Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

61
Hehehe... myslałem najgłupiej jak potrafię i wymyśliłem (bez dopalaczy i innych takich)
Tuż przed lądowaniem para prezydencka została ewakuowana z pokładu samolotu po wcześniejszym rozpyleniu na pokładzie gazu usypiajacego. Kilka tygodni wcześniej, w oblczu zbliżajacych się wyborów i w obliczu niechybnej porazki obaj bracia ułożyli misterny plan. Lech musi spektakularnie zniknąć aby fachowcy od PR zrobili dobry grunt dla Jacka...
Trzeba było tylko ugadać się z Ruskimi ale każdy ma swoją cenę, nawet Dymitr i Władymir... zwłaszcza Władymir...
Dobre? Kategoria: głębokie SF ale skoro wszyscy gdybaja to co ja se będę...
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2010, 16:34 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

63
Nie zyska bo jak zwykle przekombinowali i ich "kampania" skierowana jest do ludzi pozbawionych wyobraźni i instynktu samozachowawczego... czyli do środowisk zwiazanych z RM, dla których Kaczyńscy to ostatni święci bojownicy o wolność i niepodległość (święty ZBOWID) i dla półgłówków którzy dziś demolowali cmentaże żołnierzy radzieckich... czyli jak się domyślam inteligentnej młodzierzy pozdrawiajacej się zwyczajowym gestem legionistów rzymskich ;)
Boże uchowaj od kandydata którego elektorat prezentuje takie wartości...
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2010, 16:59 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

65
Artur pisze:Na horyzoncie pojawił się nowy 'winny' katastrofy: Producenci onyksu miodowego!

http://allegro.pl/item1007738954_fragme ... ta_rp.html
Relikwia jak pragnę czkawki. Odprysk powinien znależć się w kazdym domu w kraju... w końcu Leszek wkrótce trafi na ołtarze.
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2010, 22:12 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

66
Kolejna szokująca rekonstrukcja wypadku prezydenckiego samolotu przygotowana przez rosyjską telewizję. Wojskowy pilot tłumaczył dziennikarzom, jak doszło do tej tragedii

Aleksandr Karomczik, pilot rosyjskiej armii, udał się na miejsce katastrofy polskiego samolotu z rosyjskimi dziennikarzami. Tłumaczył im, jak doszło do tego tragicznego wypadku. Jego zdaniem, pilot prezydenckiej maszyny zszedł nad lasem na wysokość zaledwie 2,5 metra od ziemi. Świadczą o tym zniszczenia, jakich dokonał samolot ścinając małe drzewa. - On zrozumiał, że tu nie ma pasa. Ale czekał. Nie rozumiem dlaczego czekał i dalej szukał pasa. Dlaczego znalazł się tu. Nie rozumiem - mówi Karomczik.

Rosyjski pilot jest przekonany, że jego polscy koledzy za późno poderwali maszynę. Kiedy zaczęli to robić prezydencki samolot ściął starą brzozę na wysokości czterech metrów. Po tym uderzeniu samolot stracił skrzydło i kilka sekund później się rozbił. Animacja przedstawiająca wypadek jest bardzo realistyczna. Maszyna po zderzeniu z drzewem uderza w ziemię i staje w ogniu.
[youtube][/youtube]

Zastanawia mnie, jak to się ma do informacji, że prezydencki tupolew był wyposażony w urządzenie ostrzegające przed zbytnim zbliżaniem sie do ziemi?

Dośc dużo czytania, ale naprawdę polecam http://www.pluszaczek.com/2010/04/18/pr ... czesc-iii/
Ostatnio zmieniony 26 kwie 2010, 22:41 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

69
Wywiad był przeprowadzony zanim czarne skrzynki potwierdziły że system był wyłaczony. Tu ma miałaś podana odpowiedź na pytanie czemu... Każdy widzi to co chce... ja to biore na logikę. Jestem fanem Suworowa, dzięki jego ksiażkom zainteresowałem się pozycjami opisującymi metody działania służb wywiadu i kontrwywiadu nie tylko Rosji (GRU) ale i innych państw. Obraz nieudolnych agentów rosyjskiego wywiadu jaki znamy z amerykańskich filmów jest równie prawdziwy jak mit Rambo...
Rosjanie zawsze byli mistrzami kamuflowania i dezinformacji (mówię o działaniu służb). Powtarzam po raz koleiny, gdyby w katastrofę zaangarzowane było (GRU) to nie ma mowy o przeciekach filmików na Tubę. Wszelkie wątpliwości natomiast skierowane byłyby tak że szybciej o zamach oskarżyłabyś Watykan... To nie sa debile, chociaż przyznaję w historii powojennej, od 1945 r zmoczyli kilka razy... kilka przez 60 lat.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 9:45 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

71
Nie bardzo pasuje, w końcu to by była likwidacja całego pionu decyzyjnego armii i elity (jaka była to była ale była) politycznej z głową państwa na czele. Taka operacja musiała by być przygotowana w każdym calu, tu nie mogło być miejsca na pozostawienie czegokolwiek przypadkowi... gdyby takie coś się potwierdziło to wiesz do czego mogłoby doprowadzić? I nie piszę tylko o reakcji strony Polskiej... Nie Viki, Rosjanie mieliby za wiele do stracenia w stosunku do domniemanych kożyści...
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 10:50 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

72
Jatagan pisze:I nie piszę tylko o reakcji strony Polskiej... Nie Viki, Rosjanie mieliby za wiele do stracenia w stosunku do domniemanych kożyści...
W całej rozciąglości od samego początku przychylam się do tego zdania: - to nie mogli być Rosjanie!

Smucą mnie bardzo opinie typu: a może tym razem uda się Rosjanom coś przypisać, a nóż się pomylili...

Te opinie wskazują jednoznacznie, że feruje się wyroki z góry, z fusów, z plotek, z domysłów... Jakże trudno jest się później przebić przez tego typu przekonania rzetelnej opinii, najczęściej ginie ona w wytwarzanym w ten sposób (nieprzypadkowo!!!) szumie informacyjnym.

Powinniśmy na codzień pamiętać o jednej ważnej rzeczy: są bardzo silne ośrodki w naszym kraju, którym zależy na skłóceniu nas z Rosją. Są kraje w których tradycji leży porozumiewanie się ponad naszymi głowami. Ośrodki te wykorzystują każdą sytuację do szerzenia plotek...
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 14:54 przez Jazon, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli nie będziesz sobą, kto nim będzie?

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

73
Na czym jak zwykle najwiecej tracimy my...
Tu nawet nie chodzi o sympatie tylko o zdrowy rozsądek... podsycanie takich nastrojów niepotwierdzonymi zarzutami (co np świetnie robią panowie Rydzyk i Pospieszalski) jest przejawem albo tepoty umysłowj albo sprytnym żerowaniu na naiwności ludzkiej, zwłaszcza ludzi starszych i gorzej wykształconych majacym na celu zastraszenie pewnej grupy osób. Pytanie w jakim celu? Do wczoraj tez nie wiedziałem... Jest wróg i zagrożenie a od wczoraj jest bohater który się Ruska nie boi, mało tego zapowiada kontynuowanie polityki brata czyli wzmożenie nastrojów antyrosyjskich... trzeba tylko żeby naród dostrzegł w nim wybawiciela i protektora i żeby naród obrał go jako przywódcę.
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2010, 15:38 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

75
I jeszcze jedno co przemawia za moja teorią "sraczki"
To przerażające, jak kiepsko była zorganizowana ostatnia podróż Lecha Kaczyńskiego.

Jak odkryli reporterzy "Dziennika Gazety Prawnej", 10 kwietnia Biuro Ochrony Rządu praktycznie odpuściło sobie zabezpieczenie wizyty prezydenta RP na terytorium obcego kraju. Na lotniskach wyznaczonych przez dowództwo pułku przewożącego polskich vip-ów jako rezerwowe dla Smoleńska (Witebsku i Mińsku) BOR nie podstawił samochodów. A powinien to zrobić przynajmniej na jednym.

Warto zwrócić uwagę, że Witebsk i Mińsk znajdują się dosyć daleko od Katynia. Skoro brakowało transportu, to było jasne, iż w razie rezygnacji z lądowania w Smoleńsku, całą wizytę będzie trzeba odwołać i wracać do Warszawy.

Oczywiście, ktoś może powiedzieć, iż ujawnione przez "DGP" fakty dowodzą tezy, że piloci tupolewa działali pod presją. Należy jednak zwrócić uwagę na to, kto w rzeczywistości tę presję wytworzył.

Można zrozumieć, iż Rosjanie potraktowali podróż Lecha Kaczyńskiego jako wizytę półprywatną. Ostatecznie polski prezydent przybywał na rosyjską prowincję by wziąć udział w uroczystościach przygotowanych przez Polaków. Ale dlaczego tak szokującą nonszalancją wykazał się BOR?
znalezione na "tlenie".
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 10:10 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

76
Myślę, że teraz rozszyfrowałem poprawnie odpowiedzialnych za katastrofę. Okazali się być nimi, znani fałszerze historii, Częstochowscy Paulini, którzy postanowili złożyć Prezydenta w ofierze Królowej Polski:

http://ekai.pl/wydarzenia/polska/x28565 ... tki-bozej/

Ps. A gdy za 100 lat prokuratorzy wrócą do sprawy i zbiorą te wszystkie małe metalowe fragmenty będące ofiarami mieszkańców Rosji, okaże się, że lotnisko Smoleńskie było świadkiem karambolu lotniczego dosłownie i bez przenośni.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 15:13 przez Artur, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

77
Wawel, Jasna Góra... co następne? Watykan? Jak mówiłem... już powstają relikwie... czekam na rozpoczęcie procesu beatyfikacyjnego, w takim tępie Kaczyński ma szansę wyprzedzić Jana Pawła II
HALO!!! Narodzie!!! Jest tu jeszcze ktoś normalny czy już wszystkim odje...ło???
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 15:22 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

79
Risthalion pisze:Jatagan, jakbyś jeszcze tak mógł określić "normalność" tak żeby nie pojechać wszystkim w okolicy.:P
Czepiasz sie... no tu (na forum) akurat przewazają normalni ale jak czytam coś takiego albo teksty o męczennikach itp i jak słyszę jak ludzie to łapią... to mam wrażenie że jestem na innej planecie. Przebarwilem... fakcior, sorka.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2010, 15:52 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

80
Ja od początku twierdziłem, że nie był to wypadek.
Po pierwsze, jak już wiele osób przede mną napisało, co się stało z resztą samolotu, który teoretycznie się rozbił?
Poza tym, czytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie dokładnie), że jeden z naocznych świadków zdarzenia twierdził, że w pobliżu katastrofy nie było żadnej mgły.
Śmiem twierdzić, że było to zaplanowane przez Rosję, między innymi dlatego, że:
- samolot, którym leciała nasz delegacja był rosyjski
- ten sam samolot, kilka tygodni przed odlotem był remontowany,również w Rosji
- katasrofa ta miała oczywiście miejsce na terenie Rosji, więc to oni jako pierwsi mają dostęp do informacji, i to od nich zależy co powiędzą, a co nie
- poza tym, na pokładzie samolotu było kilku, bardzo antyrosyjskich polityków
Wiem, że to co napisałem może brzmieć trochę parnoicznie, ale takie moje zdanie.

Co również mnie zastanawia, to fakt dlaczego polski rząd nie wystosował wniosku o wyłączność do informacji, a mieli do tego prawo ze względu na to, że zginęła tam głowa państwa.
Ta sprawa śmierdzi. I to bardzo.
Mam tylko nadzieję, że szybko się dowiemy co jest przyczyną tego smrodu.

Przy okazji witam, bo to mój pierwszy post na tym forum.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 17:53 przez arturlysy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by móc bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami" E. Hemingway

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

81
Niezależnie od tego co powiedzą oficjalne czynniki zawsze znajdzie się jakiś mądrala, który krzyknie 'Veto!' ;) Tutaj Panie taka tradycja ;)

Ps. Witaj :)
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 18:52 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

82
arturlysy pisze:Ja od początku twierdziłem, że nie był to wypadek.
Po pierwsze, jak już wiele osób przede mną napisało, co się stało z resztą samolotu, który teoretycznie się rozbił?
Poza tym, czytałem gdzieś (nie pamiętam gdzie dokładnie), że jeden z naocznych świadków zdarzenia twierdził, że w pobliżu katastrofy nie było żadnej mgły.
Śmiem twierdzić, że było to zaplanowane przez Rosję, między innymi dlatego, że:
- samolot, którym leciała nasz delegacja był rosyjski
- ten sam samolot, kilka tygodni przed odlotem był remontowany,również w Rosji
- katasrofa ta miała oczywiście miejsce na terenie Rosji, więc to oni jako pierwsi mają dostęp do informacji, i to od nich zależy co powiędzą, a co nie
- poza tym, na pokładzie samolotu było kilku, bardzo antyrosyjskich polityków
Wiem, że to co napisałem może brzmieć trochę parnoicznie, ale takie moje zdanie.

Co również mnie zastanawia, to fakt dlaczego polski rząd nie wystosował wniosku o wyłączność do informacji, a mieli do tego prawo ze względu na to, że zginęła tam głowa państwa.
Ta sprawa śmierdzi. I to bardzo.
Mam tylko nadzieję, że szybko się dowiemy co jest przyczyną tego smrodu.

Przy okazji witam, bo to mój pierwszy post na tym forum.
Kolega też ma problem ze zbieraniem informacji w necie i logicznym myśleniem? Jaka reszta samolotu? Bo się gubię, wedle moich informacji samolocik był rozpieprzony na terenie ok 800m2. Sam wpadłeś na te rewelacje czy ci koledzy z piaskownicy pomogli?
Mgiełki nie było... a kolega zadał sobie tród żeby to sprawdzić? Chociaż pocz\ytał ten wątek od początku? Raczej nie bo pewnie znalazłby link do strony meteorologicznej z warunkami pogodowymi z tego dnia.
Kolega wie gdzie lezy Smoleńsk i na jakim terenie wybudowano lotnisko? To podpowiem koledze że lotnisko jak i miejsce katastrofy otaczją bagna, w takich warunkach powstanie mgły czy jej ustąpienie może być kwestią kilkunastu minut.
Dziwne też że świadek twierdzi że mgły nie było skoro nawet nasi dziennikarze którzy lądowali godzinę wcześniej w pierwszych relacjach informowali o ustepującej gęstej mgle. (zmień informatorów)
Samolot był Rosyjski... no to jest poważny argument
Kilku antyrosyjskich polityków... Na pewno był jeden...
Smród tworza tacy jak ty... osoby które nie chcą uruchomic szarych komórek tylko powtarzają pierdoły dla podtrzymania atmosfery sensacji.
Ręce opadają... Viktoria tylko sie nie czepiaj... plisior. Tylko ile można tłumaczyć "że białe jest białe a czarne jest czarne".
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 18:54 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

85
Victoria się czepi :D bo jak wytłumaczyć, że nasz montażysta z okna hotelu przy lotnisku widział tupolewa, widział jego lot, wybiegł z kamerą jako pierwszy, jego film na nasza prokuratura? To jaka ta mgła była, moze racje mają piloci, którzy twierdzą ze mgła rzadko jest jednorodna, że ma ogromne prześwity, które z góry są bardziej widoczne, dlatego jeśli lotnisko nie jest zamkniete to często piloci lądują we mgle, bo widzą pas? Czy gdyby rzeczywiscie mgła była zwarta, samolot nie zrobiłby chociaż jednego okrążenia?
Poza tym Jatagan, Twoje tłumaczenie, nie rozwiewa takich moich wątpliwości...
Znana rosyjska komentatorka Julia Łatynina napisała w "Moscow Times”, że na smoleńskim lotnisku zainstalowano sprzęt radiolokacyjny, który 7 kwietnia pomógł wylądować Władimirowi Putinowi. W dniu katastrofy sprzętu już tam nie było.

Źródłem informacji mieli być piloci znający procedury lotów rosyjskiego premiera. W rozmowie z korespondentem RMF FM Łatynina powiedziała, że o ile wizyta Tuska była przygotowana, to wizytę prezydenta Kaczyńskiego rosyjskie władze traktowały jak zbędną.

– Otwarcie mówiąc ja nie potrafię sobie wyobrazić naszego premiera, który ląduje na starym lotnisku wojskowym, na którym niczego nie przygotowano – powiedziała Łatanina. – W takiej sytuacji łatwiej przylecieć śmigłowcem lub przyjechać z Moskwy. Ta sprawa wydaje mi się bardzo ważna dla śledztwa.
Prezydencki tupolew był wyposażony w nowoczesny system ostrzegania przed przeszkodami. – Dlaczego nie zadziałał? – pyta dziś amerykański "USA Today”.

System powinien uruchomić alarm na długo przed uderzeniem prezydenckiego tupolewa w antenę przed smoleńskim lotniskiem, dzięki czemu załoga miałaby czas, by podnieść samolot i przelecieć nad przeszkodą.

Cytowany przez gazetę ekspert od spraw bezpieczeństwa lotów twierdzi, że musiało się coś stać, skoro piloci zignorowali ostrzeżenia systemu.

– Żaden pilot tego by nie zrobił, niezależnie od pogody i bez względu na presję, pod jaką był – podkreślił.
[youtube][/youtube]
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 19:24 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

86
Nie wierzę, że Rosja, a na pewno nie rosyjski rząd przyłożyły łapki do katastrofy. Cholernie się boją. Nawet dokumenty na temat Katynia coby nas udobruchać pokażą.
Ale z drugiej strony, ten sam strach jest dowodem na to, że nie wszystko w tej sprawie jest czyste. Gdyby było nie baliby się że ktoś im będzie na ręce patrzył, a tego wyraźnie nie chcą. Zwalają na wszystko inne, żeby tylko nikt nie pomyślał o nich.
Podsumowując: nie rząd, ale oni wiedzą co się święci i chronią własne tyłki.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 19:37 przez Risthalion, łącznie zmieniany 1 raz.
powiedz mi co o mnie myślisz...

Ludzie są głupi. Zawsze to powtarzam.

NIENAWIDZĘ FANATYKÓW.:mad:

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

87
O systemie już rozmawialiśmy... ostatnia wersja po odczycie skrzynek jest taka że jednak zadziałał... w zapisie dźwięków z kabiny słychac na kilkanaście sekund przed uderzeniem sygnał dźwiekowy "pull up". Nie zapominaj że Tu to nie "Suka" czy MiGacz. Poderwanie takiej maszynki to nie kwestia "pyknięcia" w drązek... nawet wytworzenie ciagu trwa kilka sekund... tych sekund mogło zabraknąć. Link do tej informacji już ci podawałem...

System TAWS zamontowany w prezydenckim samolocie Tu-154 w momencie katastrofy pod Smoleńskiem był włączony - ustaliła rosyjska komisja

Taką informację umieścił dziś zajmujący się tą sprawą Międzypaństwowy Komitet Lotniczy (MAK) na swojej stronie internetowej.

Awaria systemu sygnalizującego pilotowi wysokość, jaka dzieli go od ziemi, była rozważana jako jedna z możliwych przyczyn katastrofy.

Ekspert lotniczy Tomasz Hypki twierdzi jednak w rozmowie z "Rz", że tak czy owak byłby on bezużyteczny w tej sytuacji. - TAWS nie mógł normalnie działać, bo nie miał dokładnych danych o ukształtowaniu terenu wokół lotniska. Smoleńska nie ma na liście 11 tys. lotnisk, których dane są opracowane przez producentów systemów - mówi Hypki
żródło: rp.pl ( http://www.rp.pl/artykul/466425_System_ ... rawny.html )


O.K. zgodzę się na karygodne zaniedbanie, ale nie na celowy zamach... przyznasz że to zaj... różnica.
Powodów mogło być od pyty. Obsługa mogła być zaj...a w sztok a w końcu ktoś mógł stwierdzić że system należy do Wladymira i polski watażka niech się przyziemia "na macanego". Pisałem też czemu nie sądzę żeby była to celowa robota i zdania nie zmienię. Służby wywiadu to nie chłopcy z piaskownicy, zwłaszcza tacy którzy wyrośli w starej komunistycznej szkole.
Wiktor Suworow (polecam ksiazki tego byłego oficera GRU na którego Moskwa wydała wyrok śmierci) zapytany o możliwość przeprowadzenia zamachu przez rosyjskie specsłużby nie odparł jednoznacznie. Stwierdził jednak że jego byli koledzy są mistrzami dezinformacji. Wierzę że ewentualne ślady zamachu, sposób prowadzenia akcji itp. w najmniejszym calu nie wzbudziłyby podejrzeń a już na pewno nie na Rosję tylko... chociażby na Gruzję. Wtedy widziałbym w tym interes... a tak?
Co moglby zyskać Putin taką akcją? Nic... w przypadku obsuwy mógłby tylko stracić. Wyobraźcie sobie reakcję świata, jak zareagowałaby Polska, NATO... to by było conajmniej polityczne samobójstwo. Z resztą za pół roku Kaczyński przestałby być prezydentem... z takim "poparciem" jakie miał przed katastrofą Prosiaczek z Kubusia Puchatka miałby większe szanse, a teraz? Jarosław chulnął w sądarzach i chociaż raczej szans na stołek nie ma ale... no i sama atmosfera...
Wam się zdaje że jak Ruski to głupi? Myślicie że GRU nie trzyma na etacie socjologów, psychologów, analityków... znacie wywiad z filmów o 007 gdzie inteligentny agent CIA lub MI6 wodził za nos całe KGB...

Powtarzanie głupot nikomu nie pomoże a ci tzw "eksperci z zachodu" którzy nie podają nazwisk...
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 20:23 przez Jatagan, łącznie zmieniany 2 razy.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

88
Eksperci 'z zachodu' to podobnie jak nasi rodzimi eksperci goście z Faktu, SuperExpressu, oraz Faktów i Mitów wsparci przez kolegów z porządniejszych redakcji. I tyle w temacie. Przypominam czytającym ze zrozumieniem, że nadal nie znamy faktów, oraz, że powinniśmy na nie zaczekać.
Ostatnio zmieniony 29 kwie 2010, 21:55 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

89
Drogi Kadaganie.
Nie rozumiem dlaczego tak się zbulwersowałeś tym co napisałem. Czyżbym uraził twoją inteligencję w jakiś sposób? Jeśli tak to zrobiłem to całkowicie nieumyślnie.
Odpowiadając na większość twoich pytań, nie nie zadałem sobie trudu, aby cokolwiek sprawdzić, bo cała ta sprawa nie bardzo mnie interesowała prawdę mówiąc, a wnioski swe oparłem głównie na informacjach podłapanych z różnych stacji informacyjnych.
I powiedz mi proszę jaki ja niby smród tworzę? Czy temat ten nie nosi przypadkiem nazwy "Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa"? Wydaje mi się, że tak. Więc napisałem co uważałem za właściwe, opisałem swoją teorię, to jak widzę całą tą sprawę. Więc w czym problem? Czy jesteś jedną z tych osób, które uważają, że jeśli ktoś ma inne zdanie od nich to zawsze się myli?
Pozdrawiam i wyluzuj trochę, bo wydaje mi się, że trocę spięty jesteś.
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 0:38 przez arturlysy, łącznie zmieniany 1 raz.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by móc bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami" E. Hemingway

Re: Katastrofa pod Smoleńskiem - teoria spiskowa

90
Kiedy stanie sie cos takiego jak rozbicie samolotu - kazdy z nas jest dotkniety w bardzo osobisty sposob.
Nie, ja nie mowie o tym , czy ktos kochal czy nie znosil prezydenta.
Co dzieje sie w kazdym czlowieku jest podswiadoma reakcja psychologiczna- nasz swiat sie zmienil i nie jest bezpieczny. Jesli taka tragedia zdarzyla sie ot tak, to oznacza, ze to moze tez sie przydarzyc w naszym zyciu. Ze nastepnym razem my czy nasi bliscy maja gdzies poleciec- ten samolot tez moze sie rozbic.

Dlatego ludzie szukaja wyjasnienia. Ktos zawinil. Ktos popelnil pomylke. Ktos nie wykonal swej pracy. Ktos zaplanowal zamach.
Czyli - KTOS jest odpowiedzialny. Nic sie nie zdarzylo tak przypadkiem, nic nie bylo bezsensowna tragedia.
Czyli - my mozemy czuc sie bezpieczniej. Bo to nie byl wypadek (te moga spotkac kazdego...), nie- tutaj znaleziono winnych, przyczyne.
I skoro ktos/cos jest winne , to jesli my unikniemy tego kogos/czegos to bedziemy bezpieczni.
Nasze zycie wraca do normy. Nasze poczucie bezpieczenstwa jest odbudowane.

To jest przyczyna, dla ktorej wolimy nawet najbardziej fantazyjne i nieprawdopodobne wytlumaczenia niz brutalna prawde...
Ostatnio zmieniony 30 kwie 2010, 1:11 przez Krystek, łącznie zmieniany 1 raz.
Krystek
"Artificial intelligence is no match for natural stupidity."

Wróć do „Teorie spiskowe”

cron