Re: Hiroshima

1
i Nagasaki.
Czy to było konieczne, albo potrzebne, czy to ludobójstwo? Według mnie ludobójstwo. Jednak chyba w wyniku normalnych bombardowań w czasie Wojny Światowej zginęło więcej cywili niż w wyniku tych dwóch bomb.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2012, 3:21 przez voltaren, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Hiroshima

2
Amerykanie po prostu mają chyba w genach wrodzone tchórzostwo. To, co sprawiło, że użyli tej bomby to to, że nie potrafili by w żaden inny sposób pokonać Japonii. Zatem znaleźli drogę na skróty. Co tam, że zginie kilka milionów żółtych, skośnookich robali skoro ,,Zagrażają oni wspaniałej Ameryce"?
Oczywiście fakt faktem, że Japończycy podczas drugiej wojny światowej byli niezłymi skurwysynami ale oczywiście łatwiej powiedzieć, że to wszyscy Japończycy są sprawcami całego zła niżeli tylko ich głupi rząd...
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2012, 13:52 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 1 raz.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Hiroshima

4
voltaren pisze:i Nagasaki.
Czy to było konieczne, albo potrzebne, czy to ludobójstwo? Według mnie ludobójstwo. Jednak chyba w wyniku normalnych bombardowań w czasie Wojny Światowej zginęło więcej cywili niż w wyniku tych dwóch bomb.
Problematyczne i dyskusyjne.
Voltarenie, tutaj wchodziła w rolę sama zimna kalkulacja. Niby miało to oszczędzić życie kolejnym setkom tysięcy poległych ... jednak ja w tym widzę również zarys ekonomiczny. Wojna bowiem na dłuższą metę, mogła stanowić jednak przyczynę kolejnego kryzysu gospodarczego w USA.
Zwróć uwagę, że nasze przemyślenia na powyższy temat odbywają się w świecie nie ogarniętym globalnym konfliktem.
Poza tym rozczulanie się nad wrogiem nie wchodziło w grę. Raczej spodziewano się identycznej reakcji ze strony Japończyków, podczas podejmowania podobnej przez nich, hipotetycznej decyzji.
Potworne, jednak do tego doszło. Wydaje mi się, że w momencie kiedy Japończycy posiadali by arsenał nuklearny również użyli by go bez większych moralnych przeciw wskazań. Wojna to paskudna rzecz ... Nie ma co rozważać z etycznego punktu widzenia.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2012, 14:02 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Hiroshima

6
Dokładnie Volcie.
Nie po to tworzy się broń, żeby jej nie używać. Podczas prowadzenia wojny myśli się o swoim narodzie.
Dlaczego zbombardowano akurat Hiroshime i Nagasaki ?
Tego typu decyzje podejmuje się kierując "cynicznym", czystym pragmatyzmem.
Ze strategicznego punktu widzenia, posiadając tego typu broń była to jedyna słuszna decyzja.
Z "ludzkiego" natomiast, który mam teraz komfort reprezentować, okrutna i potworna.

Jest pewna dość stara prawda ... na wojnie nie ma dobrych/złych ludzi.
Są tylko ludzie.

PS
Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale MacArthur naciskał na Trumana, żeby użyć broni nuklearnej podczas konfliktu w Korei w odpowiedzi na Chińskie posiłki. Podobna propozycja (nie pamiętam czyjego autorstwa) padła podczas konfliktu w Wietnamie. To dopiero byłoby "chore".
Żeby nie być jedynym "mundrym" w temacie podaję dogodne źródło informacji http://www.atominfo.pl/atom8.html ;)
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2012, 14:49 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Hiroshima

7
Abesnai, taka mala korekta z mojej strony :)
Bomby na Hiroshimę i Nagasaki były przeznaczone początkowo na inne miasta, nie pamiętam już na jakie lecz wyszło jak wyszło i spadły nie tu gdzie trzeba więc ja nie jestem do końca pewien czy aby była to słuszna decyzja...

Co do Witnamu to tam było jeszcze gorsze bagno. Amerykanie starali się ponoć zabijać ich w najbardziej humanitarny sposób... rzeczywiście. Napalm, który pokrywa płomieniami całe miasta, i którego NIE DA SIĘ PRAKTYCZNIE UGASIĆ zrzucany był całymi seriami na wietnamczyków, większości nawet bogu ducha winnych... Humanitarność Amerykanów mnie przeraża... ciekawi mnie jak bardzo okrutną broń muszą wynaleźć, żeby nazwać ją niehumanitarną skoro takie rozwiązania są dla nich najlepszym rozwiązaniem...
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2012, 15:52 przez Hoffman Moritsu, łącznie zmieniany 2 razy.
Zapraszam do gry :)
ERA BLEACHA OUTBREAK

[img]http://c3201142.cdn03.imgwykop.pl/comme ... 2,w400.jpg[/img]

Re: Hiroshima

8
z ameryki jest diabeł wcielony, to fakt skoro największe zło stamtąd wychodzi.
Bomby miały być zrzucone na miasta nad którymi było bezchmurnie więc to pogoda zdecydowała które miasto ucierpiało w japonii.
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2012, 17:43 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Hiroshima

9
Co do Hiroszimy i Nagasaki...Amerykanie mogli co prawda z rzucić bombki na jakieś niezaludnione tereny rdzennej Japonii ale chcieli rzucić Japończyków na kolana załatwiając sprawę z ruskimi(chcieli ich zastraszyć).Alianci ocenili że w bezpośredniej inwazji zginie setki tysiące żołnierzy dlatego zrzucili bomby, Japończycy walczyli by do ostatniego naboju i ostatniego obywatela rdzennej Japonii.Przegrali by wojnę tak czy inaczej ale mogło to doprowadzić do walki partyzanckiej która Ameryka i angole by pożałowali.Stąd 2 bomby które załatwiły wojnę.A jeszcze jedno...japoński wywiad donosił o nowym rodzaju bomb ale dowódcy zlekceważyli to mówiąc cesarzowi że to tylko nowy rodzaj bomby zapalającej a po kilku dniach zobaczyli co ta nowe bombki potrafią..
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 22:39 przez Marcian95, łącznie zmieniany 1 raz.
"Mamo, czy to demony? Czy to Dziki Gon? Zmory z Piekła rodem? Mamo, Mamo!
Cicho, cicho dzieci... Gorzej... To Ludzie...!

Re: Hiroshima

10
Zupełnie tak jak Hoover zignorował doniesienia pewnego podwójnego agenta z MI6 dotyczące ataku na Pearl Harbor. Dość powiedzieć, że szpieg miał niby przygotować grunt pod japońską inwazję na P.H. , zbierając na terenie USA informacje. Szwaby się zawiedli, szpieg zdefraudował ich kasę w operacji Midas, hyh :P Tak na marginesie, ta postać była jednym z bohaterów "niewidzialnej wojny" wywiadów, ale doceniono go oficjalnie dopiero po wojnie. Dusan "Dusko" Popov (pierwowzór Jamesa Bonda, Ian Fleming znał go z działalności w Portugalii) bowiem nie cieszył się zaufaniem dyrektora FBI, Anglicy natomiast powierzyli mu losy operacji Fortitude, a co za tym idzie - wiadomo. Temat na osobny wątek :)

Co by było, gdyby amerykanom udało się zrzucić "balast" na głowę Cesarza i Jego oficjeli ? :)
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 23:04 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Hiroshima

12
Marcian95 pisze:Było by bada bum :D
No tak. Krótka i węzłowata odpowiedź na niezbyt rozbudowane pytanie :ahah:
Ale.
Jak by była reakcja CCCP batiuszki Stalina ?
Samych Japończyków, po zabiciu ich niepodzielnie panującego "włatcy" ?
Ostatnio zmieniony 02 cze 2012, 23:28 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Hiroshima

13
Japończycy by raczej się poddali albo wybuchłaby wojna domowa o władze.Jeśli chodzi o czerwonych towarzyszy...szybko zajęliby posiadłości po japońskie w Chinach czy Korei a potem wykorzystując brak władzy w Cesarstwie dokonując najprawdopodobniej inwazje(gdyby tak było i jak by im się udało to ruscy zajęliby wyspy i mieli bazę do strategicznego ataku na USA i wszytko by by pozamiatane chyba że...Ruscy i USA by się dogadało i Interwizja by się rozpoczęła jednocześnie i Japonia była by okupowana przez 2 mocarstwa.
"Mamo, czy to demony? Czy to Dziki Gon? Zmory z Piekła rodem? Mamo, Mamo!
Cicho, cicho dzieci... Gorzej... To Ludzie...!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Historia Powszechna”

cron