Re: Rumianek

2
Dobry np. na stresy, migreny, spadek formy w każdej sferze (erotycznej również). Leczniczo wspomaga przy zapaleniu górnych dróg oddechowych, koi przy zapaleniu spojówek, wzdęciach, etc, etc. Dużo by pisać, a czasu mało. Jednakże warto się rumiankiem zainteresować.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2010, 15:11 przez Ishtar, łącznie zmieniany 1 raz.
When the Sun is cold and black, when you wanna scream and shout...
And the record plays "The dark side of the Moon"...

Re: Rumianek

3
O działaniu rumianku już zostało napisane.
Ja chcę powiedzieć, że moczenie ran po oparzeniu 3-go stopnia w naparze rumianku daje wygojenie bez blizn. :taniec:
Zwyczajnie nie ma śladu.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2010, 18:40 przez Lizawieta, łącznie zmieniany 1 raz.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same. -Phil Bosmans-

Re: Rumianek

10
Alkoholowe zastosowania rumianku
Ukryty w smaku rumianku potencjał został odkryty przez Jill Witty, byłego szefa kuchni i założycielkę J Witty Spirits.
Warty podkreślenia jest fakt, że likier J Witty powstaje na bazie świeżego rumianku i nie dodaje się do niego żadnych sztucznych ekstraktów.

http://open-bar.pl/swiat_alkoholi/alkoh ... mianku/888

Nalewka rumiankowa – przepis
100g suszonych koszyczków kwiatu rumianku
0,5 l wódki 70° -(otrzymujemy ją mieszając spirytus 95° i wódkę 45° w proporcjach 1:1)

http://www.porady-babuni.pl/ziola/rumia ... olity.html


Jasny gwincior ... patrzcie kochani jakie szerokie spektrum zastosowań ma to zielsko :P
Ostatnio zmieniony 10 mar 2011, 19:50 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Rumianek

11
Ja i owszem pijam rumianek,ale tylko wtedy,kiedy boli mnie zoladek.Oczywiscie pomaga mi zawsze,tylko nie wiem,czy to tylko moja sugestia,czy rzeczywiscie rumianek dobry jest na tego typu dolegliwosci.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 15:27 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Rumianek

12
jeśli chcecie oszaleć to pijcie przez jakiś czas rumianek z dziurawcem , połączenie tych dwóch programów destabilizuje system świadomości :)
rumianek trzeba pić z koperkiem albo anyżkiem albo kminkiem ,
rumianek w połączeniu z np miętą może spowodować kłopoty z oddechem u osób z niskim ciśnieniem
Ostatnio zmieniony 17 cze 2011, 15:55 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Rumianek

13
To prawda rumianek w połączeniu z koperkiem,anyżkiem czy kminkiem daje lepszy efekt,niz sam rumianek.Zgadzam się całkowicie, a przy okazji również pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 07 lip 2011, 22:39 przez gorczyca, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zielarstwo”

cron