Re: Czym jest New Age?

241
k4cz0r200 pisze:W rozmowie o nauce, o faktach, logice. To było po prostu coś irracjonalnego, nie mogącego być udowodnione w formie jaką chciałbyś przekazać. A zaprzeczałeś, żę to jest irracjonalne. To była Twoja przestrzeń, ten stan, który istnieje tylko w Tobie. To, co działo się tylko w twojej głowie, to co synapsy wykreowały przesylajac w te i spowrotem impulsów kierując się tym, co przesyłały już wcześniej. Jest to zwyczajnie nielogiczne jak uczucie wiary w boga czy bajki dla innych, a logiczne i prawdziwe tylko dla Ciebie.
tak samo " nieracjonalne" jak przestrzeń w której w tej chwili poruszasz ręką :)

kiedy nie myślisz, jest wewnętrzna cisza , przestrzeń.

proste, poza wiarą, poza logika i jej brakiem...

tak samo przyziemne jak oddychanie

nie mam pojecia jakim cudem wynosisz to do jakiś przeintelektualizowanych filozofii :)
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 18:12 przez Sosan, łącznie zmieniany 1 raz.
Nothing ever happened or ever will. You have always been perfect Love and Peace.
What changes is not real and what is real cannot change.
You are that secret, that purity beyond change and description

~ Papaji

Re: Czym jest New Age?

242
przestrzeni nie można sobie WYOBRAŻAĆ , nasze zmysły tego nie potrafią przerobić , może pojawić sie tylko poza zmysłowe istnienie
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 18:16 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: Czym jest New Age?

243
@sosan
Może i tak, już zdecydowanie za długo siedzę w pracy i robię 10 rzeczy na raz, w tym rozmawiam z Tobą. Sam już zgubiłem sens tego, co miałem przekazać i zrobiłem z tego taką papkę, że kompletnie nie nadaje się do przekazania komukolwiek innemu :D Przepraszam. Musiałbym cofnąć się do początku dyskusji i odnaleźć sens, bo skupiłem się na szczegółach i zamotałem. W między czasie i tak chciałem Ci polecić książkę Jacka Dukaja pt. Lód. Jest pełna rozważań na temat prawdy i logiki. Jest to może książka fantasy, ale dzieje się w rzeczywistości praktycznie takiej samej jak nasza, w Polsce na początku dwudziestego wieku, z małą różnicą w funkcjonowaniu świata, która ładnie uwypukla cały sens rozważań zawartych w książce. Skończę na dziś, dzięki za dyskusję.
Ostatnio zmieniony 18 sie 2014, 18:25 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: Czym jest New Age?

244
Zabawne, pewien młody człowiek pożalił się na specjalistycznym forum, ze dawniej poświęcał dużo czasu na rozmaite dziwne rytuały duchowe, gdyż był zachłyśnięty New Age (do czego przyznał się dopiero teraz, po latach).
I teraz najśmieszniejsze: zamiast tego skupia się cytuję: "codziennie na zwykłej medytacji i pracy z oddechem, gassho, technikach medytacyjnych Usui Reiki Ryoho i okazjonalnie łatwych i lekkich, ale świetnie działających, metod taoistycznych, chociażby medytacji wewnętrznego uśmiechu".

To co on robił gdy był zachłyśnięty New Age ???
I czy na pewno teraz mu to już minęło ???
[img]https://zenforest.files.wordpress.com/2 ... .jpg?w=529[/img]

Wróć do „Filozofia”

cron