Re: Ciekawostki natury.

1
Witam.
Kocham naturę i staram sie być z nią za pan brat.
Wszelkie preparaty ziołowe cenię ponad sztuczność.
Proponuję tu wpisywać ciekawe preparaty z roślin.

Na dziś proponuję Żyworódkę.
To roślinka, którą można na kanapkę, ale są też preparaty z jej wyciągu.
W postaci maściu jest świetna na wykwity alergiczne i ukąszenia po owadach. Ma zastosowanie przy zapaleniech grzybiczych skóry i paznokci oraz przy innych stanach zapalnych skóry, a także przy pękaniu i rogowaceniu naskórka.
I uwaga dziewczyny dojrzałe...działa odmładzająco.

Pozdrawiam i zachęcam do dopisywania.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2010, 0:17 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Ciekawostki natury.

4
Crows pisze:dobry jest też biały jeleń :ach:
Ależ oczywiście jak najbardziej masz rację szczególnie dla kobiet. :)
Oczywista ze względu na płeć, kobiety "jeleni" lubią. ;)
A co z facetami. :( :P
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 13:38 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Ciekawostki natury.

5
chyba mnie nie zrozumiałas ze wzgledu na wiek , ze biały jeleń to najbardziej czyste tzw zwykłe mydło szare
Ostatnio zmieniony 26 cze 2010, 13:51 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Ciekawostki natury.

6
Crows pisze:chyba mnie nie zrozumiałas ze wzgledu na wiek , ze biały jeleń to najbardziej czyste tzw zwykłe mydło szare
Ależ zrozumiałam i bardzo dobrze, ale :ciii: z wiekiem, dojrzeję, to poznam nie tylko białych. ;)

Ja sobie zażartowałam i teraz też, przepraszam, jeśli uznajesz to za nietakt z mojej strony.
Ostatnio zmieniony 27 cze 2010, 23:50 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Ciekawostki natury.

7
Ujędrnienie skóry.

Codzienne masaże z kostek lodowych przygotowanych z naparów: tymianku, rumianku, nagietka.

Łyżkę wymieszanych ziół zalewa się szkl. wody i gotuje się 15', schłodzić i zamrozić i juz się ma.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zielarstwo”

cron