Re: Wszystko się sprawdza

1
No właśnie, co odpowiedzieć na taki argument?
Tak! Sprawdzają się przepowiednie Nostradamusa! Tak! Sprawdza się Apokalipsa św. Jana! Wszystko się sprawdza! Zależy od interpretacji faktów. Wszystko od tego zależy!

Wcale wiele nie ryzykuję, gdy powiem, że za 100 lat trzęsienia ziemi wstrząsną światem, wulkany zaczną wybuchać z niespotykaną siłą, huragany będą niszczyć domostwa i pojawią się jakieś znaki (mogę je na chybcika wymyślić, ale mi się nie chce), a za 500 lat rządzić światem będzie kobieta albo transwescyta. Oczywiście, musiałbym to poubierać w aluzje, niedopowiedzenia i ogóły, żeby ludzie za 500 lat nie mieli wątpliwości, że miałem rację. Broń Boże, żadnych konkretów!!!

Jak ktoś chce, to zawsze znajdzie sobie jakąś teorię spiskową i fakty, które ją uwiarygodnią. Pewnie gdybym zmierzył mój dom i pobawił się w dodawanie, odejmowanie, mnożenie i dzielenie, to otrzymałbym wynik, który by mnie satysfakcjonował i pozwolił udowodnić wszystko, na co mam ochotę. Przykładowo, przy odpowiednich rachunkach metrażu mojego domu wyjdzie mi liczba PI, czyli 3,14. Co będzie bzdurą, bo liczba PI nie wynosi 3,14, tylko ma jeszcze masę miejsc po przecinku. A może odległość Księżyca od Ziemi? Też bzdura, bo ta odległość jest zmienna (Księżyc oddala się od Ziemi). No to pewnie 666, to przecież stała liczba! Tylko, że w różnych czasach co innego oznaczała. Wiem, 33! To symbol masoński, ostatnie wtajemniczenie! Hurra, udało się!!! No, ale masoni może mają swoje tajemnice, ale raczej się nie ukrywają, dość powszechnie twierdzą, że są masonami i nie wstydzą się tego, nie chwalą się tym, ale też nie wstydzą się tego. Coca-Cola też ma swoją tajemniczą recepturę, ale działa w pełni oficjalnie, jak masoni.

O co chodzi w tym temacie? O to, że w teoriach spiskowych wybieramy sobie fakty (bo nikt nie zaprzecza, że to są fakty), które pasują do naszej teorii, a fakty które nie pasują, są automatycznie odrzucane. Odpowiednio je interpretujemy, dodajemy szczyptę wyobraźni i mamy teorię spiskową!
PRZECIEŻ WSZYSTKO SIĘ ZGADZA!
Ostatnio zmieniony 10 gru 2015, 2:04 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wszystko się sprawdza

3
O co chodzi w tym temacie? O to, że w teoriach spiskowych wybieramy sobie fakty (bo nikt nie zaprzecza, że to są fakty), które pasują do naszej teorii, a fakty które nie pasują, są automatycznie odrzucane. Odpowiednio je interpretujemy, dodajemy szczyptę wyobraźni i mamy teorię spiskową!
Chodzi o to jak powstają teorie spiskowe. Oczywiście, moja hipoteza jest również teorią spiskową, bo opieram się na domysłach, ale wszystko pasuje. :D
Ostatnio zmieniony 05 sty 2016, 11:14 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wszystko się sprawdza

4
Prawda jest jak puzzle, chcesz ją odkryć to szukaj u wielu źródeł. Teorie spiskowe nie rodzą sie z niczego jak Twoja, one są poparte licznymi drobnymi odkryciami złożonymi w całość. Trzeba mieć zdolność do widzenia rzeczywistości szerokokątnym wzrokiem, bo mając klapki na oczach człowiek stanie sie nie lepszym od konia który ma wykonywać polecenia a nie myśleć.

http://innemedium.pl/wiadomosc/gary-mck ... kich-sieci
Ostatnio zmieniony 06 sty 2016, 0:39 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Wszystko się sprawdza

5
Ale trzeba umieć te puzzle poskładać, może Ci z nich wyjść "Bitwa pod Grunwaldem" albo obraz Picassa i w każdym przypadku możesz uważać, że dobrze je ułożyłeś. Z puzzli układasz to, co chcesz ułożyć, jeśli jakiś klocek nie pasuje, to wciskasz na siłę i gotowe. Tak są skonstruowane teorie spiskowe.
Ostatnio zmieniony 06 sty 2016, 11:55 przez polliter, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ateista - dzięki Bogu" Luis Bunuel
"Mam problem z piciem. Dwie ręce, a tylko jedna gęba" Keith Richards

Re: Wszystko się sprawdza

6
Po to żyjemy by się uczyć układać te puzzle. Jeden to łapie inny nie łapie i ma to w tyle.

Kiedyś postarzanie sprzętu elektrotechniczne to była teoria spiskowa, dziś jest to oczywista praktyka stosowana przez wiele firm. Takich tajemnic jest więcej ukrytych dzisiaj ale będą jawne kiedyś. Ciemnym masom można wcisnąć wszystko, jak dziecku by nie zadawało niewygodnych pytań.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Teorie spiskowe”

cron