Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

1
Dziesiątki tysięcy tajnych dokumentów wojskowych dotyczących wojny w Afganistanie wyciekło do mediów. Informacje pokazują, że sytuacja wojsk NATO w tym kraju jest znacznie trudniejsza niż mówią oficjalne raporty. Analiza materiałów pokazuje także, że służby specjalne Pakistanu potajemnie pomagają afgańskim Talibom walczyć z Amerykanami.
http://www.dziennik.com/news/usa/12563

Po ujawnieniu przez WikiLeaks tajnych dokumentów szef niemieckiego MSZ Guido Westerwelle wezwał do zbadania rewelacji o prawdopodobnym wspieraniu przez Iran i Pakistan talibów w Afganistanie. Brytyjski rząd wyraził zaś ubolewanie z powodu wycieku informacji.
http://news.money.pl/artykul/trzeba;zba ... 48444.html


Wojsko nie chciało, by to ujrzało światło dzienne - "brutalny i paskudny obraz"
http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,W ... omosc.html


Lista wrogów koalicji w Afganistanie - "złapać lub zabić"

http://konflikty.wp.pl/kat,1020347,titl ... caid=1a97b
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 19:45 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

2
pomysl ze Iran moglby wspirac w jakikolwiek sposob talibow jest niedorzeczny.
talibowie to ortodoksyjni sunnici, nienawidzacy szyitow. jak powiedzial osama bin laden- jesli stanie przed toba Zyd, chrzescijanin i szyita, najpierw zabij szyite.
talibowie maja na swoich rekach krew wielu szyitow i im mialby pomagac Iran? idiotyzm.
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 20:29 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

3
asmaani
- niedorzeczność - niedorzecznością -
Pytanie brzmi co ma na celu umieszczanie tego typu informacji w sieci ?
Zauważ też, że artykuły traktują również o próbach zafałszowania liczby cywilnych ofiar wojny,jak i ich okoliczności.

PS
Jesteśmy w dziale "Teorie spiskowe" ;)
Ostatnio zmieniony 26 lip 2010, 21:09 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

4
Mysle ze idzie teraz ogromna medialna ofensywa anty-iranska, zeby urobic ludziom mozgo przed wojna.
Iran jest jedynym krajem w regionie ktory nie tanczy tak jak USA zagra, i to od lat. dodatkowo wielkie zasoby bogactw naturalnych.
kiedy podboj Iranu bedzie juz faktem, nastepny w kolejce bedzie Pakistan i USA stana sie mocarstwem kolonialnym, zgolnym do odpalenia rakiet w kazde miejsce na Ziemi.

wystarczy spojrzec na mape i wszystko staje sie jasne.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 8:43 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

5
Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. Mnie tez nie pasuje do układanki ta sztama Iranu z Talibami. Jednakowoż rząd iranu sam daje USA motyw do lania. Straszenie wojna atomową czy stwierdzenia typu "mamy iles tam statków na jeden statek Amerykanów". Takie szczekanie z za ogrodzenia drażni zwykle silniejsze psy... co się stanie kiedy uchyli się furtka chyba nie muszę tłumaczyć.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 9:16 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

6
wez pod uwage, ze wiemy tyle ile pokazuja nam w tv.
z drugiej strony moze to wygladac inaczej.
sprobuj popatrzec na sytuacje z perspektywy Iranu. jak sie czuje przecietny Pers ktory widzi jak rozmaite rzadowe figury w USA oskarzaja Iran o produkowanie broni atomowej zanim jeszcze na dobre ruszy iranski program atomowy, dodam, chodzi o elektrownie?
poza tym widzi, jak USA samo oddaje technologie atomowa Indiom, a izraelskiej produkcji bomb atomowych nikt nie ma prawa monitorowac.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 10:06 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

7
Niby tak ale izraelczycy nie wysadzaja się w tłumie ludzi i nie rozbijaja samolotów o wieżowce. Irańczycy robia mnóstwo szumu wokół ewentualnego konfliktu i sami niejako zapraszają byka machając mu czerwoną płachtą przed łbem. Przeciętny Irańczyk karmiony jest papka na temat wielkości Iranu itp. a chyba wszyscy domyslamy się jakby zakończył się ewentualny konflikt... A i przypomne ci że to rząd iranu chwalił sie i udostępniał nagrania z prób z rakietami (podobnie jak korea). Przypomina mi to takiego chłoptysia z podwórka co najpierw krzyczy i przezywa a dorwany w kacie zalewa się łzami...
Ja nie mam wytłumaczenia dla Iranu... jeśli NATO zdecyduje się na wojnę to tylko na ich zaproszenie. Nie popieram zapędów USA i sam twierdzę że wiele spraw zostało sprytnie doklejonych żeby usprawiedliwić obecność wojska w Iranie i Afganistanie ale w tym przypdku raczej nie mam wątpliwości.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 14:56 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

8
z szacunku dla Zydow jakos glupio mi mowic o tym czego dopuszcza sie rzad i armia panstwa Izrael i jak chora jest ideologia syjonizmu.
ale jedno chce Tobie i innym uzytkownikom forum zasygnalizowac.
syjonisci zapragneli zagarnac Palestyne, i to zrobili.
drugim krokiem syjonistycznych ideologow jest zagarniecie wszystkich ziem arabskich az po Eufrat.
Arabowie zamieszkujacy te ziemie widzac los Palestynczykow maja prawo sie bac.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 18:10 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

9
Ale plątanie się w politykę i struktury wewnętrzne państw bliskiego wschodu to nie tylko domena Amerykan - chciałbym zauważyć ten "skromny" fakt;)
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 19:43 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

10
Izraelczycy rzeczywiscie chyba dość szybko zapomnieli co to Holokaust. Wiem że zaraz posypią się gromy ale w tej chwili to oni wystepują w roli okupanta i to "okrutnie skutecznego" ale jednak to nie oni czy amerykanie strzelają do cywili walcząc z rzadem, wojskiem czy czym tam... czasem mam wrażenie że terroryści islamscy likwiduja wszystkich wokół tylko nie tych którzy naprawdę im coś "przeskrobali". Sorka ale takie poczynania nie zjednują im poparcia w opini publicznej zwłaszcza w społeczeństwach które zostały dotknięte aktami terroru. Media tym czasem tez robia swoje... nie pokazują tragedi mieszkańców bliskiego wschodu dotkniętych wojna którzy z działalnościa terrorystyczna maja niewiele wspólnego za to nagłaśnia się wszelkie działania Al-kaidy, hamasu i innych ugrupowań które maja krew na rękach i to własnie TA krew jest jaskrawiej pokazywana i to właśnie oni sa mordercami a zabijanie morderców to nic złego. Jednakowoż uważam że czy to Palestyńczycy, czy Irańczycy czy inni maja to co maja po części na własną prośbę. Nie wyzywa sie na gołe klaty Tysona jesli sie wyglada jak Woody Allen... jest takie powiedzenie "kopanie niedźwiedzia w zadek jest sportem ekstremalnym... niestety zawody odbywaja się zaledwie raz w życiu". To co robia teraz Irańczycy to jest dostarczanie USA powodów do rozpoczęcia wojny... pokaż mi faceta (już nie mówię o państwie) który pierze wszystkich równo i zgadza sie żeby mu jakiś suchmyt w ryj nacharchał...
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 19:54 przez Jatagan, łącznie zmieniany 1 raz.
Historia jest pisana przez ludzi, którzy wieszają bohaterów.
Robert Bruce (Waleczne serce)

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

11
Nie istnieje zadne terrorystyczne ugrupowania iranskie, ustalmy to jako nizbity fakt.
ladowanie do jednego worka hamasu i talibow tez jest sporym naduzyciem, a jeszcze wiekszym nazywanie tego zjawiska terroryzmem islamskim.
99,9% muzulmanow nie ma z tym nic wspolnego.

hamas walczy jedynie z Izraelem, i ma do tego powody, mozemy dyskutowac czy ich metody sa usprawiedliwione.

talibowie nic wspolnego z hamasem nie maja.

natomiast czy Izrael dopuszcza sie aktow terroryzmu- owszem. byl wypadek kiedy grupa izraelczykow planowala wysadzic w powietrze ciezarowke z materialami wybuchowymi pod szkola gdzie uczyly sie arabskie dzieci.
wywiad izraelski jezdzi sobie po calym swiecie i likwiduje ludzi dla Izraela niewygodnych, niedawno takiego gagatka zlapano w Polsce.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 20:06 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

12
Są dwie opcje, albo te informacje przeciekły celowo by manipulować opinią publiczną i zyskać coś innego albo wyciekły bez wiedzy rządzących, ale raczej to jest mało prawdopodobne. Pytanie co się szykuje że potrzebowali otworzyć puszke pandory. Może to zasłona dymna. Dla mnie to nic szokującego nie ujawniono, jakieś mizerne informacje śmieciowe.
Ostatnio zmieniony 27 lip 2010, 20:40 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

13
Hamas zabrania kobietom palenia sziszy :D
http://www.tvn24.pl/0,1665476,0,1,hamas ... omosc.html

a teraz na poważnie ...
Poniżej 5 ugrupowań centralizujących :

ORGANIZACJA WYZWOLENIA PALESTYNY - Munazzamat al-Tahrir al-Filastiniyyah
AL-FATAH - Harakat al-Tahrir al-Watani al-Filastinijj
HAMAS - Harakat al-Muqawamah al Islamija
HEZBOLLAH - Hizb'allah
LUDOWY FRONT WYZWOLENIA PALESTYNY - al-jabhah al-sha'biyyah li-tahrir filastin

Asmaani ... one są zakwalifikowane jako ugrupowania o działalności terrorystycznej - stwierdzam fakt.
To nie jest mój wymysł czy też izraelski ... wielokrotnie sobie zapracowały baaardzo na to miano ...
Ostatnio zmieniony 29 lip 2010, 21:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Gigantyczny przeciek ujawnia prawdę o wojnie w Afganistanie

14
Wojna w Afganistanie na pewno nie jest wojną z teroryzmem
Sądzę że albo chodzi o heroinę lub o coś o czym nie mamy pojęcia ponieważ to talibowie palą pola makowe i zabijają handlarzy heroiną więc tak naprawdę państwa które łożą miliardy na walkę z narkotykami nie chcą stracić żródła dochodów.
Czy ktoś może potwierdzić że talibowie jako 1 kiedykolwiek zaatakowali inny kraj jak narazie od 60 lat bronią swojego bardzo dzielnie. Polskie AK w latach 39-45 było bojówką terorystyczną w oczach Niemiec i Rosji ale czy było . Jak można pozwolić by inny kraj próbował rządzić na moim podwórku więc wcale sie talibą niedziwię.
Takie jest moje skromne zdanie na ten temat i wstyd mi za okupujących polskich żołnierzy.
Każdy kraj ma prawo do suwerenności i tworzenia praw jakich chce nieważne czy jest to zgodne czy niezgodne z zasadami panującymi gdzie indziej a narzucanie swojej woli następnie dążenie do kontroli nad społeczeństwem i gospodarką dąży tylko do faszyzmu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe”

cron