Re: Masowe ludobójstwo?

1
Czy zakazanie używania DDT nie jest światowym ludobójstwem?
Pani Rachel Carson napisała książkę, w której uznaje DDT za najgroźniejszą, najbardziej rakotwórczą substancję na świecie. Nie podała ani jednego dowodu na to, by udowodnić swoją tezę. Jednak świat jej uwierzył i zabronił używania tego specyfiku. Więcej, późniejsze, niezależnie prowadzone badania, pokazały, że DDT nie ma najmniejszego wpływu na organizm człowieka!
DDT to środek owadobójczy, który zniwelował zachorowalność na malarię prawie do zera. Po wprowadzeniu zakazu, zachorowalność wzrosła. Ofiary malarii (śmiertelne) liczy się w milionach rocznie!!! Czy to nie jest masowe ludobójstwo?

Gdy pierwszy raz o tym usłyszałem, to pomyślałem sobie, że jakiś świr pieprzy farmazony, ale na ogólnie dostępnej, głupiej wikipedii te słowa są potwierdzone!!! (chodzi o dane na temat malarii)

Tutaj macie ciekawy link na ten temat i, ogólnie, o pseudo ekologach:

http://www.chemia.org/id25.html

Zresztą, wstukując w Google hasło "DDT" będziecie mieć kupę linków na ten temat, aby samemu wyrobić sobie zdanie.

Co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 27 gru 2013, 13:23 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Masowe ludobójstwo?

2
czytałam o tym

w tej chwili jest ogłoszenie na temat aspartamu - podobna sytuacja

hasło Monsanto daje piorunujące efekty

a prawda leży pewnie po środku

u mnie w domu mówiło się kiedy dziecko było nie grzeczne "DDT albo nad gazem potrzymać" - spokojnie - ja też tak mówię bezprzemocowo

przy okazji polewanie randapem okolic marchewki budzi niepokój :)

Najlepiej hodować jerzyki - przynajmniej 'robale' nie fruwają - zaraz wsatwię bardzo ciekawy materiał ;)

w końcowej części jerzykowe wynalazki
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?id=6862&p=4 # 32 w Robasówce Na zapleczu
Ostatnio zmieniony 27 gru 2013, 13:34 przez baabcia, łącznie zmieniany 2 razy.
przechadzam się pomiędzy [email protected]

Re: Masowe ludobójstwo?

4
Z tego samego powodu, z którego nie podaje się ludziom pasty do zębów do jedzenia, bo służy do czegoś innego.

Nie ma na to żadnych dowodów. Podobno foki wycieli ludzie dla skór, to jest lepiej udowodnione. :D

W takim razie, niech umierają rocznie miliony ludzi na malarię, co mnie to obchodzi? No nie?
Ostatnio zmieniony 27 gru 2013, 20:17 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Masowe ludobójstwo?

5
dokładnie, co Cie to obchodzi w dobie przeludnienia, niech se piją lekarstwa na malarie a nie trują środowisko, to co zatruto kumuluje sie w organizmach przez 60 lat czyli co roku mogło być o 100% gorzej dla ludzi, Lepiej mieli tylko weganie bo DDT głównie szła do mięsożerców
Ostatnio zmieniony 27 gru 2013, 20:22 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Masowe ludobójstwo?

6
No, ale nie masz na to dowodów. Nikt nie udowodnił szkodliwego działania DDT, chociaż bardzo się starali. Nie ma żadnych badań, które by to potwierdzały, za to są badania, które udowadniają, że DDT nie ma szkodliwego wpływu na człowieka.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2013, 21:26 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Masowe ludobójstwo?

8
W linku, w poście inauguracyjnym.
Już w pierwszych latach stosowania DDT do zwalczania owadów zaczęły się pojawiać głosy, że jest to związek trujący dla ludzi. Trudno dziś powiedzieć, co było przyczyną tych obaw, bo przecież nikt od DDT nie umarł i nie jest znany ani jeden przypadek choroby człowieka spowodowanej przez DDT. Nieszkodliwość DDT jest bardzo dobrze udowodniona, podczas gdy zarejestrowane zostały liczne przypadki śmiertelnych zatruć innymi środkami owadobójczymi.
Poza tym:

http://pokazywarka.pl/lx62nw-2/

tym:
Odrodzenie ruchów ekologicznych zaczęło się od publikacji w r. 1962 książki Rachel Carson „Silent Spring”, w której autorka oskarżyła kapitalizm i przemysł o nieszczęścia powodowane użyciem pestycydów a zwłaszcza DDT. Skorupki jaj ptasich miały stawać się pod jego wpływem cienkie i całe populacje ptaków wyginąć wskutek stosowania DDT w rolnictwie i przy zwalczaniu malarii. DDT wycofano. Ale nim to uczyniono okazało się, że nie DDT jest powodem cienkich skorup, oraz że w okresie stosowania DDT liczba ptaków w Ameryce wzrosła. W r. 1972 kampania przeciw DDT osiągnęła swą kulminację w czasie trwających siedem miesięcy „hearingów” (posiedzeń) w U.S. Environmental Protection Agency - EPA (amerykańskie ministerstwo ochrony środowiska, powołane jako pierwsze w świecie 1 stycznia 1970, biurokratyczny moloch zatrudniający obecnie 20.000 osób). W czasie tych posiedzeń 125 ekspertów przedstawiło dowody, że DDT jest nieszkodliwy dla zdrowia ludzi, ryb i innych organizmów wodnych, dzikiego ptactwa i dzikich ssaków. Stwierdził to w podsumowaniu przewodniczący hearingów. Ignorując opinie ekspertów szef EPA William Ruckelshaus wprowadził zakaz stosowania DDT w USA. W ciągu kilku lat zakaz ten objął niemal wszystkie kraje. Dzięki użyciu DDT pod koniec lat sześćdziesiątych malaria była już bliska całkowitego wykorzenienia. W r. 1970 liczba ofiar malarii spadła na świecie do 200.000 rocznie, a przed wprowadzeniem DDT wynosiła kilka milionów rocznie. W samych Indiach w r. 1945 zmarło na malarię milion osób a w r. 1960, po wprowadzeniu do akcji DDT, kilka tysięcy. WHO oceniła, że DDT ocaliło na świecie około 100 milionów ludzi. Obecnie uważa się, że wskutek wycofania DDT umiera na malarie około 5 milionów ludzi rocznie. Było to wspaniałe zwycięstwo ekologów, oparte na emocjonalnych i jak się okazało niesłusznych oskarżeniach DDT o szkodzenie ptakom, i była to klęska nauki, rozumu i ludzkości.
źródło: http://www.wszim-sochaczew.edu.pl/ejren ... e_mity.htm

i jeszcze trochę by się znalazło, ale mi się nie chce. :D
Ostatnio zmieniony 28 gru 2013, 3:17 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Masowe ludobójstwo?

9
"W grudniu 2012 roku w afrykańskiej Ugandzie miały miejsce badania nad skutecznością preparatu MMS w leczeniu malarii. Malaria to choroba która powoduje 1,2 miliona zgonów rocznie. W tych testach wzięły udział 154 osoby z potwierdzonym zarażeniem pasożytem malarii we krwi.

Preparat MMS wyleczył 100% zarażonych malarią w ciągu dwóch dni, przy czym większość chorych była zdrowa w ciągu doby. Przez pół roku Czerwony Krzyż grał na zwłokę nie chcąc publikować wyników tych badań.

Wtedy zdenerwowani członkowie Ruchu MMS ogłosili wyniki tego eksperymentu. Było to około miesiąc temu (teraz mamy sierpień 2013). Zrobiono to po tym, gdy okazało się, że organizacja Czerwonego Krzyża nie ma najmniejszego zamiaru podawać wyników badań do publicznej wiadomości. Czerwony Krzyż z premedytacją broni interesów potężnych korporacji farmaceutycznych." http://hipokrates2012.wordpress.com/201 ... utycznych/

szukasz zła nie tam gdzie powinieneś.
Ostatnio zmieniony 28 gru 2013, 10:37 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Masowe ludobójstwo?

12
Wiarygodność Twoich źródeł jest taka sama jak moich, więc jesteśmy w pacie.
Dlatego temat jest w teoriach spiskowych zresztą. :D
Ostatnio zmieniony 29 gru 2013, 1:09 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Masowe ludobójstwo?

13
Całkowicie nie zgadzam się z opinią przedstawioną w poście 1.
Pan prof. niestety św.pamięci jako chemik nie popisał się starannością.
Totalna klapa w opinii na temat azotanów/ temat jest mi znany od podszewki.
Co do DDT, to bez problemu znalazłem w necie opracowania pozwalające zarzucić nierzetelność panu prof.
Cóż, są ludzie, którzy w pogoni za sensacją i z chęci zaistnienia preparują inf. dla własnych celów i zaśmiecają podatne umysły.

Łosiu-
były uczeń kandydata nauk ZSRR,
byłego przeciwnika teorii genów
Obrazek
ps.
Azotox jest dalej produkowany - głównie w USA, stosowany w krajach III świata,
i zatwierdzony do stosowania w USA w szczególnych przypadkach np. na potrzeby armii przy zagrożeniu owadami-wektorami chorób...
Ostatnio zmieniony 29 gru 2013, 1:16 przez Łosiu, łącznie zmieniany 2 razy.
;)

....

Re: Masowe ludobójstwo?

14
Zacytuję ciocię wiki:
Zakaz spowodował gwałtowny wzrost zachorowań na malarię. W Sri Lance w 1946 roku na malarię chorowały prawie 3 miliony ludzi, po zastosowaniu DDT liczba przypadków tej choroby spadła do zaledwie kilkunastu. Po wycofaniu DDT choroba powróciła i w roku 1969 chorowały na malarię ponad 2 miliony mieszkańców Sri Lanki.
Jak się do tego odnieść? Tak po ludzku...
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe”

cron