Re: Piołun

1
Napar z piołunu uspokaja i wspomaga nasz układ pokarmowy, poprawia także trawienie. Mimo,że sok z liści piołunu powoduje mdłości, stosuje się go także przy leczeniu cukrzycy. Z kwitnących pędów pozyskuje się absynt - alkohol o narkotycznych właściwosciach.

Kod: Zaznacz cały

Piołun jest trujący i nadużywanie go może spowodować zatrucia!
Właściwości magiczne: Energia męska, planeta Mars, żywioł Powietrze.
Używany w kadzidłach wspomagających wróżenie i jasnowidzenie. Rzucany w Samhain na żarzące się węgle ku ochronie przed włóczącymi się duchami. Używany w rytuałach inicjacji i w testach na odwagę i wytrzymałość. Ma powinowactwo ze światem zmarłych, podawany umierającym umożliwia im odejście i odnalezienie spokoju. Znosi trujące działanie szczwołu plamistego (cykuty) oraz muchomora czerwonego. Dodawany jako składnik proszku umożliwiającego w Św. Łukasza ujrzenie we śnie prawdziwej miłości.
Ostatnio zmieniony 03 sie 2010, 8:38 przez Ishtar, łącznie zmieniany 1 raz.
When the Sun is cold and black, when you wanna scream and shout...
And the record plays "The dark side of the Moon"...

Re: Piołun

4
merkaba, przecież wyraźnie napisałam, że poprawia trawienie, więc nic nowego nie dodałeś.

P.S. Mam nadzieję, ze nie jesteś tym samym merkabą, którego znam z innego forum, bo Cię poszczuję Risthalionem. On nie lubi fanatyków. Ja równiez :]
Ostatnio zmieniony 25 sie 2010, 13:28 przez Ishtar, łącznie zmieniany 1 raz.
When the Sun is cold and black, when you wanna scream and shout...
And the record plays "The dark side of the Moon"...

Re: Piołun

5
Ishtar -powtórzę sie za Rishtalionem -fajnie ,że wpadłas :)

Mam nadzieje ,że na dłuzej ,a nie na -od czasu do czasu :)
Ostatnio zmieniony 25 sie 2010, 13:33 przez Dorcik, łącznie zmieniany 1 raz.
''..Szukam Ciebie wariatko radosna,Z gniazdem ptasim w dłoniach,Jeszcze w Tobie cień nadziei,Na zgłupienie wspólne, śmiech z niczego,I taniec w deszczu... '':) :)

Re: Piołun

6
Kochani "wpadam" tutaj tak często, na ile czas mi pozwala - taka praca. Może niebawem będę "wpadać" częściej.

Moze ktoś ma coś jeszcze do dodania nt. piołunu?
Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, 10:29 przez Ishtar, łącznie zmieniany 1 raz.
When the Sun is cold and black, when you wanna scream and shout...
And the record plays "The dark side of the Moon"...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zielarstwo”

cron