Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

1
Wczoraj znalazłem w necie kilka ciekawych stron po wpisaniu w google projekt wenus lub projekt venus no i się naczytałem ile wlezie. A wlazło sporo bo też mam prawie to samo w głowie więc. Zacznijmy od tego - jak sobie wyobrażamy życie bez systemu monetarnego który spełnia kontrole narodzin, dopinguje do aktywności. Właściwie jest narzędziem które rządzi strachem i na strachu jest zbudowane od samego początku. Każda rodzina to taki mały projekt venus. Przynajmniej tak piszą niektórzy i ja się z tym zgadzam mniej więcej.
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 10:10 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

2
wszystko co stworzone przez człowieka jest skazane na KLĘSKE :(
fajnie, że ludzie wymyślają różne idee, mają dobre intencje itd.
ALE gdyby zlikwidować system monetarny i wprowadzić system surowcowy, czy to by uszczęśliwiło ludzi??
uparcie twierdzę, że najważniejsza jest INTELIGENCJA UMYSŁU a nie SYSTEM, niestety z całych sił jest ona nie rozwijana, tłumiona, niszczona, nastawienie do IU jest chore, lecz nawet i tego globalnie żaden człowiek nie zmieni....jedynie nieliczne osoby będą rozwijały swoją IU ,tworząc elity(inteligencję) haha :(
Ostatnio zmieniony 03 lip 2010, 18:46 przez sirflinket, łącznie zmieniany 2 razy.
oby tylko pamiętać, że mój umysł ma ograniczoną pamięć i pamiętać aby jej nie zapchać duperelami

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

3
Jest niszczona pewnie. Nienawidze naszych czasów ale widze ze dopiero teraz zaczyna sie pozwalac dzieciom na wlasne zdanie na indywidualnosc. Mmo to organy sprawujace wladze tworza olnosc pozorna tak naprawde jestesmy manipulowani tak jak jeszcze nigdy w histori swiata...niewolnictwo bylo chociaz jawne..i mimo ze mamy ta wolna wole to ludzie ci robia wszystko by umysly byly jak najbarrdziej zamkniete i jak najmniej twórcze. Chodzi o sztuczna rzeczywistosc nienaturalnie plytka i skoncentrowana na pracy o umniejszenie sfery emocjonalnej oglupienie dzieci ingerencje w mózgi za pomoca zywnosci chemicznej leków papierosow alkocholu oslabienoie zywotnosci stworzeniu takich norm zachowania by ludzie nie widzieli jak moga cieszyc sie zyciem a jedynymi przyjmowanymi przez spoleczenstwo formami rozrywki byly zalosne dyskoteki i mnustwo alkocholu. Ukrywa sie tez prawdziwa wiedze medyczna i modyfikuje ta dostepna ludziom przykladow mam kilkadziesiat a znalazloby sie pewnie znacznie wiecej.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2010, 15:18 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

4
nie mam nic przeciwko imprezom ..nie o to mi chodzilo ale raczej o to ze ze wszystkich sposobow radosci zyciem musimy sie strasznie ograniczac gdyz takie normy sa nam nazucone. Krytykuje dazenie do sprowadzenia ludzi ku mrówczej harówce. Niemal wszyscy czlonkowie tej chorej spolecznosci zatracaja swoja osobowosc. Matka która odkrywajac wolne 30 min miedzy odebraniem dzieci zakupami a zrobieniem obiadu nagle nie wie co ze soba zrobic gdy ludzie maja wolne mysla hmm nie mam pracy wiec co mi zostaje: telewizja piwo moze popije ze znajomymi którzy wpadna na ta sama impreze z tego samego powodu by popic razem potanczyc do jakiej dennej muzyki i itak podziwiam jesli zdecyduja sie na rozmowe w trakcie której nie padnie ani jedna szczera wypowiedz i ani jedna która by wydawala sie komus naprawde interesujaca wiec wszyscy udaja ze sie dobrze bawia a potem udaja przed samym soba ze maja zycie towazyskie. Wkoncu czuja sie juz kompletnie przytloczeni zyciem wiec trzeba zrobic cos nietuzinkowego moze to co robia ludzie w amerykanskich filmach...a moze jakis sex z kilkoma kobietami....zal zal zal mi sie robi widzac ludzi którzy opowiadaja ile to osiagneli a tak naprawde nie osiagneli niczego na co mieli ochote tylko to czego oczekuje spoleczenstwo co wmówiono im ze dobrze jest osiagnac...i co z tego maja...nie wszyscy tak zyja ale mysle ze kazdy wie co chcialam przez to powiedziec
Ostatnio zmieniony 04 lip 2010, 15:32 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

5
Wiem co chciałaś powiedzieć.......mi by się nie chciało tak rozwlekle pisać jak tobie :) plus dla ciebie

według mnie opisałaś rzetelnie naszą rzeczywistość, która jest niesamowicie smutna, , jeszcze smutniejsze jest to że sami napędzamy tą apokaliptyczną machinę/system/społeczeństwo bo wielu ludzi jest nieświadomych tego co się dzieje tak naprawdę w naszym świecie i powielają niezdrowe schematy od wieków....na szczęście są wyjątki, co którzy nie są niewolnikami tej apokaliptycznej machiny, ja staram się nim nie być.....na razie żyję prawie jak pustelnik i może to mnie uratowało....i pewnie spora część użytkowników tego forum również nie poddaje się społeczeństwu...

tylko dlaczego liczebnie ludzie nieświadomi przeważają nad świadomymi, głupcy nad mądrymi.........ewolucja tego chciała??!!
Ostatnio zmieniony 04 lip 2010, 17:44 przez sirflinket, łącznie zmieniany 2 razy.
oby tylko pamiętać, że mój umysł ma ograniczoną pamięć i pamiętać aby jej nie zapchać duperelami

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

6
Niestety nie wiem. Wiem za to ze zawsze ludzi madrych bylo mniej niz glupich tylko ze ci madrzy byli jagdyby w innej kascie pewnie bylo owrotnie ci co rzadzili nie musieli tak skupiac sie na pracy i mogli wyzywac sie na poddanych lub krztalcic sie i dbac o kulture, wazna byla również religia którą cale zycie negowalam za dogmatycznosc a której teraz oddaje poklon bo ona trzymala ten swiat przy zyciu....teraz chodzi wlasnie o to by klasa pracujaca sie ujednolicila wbrew swojej wiedzy kiedys ci ludzie byli inni bo czerpali w jakis sposób z przyrody która zaklina nas wibracje naturalnosci i dobra czlowiek mial jakis stan który laczyl jego ducha z cialem gdy to wszystko sie zachwialo sposob zycia woda tlen..a nie chce mi sie dalej o tym pisac ja tez troche sie separuje ale nie moge tego robic kiedy tylko mam ochote wiec na codzien mam inna osobowosc ostatnio myslalam nawet ze upodobnilam sie do spolecenstwa mam indywidualne lekko buntownicze myslenie ale ze zrobilam sie sargastyczna ironiczna lubie obracac wszystko w zart a moj ukochany romantyzm w ustach np chlopaka zdaje mi sie smieszny...ale wiele nie bylo trzeba bym powrócila do swojej duszy. Znam ludzi którzy tez tak czuja stare duchy tez zyja wsród nas...... Pozdrawiam bo od jakiegos czasu podoba mi sie to co piszesz (mysle bardzo podobnie)
Ostatnio zmieniony 04 lip 2010, 21:51 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

7
przecież to jest oczywiste. Ja to nie wiem czemu do większości ludzi tak ciężko dociera, że są niewolnikami.

Projekt venus to jest manipulcja, podobnie jak zeitgeist, bzdurne filmiki na youtube i portal prawda2, (ach jaki profesjonalny), system nie może byc oparty na czymś czego nawet nie można w miare dokładnie przeliczyć. To jest jeszcze gorzej niż drukowany pieniądz. Ten projekt to totalna bzdura jest lewacki. Pieniądz musi mieć swoją wartość, pieniądz musi miećswojąwładze bo za dużo jest złych bydlaków na tej ziemi, problem jest w tym, że ludziom odbiera się 60% ich pracy i dlatego ciagle muszą się bać, żeby im pieniążków nie zabrakło, doskonalić sięuczyć, w wyścigu szczurów.. także mającego swoich autorów!
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 1:20 przez 777starchild777, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

8
Ciekawe ... lewacki ? Znane określenie.
Możesz napisać skąd je zaczerpnąłeś/zaczerpnęłaś i dlaczego używasz go w takim kontekście ?
Znasz w ogóle to pojęcie - "lewacki" ?
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 2:32 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

9
Człowiek musi mieć swoją wartość, pieniądz pomaga człowiekowi zrozumieć że sam jest wartością i uczy szacunku do siebie oraz wdzięczności do siebie i innych. Jeśli bez pieniądza człowiek jest nikim to znaczy że pieniądz nie spełnia swoich terapeutycznych właściwości. Żeby to sprawdzić trzeba porównać, więc oba systemy powinny istnieć obok siebie. Ludzie sami wybiorą co jest im potrzebne i w jakim systemie istnieć. To nie jest lewackie, to komunizm doskonały którego ziemia jeszcze nie widziała bo nie było doskonałego społeczeństwa. Teraz jest szansa. Praca z własnej woli pomnoży własny szacunek do siebie, wymiana dóbr bez ich wyceny pomnoży wdzięczność i miłość do życia. Raj na ziemi i ludzie będą szczęśliwi. To jest przyszłość którą widze. Ale będzie to wprowadzane stopniowo, może w ciągu kilkudziesięciu lat ten system który nie jest systemem będzie dominujący, albo choć znaczny.
Ostatnio zmieniony 15 lip 2010, 10:51 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

10
Abesnai pisze:Ciekawe ... lewacki ? Znane określenie.
Możesz napisać skąd je zaczerpnąłeś/zaczerpnęłaś i dlaczego używasz go w takim kontekście ?
Znasz w ogóle to pojęcie - "lewacki" ?
lewackim można określić np podwyższenie podatku vat.,

nie wierze że nie rozumiesz tego słowa, a zaczerpnąłem to ze swojego umysłu gdyż rozwinął się on (charakter) na sposób prawicowy.:) i kto tu powinnien dostać ostrzeżenie.
Ostatnio zmieniony 10 sie 2010, 20:59 przez 777starchild777, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

11
777starchild777
Mam się śmiać czy płakać nad tym co napisałeś ? :)
Może jedno z drugim równocześnie ;)
Ostatnio zmieniony 10 sie 2010, 21:06 przez Abesnai, łącznie zmieniany 2 razy.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

12
Nie zgadzasz się z prezesem – jesteś agentem. Nie zgadzasz się z wersją zamachu pod Smoleńskiem – jesteś ruskim agentem. Nie chcesz, by się czepiali krzyża dla politycznych celów – nie jesteś katolikiem. Nie chcesz, by pod płaszczykiem prawicy uprawiali socjalizm – jesteś liberałem. Nie masz nic przeciwko prywatyzacji niewydolnych molochów państwowych – jesteś obrzydłym liberałem. Jesteś za prywatyzacją w służbie zdrowia – jesteś mega obrzydłym liberałem. Nie chcesz mitomanii w polityce – jesteś sługusem salonu. Obce są ci odruchy stadne – jesteś odszczepieńcem. Nie uwierzyłeś w przemianę prezesa – miałeś rację, ale tym gorzej o tobie to świadczy. Nie chorujesz na Moskala – zapomnij, że jesteś Polakiem. Nie chcesz finansowania partii z budżetu – godzisz w demokrację. Uważasz, że Lech Kaczyński był przeciętnym prezydentem – jesteś bluźniercą. Uważasz, że PiS, to nie jest prawica – no wiesz, jak możesz? Widzisz, że „Gazeta Polska” to gniot do kwadratu – jesteś przeciwko polskim mediom. Nie ruszają cię programy „Misja specjalna” i „Warto rozmawiać” – jesteś agentem „Szkła kontaktowego”. Nie chcesz się włączyć w budowę wielkiego Stronnictwa Smoleńskiego im. Edwarda Gierka – kwestionujesz, że Polska jest najważniejsza.

http://www.eckardt.pl/maly-przewodnik-d ... owcow.html

Jesteś antyfanem systemów monetarnych ... kim jesteś? :)
Ostatnio zmieniony 10 sie 2010, 22:14 przez Artur, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Artur ♆

Żyjemy w czasach, gdzie wytwory schorowanej wyobraźni mają większe prawo obywatelstwa niż rzetelne myślenie.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

13
"Profano'Numizmatykiem" ???
:D
Ostatnio zmieniony 10 sie 2010, 22:34 przez Abesnai, łącznie zmieniany 1 raz.
Wypowiadaj swoją prawdę jasno i spokojnie, wysłuchaj innych, nawet tępych i nieświadomych, oni też mają swoją opowieść. Porównując się z innymi, możesz stać się próżny i zgorzkniały, zawsze bowiem znajdziesz lepszych i gorszych od siebie.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

15
Artur pisze:Nie zgadzasz się z prezesem jesteś agentem. Nie zgadzasz się z wersją zamachu pod Smoleńskiem jesteś ruskim agentem. Nie chcesz, by się czepiali krzyża dla politycznych celów nie jesteś katolikiem. Nie chcesz, by pod płaszczykiem prawicy uprawiali socjalizm jesteś liberałem. Nie masz nic przeciwko prywatyzacji niewydolnych molochów państwowych jesteś obrzydłym liberałem. Jesteś za prywatyzacją w służbie zdrowia jesteś mega obrzydłym liberałem. Nie chcesz mitomanii w polityce jesteś sługusem salonu. Obce są ci odruchy stadne jesteś odszczepieńcem. Nie uwierzyłeś w przemianę prezesa miałeś rację, ale tym gorzej o tobie to świadczy. Nie chorujesz na Moskala zapomnij, że jesteś Polakiem. Nie chcesz finansowania partii z budżetu godzisz w demokrację. Uważasz, że Lech Kaczyński był przeciętnym prezydentem jesteś bluźniercą. Uważasz, że PiS, to nie jest prawica no wiesz, jak możesz? Widzisz, że Gazeta Polska to gniot do kwadratu jesteś przeciwko polskim mediom. Nie ruszają cię programy Misja specjalna i Warto rozmawiać jesteś agentem Szkła kontaktowego. Nie chcesz się włączyć w budowę wielkiego Stronnictwa Smoleńskiego im. Edwarda Gierka kwestionujesz, że Polska jest najważniejsza.
No właśnie masz własne zdanie, a ponoć jest wolność, wolność słowa, wolność wyboru, wolność osobista i podobno możesz robić to wszystko u nas w kraju w Polsce, to ja się pytam co to jest wolność gdzie na każdym kroku ktoś stara się nam zaglądać przez ramie, patrzeć na to co robimy co myślimy i dokąd idziemy? Dlaczego pojawiają sie ustawy jak ACTA czy nadzwyczajnych uprawnień dla Sanepidu, po co nam chip skoro możemy w końcu zrozumieć, że żyjemy dla siebie, a nie dla pieniędzy i wszędobylskiej społecznej inwigilacji.
Niestety by wprowadzić świat w system bez pieniędzy trzeba by wielu zmian, a Ci którzy dorobili się na tym niewolnictwie fortuny, oni nigdy nam nie pozwolą na te zmiany, bo za nimi stoją rządy, wojsko, prywatne lub rządowe agencje, które zaraz Ci tą wolność i czas zmian będą wybijać z głowy oskarżając o terroryzm czy antyrządową działalność.
Teraz są wybory, ale kogo wybierać skoro oni już się sami wybrali, a nam przedstawili tylko kilka tych samych z reguły gąb, na które oddasz głos, a jak się pojawi ktoś nowy, rządny zmian to i tak nie przejdzie, albo się okaże że popełnił samobójstwo.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 0:30 przez Ampa Vatis, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli isytnieje jakieś głupstwo jakie można popełnić, napewno je popełnie, wszak jestem człowiekiem.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

17
To ludzie będą się zabijać o złoto, jak na dzikim zachodzie. Tylko pojawił się w ameryce biały człowiek i wymordował tubylców, a dla czego? Dla złota i ziemi.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 11:19 przez Ampa Vatis, łącznie zmieniany 2 razy.
Jeśli isytnieje jakieś głupstwo jakie można popełnić, napewno je popełnie, wszak jestem człowiekiem.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

19
Ugryzę to z innej strony. Do czasu jak ludzie nie zmienią swojej samoświadomości i podejścia do życia oraz drugiego człowieka, będą się zabijać... chociaż by walutą było błoto.
Ostatnio zmieniony 10 lip 2012, 18:23 przez Ampa Vatis, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli isytnieje jakieś głupstwo jakie można popełnić, napewno je popełnie, wszak jestem człowiekiem.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

21
Złoto i pieniądz wymyślono jako środek płatności bo ludzie byli niesprawiedliwi i jedni wykorzystywali innych. Niestety obecnie nawet mając pieniądz nie ma sprawiedliwości. Nieuczciwych trzeba potraktować inaczej, najlepiej wysłać w kosmos bez możliwości powrotu. I wtedy ludzkość będzie się szanować i ufać sobie bez konieczności zniewolenia przez złoto czy pieniądz. Każda firma może funkcjonować bez pieniędzy jeśli tylko znajdzie chętnych na to co produkuje. Bogactwem jest twórczość a nie pieniądz.
Ostatnio zmieniony 11 lip 2012, 11:06 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

22
Przeczytałam jeszcze raz cały wątek. Interesowałam się tym jako nastolatka. Teraz zaczynam się interesować zagadnieniem innego systemu w szerszym i mniej teoretycznym kontekście. W kilkunastu miejscach Polski próbujemy stworzyć lub rozbudować już powstałe ''osady ekologiczne''. Oczywiście budzi to stereotypowe przerażenie w z związku ze skojarzeniami do słowa ekologiczny. Sekciarskie ideologie, koniec świata, wegetarianie, wieś itd. Ale nie o to chodzi. Celem są własne odrębne zródła energii, żywność, woda i samowystarczalność tych miejsc. Jest to przedsionek do miast budowanych na zasadach które jeśli zdadzą egzamin mają szansę ewoluować. Puki co jestem w to zaangażowana w jakiś 20% w przyszłości jednak mam zamiar być współwłaścicielem. To jak budowanie porządku społecznego od nowa w wersji mikro.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2012, 13:15 przez soulblue, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeśli masz dwa instrumenty w jednym pokoju i na jednym z nich zagrasz nutę C, to struna tego samego dźwięku zacznie drżeć również w drugim fortepianie. U ludzi jest całkiem podobnie.
COŚ O MNIE: http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=344170#p344170
http://imladis.p2a.pl/viewtopic.php?pid=41806#p41806
https://www.facebook.com/rupieciarniagn ... ts&fref=ts

Re: Projekt Venus - system antymonetarny.

24
Co do projektu venus , próbom przejścia na pieniądz deflacyjny(tracący na wartości) czy na złoto, to ma to tę wadę, że klan Rotchildów po setkach lat drukowania pieniądza z niczego ma monopol na złoto i inne surowce, obracając którymi mógłby zachwiać nowy system gospodarczy. Tak jak zachwiano polską walutą lokalną "Dobry". Soulblue -w Twoim wpisie zapachniało Anastazją i jej koncepcją siedlisk rodowych, prawda? ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filozofia”

cron