Re: Inteligentna sieć komputerowa

1
Temat z bardziej popularno-naukowego punktu widzenia powinien się znaleźć w innym miejscu forum ale tam zacząłbym truć dxxę detalami technicznym z zakresu których i tak sam jestem trochę laikiem - teoretykiem ;) Także daruję sobie wnikanie w szczegóły i molestowaniem zagadnień z dziedziny neural networks ;)
Oczywiście również nie chodzi mi o snucie wizji wychodzących kabli ze ściany w celu Waszego pożarcia, jakkolwiek atrakcyjna ona zdawać by się dla mnie mogła hihi :P
Internet zdaje się być pięknym przykładem systemu rozproszonego. Nadajmy mu więc cechy inteligencji ... Sztucznej zbiorowej inteligencji. Dodam od siebie - niezależnej od jej użytkowników. Co Wy na to ?

PS
Oczywiści zaraz padnie pytanie na jaki sposób niezależnej :P
A Więc na taki sposób, na ile już go wzbogaciliśmy o dane funkcje programowe, wykonujące szereg przewidzianych przez autorów procedur. W tym ... własnej "edukacji" :)
W granicach zdrowego rozsądku dajmy się ponieść fantazji, byleby z tego "Kosiarz umysłów" nie wyszedł :)
Ostatnio zmieniony 14 gru 2011, 1:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Inteligentna sieć komputerowa

2
Witam, tu Kosiarz umysłów. :D Miałem kiedyś taką ksywę. :)
Internet ułatwia międzyludzkie interakcje i jeśli społeczeństwo można nazwać organizmem to dzięki niemu sprawuje się bardziej świadomie i szybciej. I inteligencji mu nie omawiam czy raczej nam jako ludziom. Choć głupoty też co niemiara. Natomiast nie jestem specjalnie przekonany czy sieć sama z siebie zaczęłaby myśleć...
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe”

cron