Re: Herbata

1
Jakie herbaty uwielbiacie. U mnie akurat jest to szerokie spektrum od zielonych, żółtych i czerwonych poprzez yerba mate nie kończąc na czarnej...
Ostatnio zmieniony 09 paź 2010, 22:29 przez Kmietlaw, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Herbata

3
herbata nektar bogow :)

podam wam przepis na herbate ktora jest jednoczesnie moim ulubionym deserem, i stawia na nogi lepiej niz kawa.
jak powiedzial moj znajomy z Indii- Brytyjczycy przywiesli tu herbate z Chin, a mysmy ja doprowadzili do doskonalosci.

ta doskonalosc nazywa sie chai.

przepis podstawowy:

3/4 filizanki wody,
1 lyzeczka dobrej, czarnej herbaty, najlepiej jakis cejlon albo gatunek indyjski,
3-4 lekko rozgniecione straczki zielonego kardamonu
2 lyzeczki cukru,
mleko

do garnuszka wlewamy wode, wsypujemy cukier, herbate i kardamon. stawiamy garnuszek na ogniu, kiedy sie zagotuje, zmiejszamy ogien i na malutkim gotujemy jeszcze 2-3 minuty.
przecedzamy herbate do filizanki, wlewamy mleko.
pycha!

do chai mozna dodawac rozne przyprawy, wtedy bedzie to masala chai. moze to byc kawalek laski cynamonu, kawalek gwiazdki anyzu, a nawet ziarenka pieprzu czy kawalek imbiru, albo wszystko na raz. ja lubie tylko z samym kardamonem.
chai ma byc esencjonalny, slodki i aromatyczny.

w Indiach, Bangladeszu, Pakistanie czy na Sri lance wlasnie chai dostaniecie kiedy poprosicie o herbate. pomysl picia herbaty nieoslodzonej czy tez z plasterkiem cytryny wywola u tambylcow tylko usmiech politowania.

aha- kardamon mozna kupic w polskich sklepach. najlepiej kupowac zielonego koloru straczki, jesli sa brazowe, sa do niczego.
Ostatnio zmieniony 10 paź 2010, 11:08 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Herbata

7
Biała na pierwszym miejscu, później zielone, a czarnymi z owocami też nie gardzę...szczególnie uwielbiam z pigwą.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2010, 19:31 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Herbata

9
Herbata lipowa, z pokrzywy, z bratka, z jaśminu, mięty, melisy, kopru włoskiego etc - te naturakne są najlepsze
Ostatnio zmieniony 08 lis 2010, 9:08 przez Ishtar, łącznie zmieniany 1 raz.
When the Sun is cold and black, when you wanna scream and shout...
And the record plays "The dark side of the Moon"...

Re: Herbata

10
ZIELONA !!! Tylko zielona ...
Noooo...moze być jeszcze biała..
Ostatnio zmieniony 26 lis 2010, 19:37 przez egoista99, łącznie zmieniany 1 raz.
Siły by zmienić to, co można zmienić, pokory i cierpliwości by godzić się z tym, czego zmienić nie można i mądrości by odróżnić jedno od drugiego

Re: Herbata

12
Ja?! pisze:Kiedyś lubiłem czerwoną pu-erh, teraz to dla mnie dopalacz.
Jak czerwona herbata może być dopalaczem gdy zawiera bardzo małe ilości kofeiny i taniny? Zawiera mniej kofeiny i taniny od herbaty czarnej.
Jest dla dorosłych ale jakby dziecko ją wypiło też by mu nic nie było, podaje się herbatę czarną dzieciom i nic się nie dzieje.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2010, 13:48 przez DziewczynaBezSerca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Herbata

13
:jesień: Kazdy ma jakas ulubiona herbate.Ja wrecz przepadam i uwielbiam zielona z malina. Lubie jasminowa,imbirowa i owocowa czarna porzeczke. Przepyszna herbate serwuja we wroclawskiej hrebaciarni pod nazwa ,, wspomnienie z podrozy z pomarancza,, wspaniala i wytworna a i nieziemsko smakuje. Naprawde rozkosz dla zmyslow i smaku.
Ostatnio zmieniony 02 gru 2010, 2:00 przez Kika kominiarska, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Herbata

15
mam wielki uraz do liptona, duzo lepszej jakosci jest dilmah i ahmad tea, o ahmad tea z kardamonem, miodzio :)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 10:24 przez asmaani, łącznie zmieniany 1 raz.
"Biada ci, o Dhil'ib. Gdyż oczy Go nie widzą; ale serca postrzegają Go dzięki wierze. Jest znany dzięki dowodom wskazującym na Niego. Nie można doświadczyć Go poprzez zmysły. O Dhil'ib. Mój Pan jest bliski wszystkim rzeczom bez dotykania ich." Ali ibn Abu Talib

Re: Herbata

16
Lipton, dilmah - niby z "wyższej" półki, ale prawdziwą herbatę o dobrej jakości można kupić tylko w sprawdzonej herbaciarni. Uwielbiam czerwoną, zieloną, po krótkim czasie yerba mate stała się towarzyszką każdego mojego dnia. Oprócz tego jeszcze mieszanki przypraw korzennych, pomarańczy, jabłka, mmmm... niezapomniany smak ;)
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 19:28 przez Libra1610, łącznie zmieniany 1 raz.
"Aequat omnes cinis; impares nascimur, pares morimur"

Re: Herbata

17
hmm... czarna ze skórką pomarańczy i wanilią, czarna z cząstakmi pomarańczy, imbirem i gożdzikami, czerwona z winogronami, zielona z zielonym pieprzem...
Ostatnio zmieniony 03 lut 2011, 21:11 przez Jantar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zielarstwo”

cron