18:03 przez Nebogipfel, łącznie zmieniany 1 raz.
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.

Re: Okrutne zabawy i żądza krwi

17
Ja też widziałem jeden taki filmik.Na innym forum jakieś dzieciaki kichrały się no i jeden z nich dał drugiemu link i napisał:,,Obczaj to jak taki z ciebie kozak".Zobaczyłem na nim jak dwóch ludzi ze specnaz skalpowało żywcem jakiegoś drugiego człowieka...Na tym filmiku jak i na forum śmialy się z tego przygłupy...Takie filmy gdzie się rozlatują flaki na prawo i lewo co prawda nie obrzydzają mnie tylko żenują.Ludzki debilizm chyba nigdy nie przestanie mnie nadziwiać...
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Powszechna”

cron