Re: Czym jest New Age?

211
k4cz0r200 pisze:Z ręką na sercu niechiałbym, by odebrano mi te wszystkie rzeczy teraz, gdy wśród nich się realizuje, stawiam sobie cele. Ale o to samo możesz zapytać ludzi z dżungli, czy tych żyjących na pustyni. Ciekawe czy wybrali by nasz brudny świat, gdzie każdy każdemu musi służyć? Czy może zostaliby tam, gdzie wszystko co robią, robią sami i dla siebie? Ale za to rzucić wszystko i wyjechać do dzikich? Bardzo bym chciał. Czy bym się odnalazł? nie wiem sam, może tak. Jestem jednak człowiekiem, lękam się nieznanego, bałbym się, że wybrałem źle i zamiast to zrobić szukałbym miliona dowodów, że mam racje. Dlatego odpowiedz brzmi: zostaję na miejscu.

Nadal nie uważam tego za postęp cywilizacyjny. W dżungli nie ma biednych, nie ma braku pracy, nie ma głupszych i mądrzejszych. W dżungli nie ma podziałów religijnych i podziałów na to kto ma racje a kto nie. Tam nawet nikt się nie spieszy, bo czas nie istnieje. A ostatecznie nikt nie walczy ze sobą, że tak jest, a nie inaczej.
Dobra, ale co do dzikich- jest to nadal mentalność wynikająca z braku możliwości lub zwykłego prymitywizmu.., nie ma mowy tutaj o jakieś większej inteligencji, wewnętrznej mądrości.. jest tylko bezmyślna adaptacja do środowiska, w którym isę znaleźli..
Ty natomiast , rezygnując z naszej cywilizacji i świadomie przyłączając sie do tych plemion dałbyś wyraz transcendencji, wyjścia poza wąłsne uwarunkowanie.. Przemysl to wiec jeszcze :)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:20 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

212
k4cz0r200 pisze:I najważniejsze pytanie: Skąd to wszystko wiesz? Wymysliłeś sobie czy ktoś ci powiedział?
życie... wyciąganie wniosków z życia..

wszystko się zmienia- myśli, ciało, emocje, uczucia, okoliczności...

jednak ten wewnętrzny " świadek" pozostaje taki sam, stanowi niezmienny rdzeń wszystkich doświadczeń, niezmienna przestrzeń w której postrzegalne fenomeny przychodzą i odchodzą.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:22 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

213
Dobra, ale co do dzikich- jest to nadal mentalność wynikająca z braku możliwości lub zwykłego prymitywizmu.., nie ma mowy tutaj o jakieś większej inteligencji, wewnętrznej mądrości.. jest tylko bezmyślna adaptacja do środowiska, w którym isę znaleźli..
Ty natomiast , rezygnując z naszej cywilizacji i świadomie przyłączając sie do tych plemion dałbyś wyraz transcendencji, wyjścia poza wąłsne uwarunkowanie.. Przemysl to wiec jeszcze img/smilies/smile
Ja wychodzę z założenia, że do wszystkiego człowiek może się przyzwyczaić. I życie to potwierdza, więc ja wychodzę ze swojego uwarunkowania i bedzie mi z tym dobrze. A najlepiej mi bedzie, jak przestane sobie wkrecac, że jest jakies uwarunkowanie tylko po prostu zrobie cos innego. Nie ma granic jesli sam sobie je nie stawiasz. A widzisz cywilziacja nauczyla nas sobie te granice stawiac. Cejrwoski śmiga sobie wśród plemion i jest wesoły, nie czuje się źle, ba, sam uważa, że tam jest lepiej. Jest wielu pustelników, którzy wybrali samotne życie, wcześniej żyjąc tu. A więc jeśli oni daja rade, to mysle, ze ja też. I niczego się nie wyrzekli, bo nie wkręcili sobie, że czegoś mają się wyrzec :D
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:25 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

214
k4cz0r200 pisze:Wiem czym jest medytacja, po prostu założyłem, że jesteś jednym z tych, którzy zbyt szybko otwarli czakre trzeciego oka :D

Nadal nie jest ot niczym innym jak zwykłą autosugestią. A podpisywanie sobie pod to cudacznych pojęć jest irracjonalne jak bajki o duchach.
autosugestie, pojęcie, trzecie oko- to nadal definicje umysłu...

ja natomiast pisze zwykłym doświadczaniu wewnętrznej przestrzeni, w której nie pojawia się żadna definicja, żadna sugestia.

i to nie jest nic duchowego.. nic magicznego

to taka sama prosta czynność jak wzięcia do ręki parasola :)

wiec nie wynoś na piedestał takich trywialnych rzeczy :)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:25 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

215
Sosan pisze:
k4cz0r200 pisze:I najważniejsze pytanie: Skąd to wszystko wiesz? Wymysliłeś sobie czy ktoś ci powiedział?
życie... wyciąganie wniosków z życia..

wszystko się zmienia- myśli, ciało, emocje, uczucia, okoliczności...

jednak ten wewnętrzny " świadek" pozostaje taki sam, stanowi niezmienny rdzeń wszystkich doświadczeń, niezmienna przestrzeń w której postrzegalne fenomeny przychodzą i odchodzą.
Aaa czyli to samo, co w przypadku malego_kwiatka, ktory wie z doświadczenia, że są demony? Widział egozrcystow, czytał książki, obraca sie w odpowiednim towarzystwie. Nic dodac nic ujac, po prostu to samo. O yeah. Użyłeś wtedy stwierdzenia, że to są bajki dla dzieci, a więc i ja stwierdzam: To są bajki dla dzieci ;P
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:27 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

216
autosugestie, pojęcie, trzecie oko- to nadal definicje umysłu...

ja natomiast pisze zwykłym doświadczaniu wewnętrznej przestrzeni, w której nie pojawia się żadna definicja, żadna sugestia.

i to nie jest nic duchowego.. nic magicznego

to taka sama prosta czynność jak wzięcia do ręki parasola img/smilies/smile

wiec nie wynoś na piedestał takich trywialnych rzeczy img/smilies/smile
Wenwnetrznej przestrzeni? Chodzi Ci o twoje myśli, Twoja podswiadomość czy o organy wewnętrzne? Mów logicznie, jakieś bajki opowiadasz :D Sprecyzuj, skoro tak opowiadasz się za logiką i racjonalizmem.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:30 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

217
k4cz0r200 pisze:Aaa czyli to samo, co w przypadku malego_kwiatka, ktory wie z doświadczenia, że są demony? Widział egozrcystow, czytał książki, obraca sie w odpowiednim towarzystwie. Nic dodac nic ujac, po prostu to samo. O yeah. Użyłeś wtedy stwierdzenia, że to są bajki dla dzieci, a więc i ja stwierdzam: To są bajki dla dzieci ;P
haha, właśnie w tej chwili określiłeś własne istnienie jako bajkę dla dzieci :)

ano faktycznie- prawdopodobieństwo tego ,ze ty i ja istniejemy jest takie samo jak to, ze istnieją demony

po prostu czytaliśmy książki i stad wiemy, ze istniejemy,, ale te książki to tylko bajki dla dzieci.. my nei istniejemy :)

Kaczorku, obudx się :) o Tobie piszę !! nie o jakis duchach, wrózkach czy krasnalach,, tylko Twojej własnej niezmiennej świadomości.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:32 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

218
k4cz0r200 pisze:Wenwnetrznej przestrzeni? Chodzi Ci o twoje myśli, Twoja podswiadomość czy o organy wewnętrzne? Mów logicznie, jakieś bajki opowiadasz :D Sprecyzuj, skoro tak opowiadasz się za logiką i racjonalizmem.
zamknij teraz oczy.. na chwile o niczym nie myśl i boom !!

jest ta wewnętrzna , cicha przestrzeń :)

proste ?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:34 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

219
haha, właśnie w tej chwili określiłeś własne istnienie jako bajkę dla dzieci img/smilies/smile
Nie określałem życia, ale twoje wnioski na jego temat wyciągnięte. Wyciągasz wnioski, opierasz o książki, sytuacjie i mowę ludzi, których spotkałeś przez całe życie. Robisz to tak samo jak robił to kwiatek. Tak samo w ten sam sposób. Z tym, że Ty jego wnioski nazwałeś bajkami :D
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:35 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

220
zamknij teraz oczy.. na chwile o niczym nie myśl i boom !!

jest ta wewnętrzna , cicha przestrzeń img/smilies/smile

proste ?
Nie da się o niczym nie myśleć. Ale jak tak spróbuje, to mogę się prawie skupić na tylko jednej rzeczy(na niemysleniu) i no mam swoje myśli i co dalej? Moja wewnetrzna przestrzen to ten czarny obraz, ktory pojawia się za moimi zamknietymi oczami czy to w koncu te moje mysli? Czy co w koncu? Nie czaje :D
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:38 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

221
k4cz0r200 pisze:Nie określałem życia, ale twoje wnioski na jego temat wyciągnięte. Wyciągasz wnioski, opierasz o książki, sytuacjie i mowę ludzi, których spotkałeś przez całe życie. Robisz to tak samo jak robił to kwiatek. Tak samo w ten sam sposób. Z tym, że Ty jego wnioski nazwałeś bajkami :D
Faktycznie- wniosek na temat tego, że moje myśli są inne niż 10 lat temu można porównać do wniosku o istnieniu strasznych demonów pod łóżkiem :)
No chyba do tego nie zmierzasz ?

a sam język >? pewnie, że jest uwarunkowany, tak samo jak to co sam napisałeś..

Jeżeli bowiem będziesz konsekwentny to swój własny post, swoje własne wnioski też określisz jako bajkę.. zgadza się ?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:42 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

222
k4cz0r200 pisze:Nie da się o niczym nie myśleć. Ale jak tak spróbuje, to mogę się prawie skupić na tylko jednej rzeczy(na niemysleniu) i no mam swoje myśli i co dalej? Moja wewnetrzna przestrzen to ten czarny obraz, ktory pojawia się za moimi zamknietymi oczami czy to w koncu te moje mysli? Czy co w koncu? Nie czaje :D
he ? jak to nie da się ??? nie mów mi, że nie kontrolujesz własnego wewnętrznego radia i gra sobie 24h na dobę, kiedy chce i co chce :) To byłaby niezła hipnoza !

"patrz", czuj dalej, poza czarny obraz, jeszcze głębiej... .. ta przestrzeń w której myśli mogą się potencjalnie pojawić. czasem to poczucie jest mega intensywne, a czasem dużo słabsze.. fakt faktem- ono nie zmienia się podczas całego życia.

jest w tym cos duchowego ?? nie
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:47 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

223
Zgadza się, sosan, jeśli pójdę Twoim tokiem myślenia - do tego dąży właśnie dyskusja od samego początku. Wyciągasz wnioski, na podstawie logicznych faktów, tak jak każdy tutaj. Tylko wniosek masz inny. Twoje źródła dowodów są tak samo wiarygodne jak źródła dowodów innych, tylko twoje ODCZUCIE, że twoje źródła są prawdziwsze różni ich od Cb w tym momencie. Nikt z tutaj obecnych nigdy by nie zaprzeczył, że jabłko jest czerwone, a człowiek ma płuca. Ale niektórzy mogliby, na podstawie swoich źródeł, swoich wniosków zaprzeczyć faktowi, że to wielki wybuch stworzyl zapoczatkowal swiat, bo zrobil to ktos z gory. Ty za to odwrotnie. A nikt nigdy się nie dowie jak bylo na prawde, tylko moze sobie szukac w swoich wlasnych zrodlach, u swoich autorytetow i swoich wlasnych glowach.
he ? jak to nie da się ??? nie mów mi, że nie kontrolujesz własnego wewnętrznego radia i gra sobie 24h na dobę, kiedy chce i co chce img/smilies/smile To byłaby niezła hipnoza !

"patrz", czuj dalej, poza czarny obraz, jeszcze głębiej... .. ta przestrzeń w której myśli mogą się potencjalnie pojawić. czasem to poczucie jest mega intensywne, a czasem dużo słabsze.. fakt faktem- ono nie zmienia się podczas całego życia.

jest w tym cos duchowego ?? nie
Aaa, czyli wewnetrzna przestrzen to stan, gdy nie myslimy? Ja nie umiem tego zrobic tak jak ty, pare osob tutaj u mnie w pracy tez nie. Ktoś z nas jest albo nienormalny albo ma jakieś zdolnosci.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:53 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

224
Sosan no kurwa nie mam wewnetrznej przestrzeni, nic nie czuje, co teraz? Staram sie jak moge, no nie da rady ;( Musialbym w to chyba bardzo uwierzyc i sobie wkrecic, ze tak jest. Tak jak ludzie wkrecają sobie duchy.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 16:54 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

225
Kaczorku, masz, jak każdy :). Nie rób tego na tempo, nie rób, jak Ci zależy, żeby zrobić, zrób to, jak będziesz zrelaksowany (ten pierwszy raz, jak załapiesz, w czym rzecz, będzie o wiele łatwiej), czyli 'ot tak'.

Mogę Ci poradzić, żebyś NIE skupiał się na efekcie, czyli na tym niemyśleniu, w ogóle o tym nie myślał. Skup się na odczuciu. Nie szkodzi, że myśli będą się rodzić, że będziesz próbował zrozumieć, co czujesz, tu jest ważna, żebyś 'odczepił się' mentalnie od głowy :D. Jak trafisz na odczucie, że jest Ci dobrze, postaraj się mentalnie w to wejść i pozostać chwilę w tym stanie. Głowa sama ucichnie, zobaczysz ;).
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:00 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Czym jest New Age?

226
Kaczor,

No właśnie- wnioski za pomocą logicznych faktów...

weźmy np Biblię- zmartwychwstanie Jezusa

jakie jest prawdopodobienstwo tego, że miał miejsce jakiś nienaukowy, nieracjonalny fenomen w porównaniu z tym, że ludzie piszący Biblię byli zwykłymi bajkopisarzami ?

jakbym wrócił teraz z cmentarza i ogłosił, ze mój dziadek zmartwychwstał i poszedł do nieba- nadal byś dywagował nad moimi wnioskami, czy byś raczej od razu , automatycznie z politowaniem popukał mnie w głowę ? :)

ta przestrzeń jest nawet wtedy, gdy myślisz.. tylko mniej dostrzegalna, bo zagracona :)

zaproponuj kolegom z pracy, by to zrobili wieczorem po pracy... w całkowitym wyciszeniu... , bo jak stwierdzam najciemniej pod latarnia :)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:01 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

228
k4cz0r200 pisze:Sosan no kurwa nie mam wewnetrznej przestrzeni, nic nie czuje, co teraz? Staram sie jak moge, no nie da rady ;( Musialbym w to chyba bardzo uwierzyc i sobie wkrecic, ze tak jest. Tak jak ludzie wkrecają sobie duchy.
własnie odwrotnie,, jak sobie cos wkręcisz i zaczniesz w cos wierzyć to z powrotem zagracisz własna świadomość.

jak pisałem- spróbuj przed snem.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:03 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

229
Nie no Lidka właśnie miałem nadzieje, że napiszesz. Wiedziałem, że Ty jako moja mentorka w ogólnopojętej duchowości stwierdzisz fakt, że ta przestrzeń istnieje. Nigdzie też nie powiedziałem, że sosan kłamie.

Z tym, że to jest jego, gdy uwierzy, że tak jest. Gdy ja siąde, uwierze, że to działa i pozbędę się negacji, uwarunkowań czy tam sceptyzymu, to to odnajdę. By poczuć boga trzeba w niego wierzyć, to jest moja kwestia w tym temacie. Oczywiście sam nie jestem wyznawcą żadnej religii, ale wniosek jest oczywisty.

Sosan: Ja medytowałem, wiele razy, wiem jak to działa. Ale ta wewnętrzna przestrzeń, to to samo co istnienie boga. Czujesz tą przestrzeń i masz rację, tak samo gdy ja mam rację nie czując jej, gdy wiem, że jej nie ma. Sam fakt, że nazywasz to przestrzenia opierasz na tym co się dowiedziałeś, przeczytałeś tak jak wierzący biblię. Z tym, że nie potrafisz mi podać dowodów na tacy, nie masz ich. To co czujesz, ja poczuję inaczej, albo w ogóle, gdy nie będę chciał. To nie znaczy, że to nie jest prawda, do tego piłem. Człowiek o ścisłym umyśle, polegając na nauce nie nazywa tego wenwnetrzną przestrzenia, to coś nie istnieje w nauce, logice. To tylko uczucie, duchowość, nazwij to jak chcesz. Sam to tworzysz. Tak jak ludzie czujący obecość boga mogą go czuć i mają racje tak samo jak ludzie, którzy go nie czują.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:10 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

230
Kaczorku, odczucie swojego wnętrza to nie 'Bóg osobiście', to dotyczy bardziej człowieka ;). Oczywiście, że jak się coś neguje, to się to blokuje i mowy nie ma, żeby zaistniało. Ale jak wiesz, że można tak się wyciszyć, możesz też uwierzyć, że i Ty to potrafisz. Nie na siłę, ot tak, na pewno Ci wyjdzie (i dużo da, człowiek się czuje jak nowo narodzony ;)).
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:15 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: Czym jest New Age?

231
Lidka, nie bierz dosłownie tego co piszę :D Bo widzisz, ja jedynie chciałem pokazać, że choć sosan myśli, że myśli inaczej, to jednak tak samo jak Ty. I Ty myślisz jak on w tej kwestii, tylko inaczej to czujecie. Sosan odrzuca duchowość, ale Ty wiesz, że to ma z tym ścisły związek. Nadal oboje, choć po obu stronach barykady, dochodzicie do tych samych wniosków, różnymi drogami. Z tym bogiem to oczywiście była metafora ;)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:20 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

232
k4cz0r200 pisze:Sosan: Ja medytowałem, wiele razy, wiem jak to działa. Ale ta wewnętrzna przestrzeń, to to samo co istnienie boga. Czujesz tą przestrzeń i masz rację, tak samo gdy ja mam rację nie czując jej, gdy wiem, że jej nie ma. Sam fakt, że nazywasz to przestrzenia opierasz na tym co się dowiedziałeś, przeczytałeś tak jak wierzący biblię. Z tym, że nie potrafisz mi podać dowodów na tacy, nie masz ich. To co czujesz, ja poczuję inaczej, albo w ogóle, gdy nie będę chciał. To nie znaczy, że to nie jest prawda, do tego piłem. Człowiek o ścisłym umyśle, polegając na nauce nie nazywa tego wenwnetrzną przestrzenia, to coś nie istnieje w nauce, logice. To tylko uczucie, duchowość, nazwij to jak chcesz. Sam to tworzysz. Tak jak ludzie czujący obecość boga mogą go czuć i mają racje tak samo jak ludzie, którzy go nie czują.
Kaczor,

Masz na myśli spontaniczna medytację jako obecność tu i teraz, czy raczej czynność opierająca się za represjonowaniu hałasu mentalnego ?

Gdy ktoś powie- czuje boga.. niech wyjaśni dokładnie to czuje... zresztą, jeśli bóg pojawia się w moim doświadczeniu jako odczuwany przedmiot, to ja sam stawiam sie automatycznie i nieświadomie ponad niego jako podmiot odczuwający,.

gdy mi teraz powiesz- " ta przestrzen nie istnieje !!-" wzrusze tylko ramionami :) Bo to dla mnie zwykły fenomen, nie kwestia jakieś wiary czy filozofii.

wywal więc słowo ' przestrzeń" do kosza.. i zastąp je czymkolwiek chcesz.... niech będzie wewnętrzna cisza, albo cokolwiek innego..

Więc porównanie z Biblia jest mocno nietrafione.. dla mnie pojęcia sa zwykłą umowna konwencją a nie dogmatem :) nie wierze w dogmat przestrzeni..

a sam jezyk > produkt społeczny.. jak moze być inaczej ?
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:21 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

233
Ja jedynie mam na myśli tylko to, że twoja "przestrzeń", to moja "autosugestia" i możemy tylko prześcigać się w dowodach, a nikt nie wygra, bo ma różne źródła faktów.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:24 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

234
k4cz0r200 pisze:..... że ta przestrzeń istnieje..........
wszystko jest zbudowane z atomów , atom to 99,999....% pustka ;)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:26 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czym jest New Age?

235
k4cz0r200 pisze:Ja jedynie mam na myśli tylko to, że twoja "przestrzeń", to moja "autosugestia" i możemy tylko prześcigać się w dowodach, a nikt nie wygra, bo ma różne źródła faktów.
Za dużo myslsiz i kombinujesz :)

ja lubię sobie poleżeć i zatopić się w tej prostej, przestrzennej ciszy :)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:28 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

236
Sosan pisze:
k4cz0r200 pisze:Ja jedynie mam na myśli tylko to, że twoja "przestrzeń", to moja "autosugestia" i możemy tylko prześcigać się w dowodach, a nikt nie wygra, bo ma różne źródła faktów.
Za dużo myslsiz i kombinujesz :)

ja lubię sobie poleżeć i zatopić się w tej prostej, przestrzennej ciszy :)
No i to jest racja. Proste rzeczy po prostu nie potrzebuja nauki, sosan. I z nauka nie musza miec nic wspolnego. Uczucia są ponad wszystko w świecie, a próba ujęcia je w słowa kończy się tylko niepotrzebną dyskusją i niezrozumieniem. Stąd nasze nieporozumienie, gdy nie mogłeś określić czym to jest, bo to Ty i tyle. Lubisz sobie poleżeć i zatopić się w tej prosej, przestrzennej ciszy, Lidka z pewnością krążyć wewnątrz swojego własnego ducha, a ja po prostu przestać myśleć. Efekt zawsze taki sam.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:38 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

237
k4cz0r200 pisze:No i to jest racja. Proste rzeczy po prostu nie potrzebuja nauki, sosan. I z nauka nie musza miec nic wspolnego. Uczucia są ponad wszystko w świecie, a próba ujęcia je w słowa kończy się tylko niepotrzebną dyskusją i niezrozumieniem. Stąd nasze nieporozumienie, gdy nie mogłeś określić czym to jest, bo to Ty i tyle. Lubisz sobie poleżeć i zatopić się w tej prosej, przestrzennej ciszy, Lidka z pewnością krążyć wewnątrz swojego własnego ducha, a ja po prostu przestać myśleć. Efekt zawsze taki sam.
Dlatego też pisałem o medytacji, obecności , zakorzenieniu w teraźniejszości bez naukowej analizy..

przestrzen w której uczucia się pojawiaja i znikają jest duża ważniejsza. tylko ona jest poza hipnozą społeczną.. nawet genetyczną.

ja Ci od razu dałem narzędzie do ręki, abyś mógł tej przestrzeni, ciszy doświadczyć.. Jak wspominałes- medytowałes... wiec nie widze problemu.. przecież wtedy musiałes byc automatycznie zanurzony w tym " stanie"
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:46 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

239
Dlatego też pisałem o medytacji, obecności , zakorzenieniu w teraźniejszości bez naukowej analizy..

przestrzen w której uczucia się pojawiaja i znikają jest duża ważniejsza. tylko ona jest poza hipnozą społeczną.. nawet genetyczną.

ja Ci od razu dałem narzędzie do ręki, abyś mógł tej przestrzeni, ciszy doświadczyć.. Jak wspominałes- medytowałes... wiec nie widze problemu.. przecież wtedy musiałes byc automatycznie zanurzony w tym " stanie"
W rozmowie o nauce, o faktach, logice. To było po prostu coś irracjonalnego, nie mogącego być udowodnione w formie jaką chciałbyś przekazać. A zaprzeczałeś, żę to jest irracjonalne. To była Twoja przestrzeń, ten stan, który istnieje tylko w Tobie. To, co działo się tylko w twojej głowie, to co synapsy wykreowały przesylajac w te i spowrotem impulsów kierując się tym, co przesyłały już wcześniej. Jest to zwyczajnie nielogiczne jak uczucie wiary w boga czy bajki dla innych, a logiczne i prawdziwe tylko dla Ciebie.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 17:57 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

240
Po prostu porzucasz granicę, którą stawiasz sobie nauką, logiką, czy tam religią, zależy kto co uzane za granice. Dlatego nie może byc logiczne.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 18:00 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Wróć do „Filozofia”

cron