Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

1
Przeczytaj "Twoje podejście do drzew" i wybierz wypowiedź pod odpowiednim dla Ciebie punkcie. Potwierdź TAK, a dowiesz się: Jak podchodzisz do dolegliwości zdrowotnych.


Twoje podejście do drzew.

1. Uważasz, że nie można nawiązać więzi z drzewami, ale chcesz poznać fakty z jego budową i fizjologią związane. Uważasz, że dla dobra nauki można je wycinać i eksperymentować?

TAK

2. Ziemię, zwierzęta, drzewa traktujesz jako źródło zarobku, bo można z korzyścią eksploatować., traktujesz je w kategoriach towar.

TAK

3. Uważasz, że w naturze jest wszystko piękne, czyste, dobre, a człowiek jest niszczycielem. Dostrzegasz cierpienie natury i uważasz, że człowiek powinien porzucić zdobycze cywilizacji i wrócić do życia na jej łonie.

TAK

4. Utrzymujesz przyjacielskie kontakty z drzewami i innymi roślinami. Czujesz się w ich obecności przyjacielsko, ale nie podchodzisz emocjonalnie przyjmując skrajną formę miłości do natury lecz podziwiasz ich piękno.

TAK

5. Dostrzegasz łączność swoją z naturą i postrzegasz to jako część całego Kosmosu. Drzewo umożliwia Ci porozumienie z Twoim wyższym "Ja". Drzewo jest dla Ciebie tworem transcendentalnym i wiesz, że przeznaczenie człowieka i natury jest więź oraz wyrażenie tego samego wyższego impulsu.

TAK

6. Dzięki świadomości rozumiesz drzewa i przyrodę lecz wiedza nie wypływa z procesów psychicznych czy intelektualnych, a z doświadczeń. Natura jest dla Ciebie nieskończonym źródłem piękna i ekstazy, a drzewa odbierasz jako żywe istoty.

TAK

7. Łączysz się z naturą i czerpiesz energię, ale do końca jej nie rozumiesz, bo nie wiesz jak to działa. Drzewa są dla Ciebie żywym teatrem, bo stale coś się dzieje. Rozmiawisz z drzewami i widzisz rzeczy niedostępne dla innych, przytulasz się bez skrępowania i radujesz się kontaktem z nimi.

TAK
Ostatnio zmieniony 07 paź 2010, 0:58 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

3
Nie jestem dendrofilem ale lubię drzewa :D
Z tą ekstazą to i przesada ... :P
Ale wyszedł ze mnie EKOLOG

PS
Fajny test Liz :)
Ostatnio zmieniony 07 paź 2010, 1:23 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

4
Abesnai pisze:Nie jestem dendrofilem ale lubię drzewa :D
Z tą ekstazą to i przesada ... :P
Ale wyszedł ze mnie EKOLOG

PS
Fajny test Liz :)
Ło tam, szukasz dziury w całym. ;)
Jak ona Ci tu nie pasuje, to zastosuj gdzie indziej.

Cieszę się, że Ci się podoba, Viki ilustrowała i dlatego jest tak świetny.
Ostatnio zmieniony 07 paź 2010, 14:21 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

6
lufestre pisze:Też zostałam ogrodnikiem, tylko nie wiem czy opis zgadza :P
Ja pomyslisz dobrze, to wszysko Ci się zgadza, bo ogrodnik ma jakieś tam podejście do drzew, ale z tego wynika jak stosuje się wobec choroby. :idea:
Ostatnio zmieniony 07 paź 2010, 16:34 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

7
Lizawieta pisze:
lufestre pisze:Też zostałam ogrodnikiem, tylko nie wiem czy opis zgadza :P
Ja pomyslisz dobrze, to wszysko Ci się zgadza, bo ogrodnik ma jakieś tam podejście do drzew, ale z tego wynika jak stosuje się wobec choroby. :idea:
Wiesz co ale nie bardzo stosuje ziołolecznictwo ;)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 1:15 przez lufestre, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

11
lufestre pisze:
Lizawieta pisze:
lufestre pisze:Też zostałam ogrodnikiem, tylko nie wiem czy opis zgadza :P
Ja pomyslisz dobrze, to wszysko Ci się zgadza, bo ogrodnik ma jakieś tam podejście do drzew, ale z tego wynika jak stosuje się wobec choroby. :idea:
Wiesz co ale nie bardzo stosuje ziołolecznictwo ;)
Lu...tak jak się zagłębić, to prawie każdy medykament ma wyciąg z jakiegoś zioła.
Chcesz powiedzieć, że stosujesz tak, jak szaman, czy może profesjonalny medyk. :)
Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 20:30 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

14
Co do drzew oraz wszystkich inny roślin to one też żyją. Indyjski uczony Dźagadiś Ćandra Bose doszedł to tego że rośliny mają wrażliwy układ nerwowy, drzewa posiadają system przypominający budową i działaniem układ krążenia u zwierząt oraz że metale ulegają zmęczeniu i odzyskują swe pierwotne właściwości po odpoczynku.
Rośliny potrafią komunikować się między sobą. Przeprowadzono kiedyś następujący eksperyment. Dwie rośliny umieszczono w oddzielnych pokojach. Do jednej z nich zaczęto przybliżać płomień ognia, co oczywiście wywołało w niej ogromny strach i przerażenie, a co odzwierciedliło się znakomicie na badawczym urządzeniu, do którego była podłączona.
W tym samym czasie druga roślina, znajdująca się w zupełnie innym pomieszczeniu, zaczęła zdradzać identyczne symptomy stresu, zupełnie tak, jakby to jej samej groziło spłonięcie.
Rośliny z którymi czule się rozmawia lub też którym puszcza się muzykę klasyczną znacznie rzadziej chorują oraz rosną lepiej i bujniej niż rośliny nie otrzymujące takich stymulatorów ;)
Ostatnio zmieniony 11 paź 2010, 13:42 przez Gość, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

17
ja 5 ale dla mnie drzewa to... kosmos. uwielbiam drzewa.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2010, 13:47 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

19
babka cukrowa pisze:4 i 7 Często przebywam na łonie natury i nie rozumiem tych ludzi którzy niszczą naszą przyrodę Żal mi drzew które są wycinane w miastach Niedługo będziemy życ w miastach z betonu !
Pytanie, Czy będzie możliwość życia w takich miastach? Myślę, że wtedy może być po ludzkim życiu.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2010, 18:48 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

21
asmaani pisze:ja 5 ale dla mnie drzewa to... kosmos. uwielbiam drzewa.
Ja też, jak jestem w lesie, to wyglądam jak Twój awek tylko zamiast herbaty jest drzewo.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2010, 18:51 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

22
Z czterema się zgodziłam:-P
Trzy zgodziły się ze mną...
Ostatnio zmieniony 25 paź 2010, 18:36 przez Elementnieba, łącznie zmieniany 1 raz.
Wolność to szybki rzut oka przez ramię, uśmiech, gdy zobaczymy to, co niegdyś spawało nasze kajdany, a dziś jest jedynie spalonym mostem. Przepaść pomiędzy tym, co jest, a tym, co było. Przywilej, na który dziś nie stać prawie nikogo.

Re: Jesteś ciekaw, to sprawdź.

23
Chyba 4..
To rozmawianie i przytulanie drzew..zwłaszcza ta rozmowa wydaje mi się jakaś..
Test wprowadził mnie w lekkie zadumanie.
Abesnai..ekstaza z powodu piękna a z tego co dalej wyczytałem to może nawet duchowa(Duchowe przeżycie).
:D
Trzeba iść do przodu nie oglądając się za siebie.
ps. w Tym wpisie jest o alkoholu i seksie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zielarstwo”

cron