Re: Reinkarnacja - moim zdaniem

813
ale o czym ty beblasz o historii naszego obecnego zycia ? czy tego poprzedniego ? bo temat o reinkarnacji , cos sie tu popieprzyło , ja juz nie wiem o czym to gledzenie :/
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 12:17 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Reinkarnacja - moim zdaniem

817
Crows pisze:jesli "tamtejsze" nie może być w pełni potwierdzone co do jakości swej treści, to co mi może pomóc akceptacja takiego coś?
może :rolleyes: ..
akceptacja powstrzymuje od walenia głową w mur?
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 19:52 przez Lunadari, łącznie zmieniany 1 raz.
"Kochamy się, bo ona tak samo mi się nie podoba jak ja jej, i nie ma nierówności."
Witek Gombrowicz

Re: Reinkarnacja - moim zdaniem

818
Crows pisze:ale o czym ty beblasz o historii naszego obecnego zycia ? czy tego poprzedniego ? bo temat o reinkarnacji , cos sie tu popieprzyło , ja juz nie wiem o czym to gledzenie :/
Napisałeś iż w kontekście reinkarnacji nie jesteś drzewem mającym korzenie w tym samym kawałku ziemi. Więc zacząłem dopytywać o tą kwestię bez kontekstu reinkarnacji - czyli w tym życiu. Doprowadziło to do ciekawego spostrzeżenia iż jesteś jakoby człowiekiem bez przeszłości, bez pamięci, w wiecznym teraz. Podejrzewam iż tak nie jest. A skoro zatem masz jakieś korzenie w tym życiu to przeszłość kształtuje Twoje reakcje w teraźniejszości również. A skoro tak, to nie sposób wykazać iż nie sięga to dalej, w przeszłe żywota. Oczywiście nie sposób też wykazać iż sięga. To są tylko dywagacje.

CM
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 21:09 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Wróć do „Zapiski Heretyka”

cron