Re: pamieć praktyczna czy śmieciowa?

1
czy ktoś potrafi wskazać co jest na dzień dzisiejszy dla mnie informacją praktyczną a co smieciową ? co do kosza a co do pamieci ? by żyć długo i szczęśliwie ( panom od pustki dziekuje ;) )
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, 17:51 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: pamieć praktyczna czy śmieciowa?

5
Crows pisze:czy ktoś potrafi wskazać co jest na dzień dzisiejszy dla mnie informacją praktyczną a co smieciową ? co do kosza a co do pamieci ? by żyć długo i szczęśliwie ( panom od pustki dziekuje ;) )
To co si sprawdza. Ta i formacja, ktorej sie latwo sprawdzic nie da nie powinna nas interesowac mysle. Warto wiedziec, mozna uwierzyc ale nie brac za pewnik, zawsze miec watpliwossci. Nie warto sie przejmowac, ze sie czegos sie nie da do konca zrozumiec chyba, ze postawiloby sie cel zrozumienia tego. Slowem, rob co uwazasz za sluszne ;) Kazdy ma swoja prawde i nie ma na to innego sposobu.
Ostatnio zmieniony 12 lut 2015, 18:39 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: pamieć praktyczna czy śmieciowa?

7
Crows pisze:czy ktoś potrafi wskazać co jest na dzień dzisiejszy dla mnie informacją praktyczną a co smieciową ? co do kosza a co do pamieci ? by żyć długo i szczęśliwie ( panom od pustki dziekuje ;) )
A se dziękuj... nie ma za co :)

O jaką w ogóle informacje pytasz? Już powziętą? I przez kosz co rozumiesz? Celowo coś zapomnieć czy co? Czy też bardziej iż coś co nie jest śmieciem chcesz utrwalić lepiej? To akurat jest możliwe. Metody obrazkowo - emocjonalne ponoć są dobre.

CM
Ostatnio zmieniony 13 lut 2015, 19:29 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: pamieć praktyczna czy śmieciowa?

9
ayalen pisze:A kto/ selekcjonuje informacje ? Jako pozyteczne lub bezuzyteczne, i co dzieje sie z tymi, ktore w danym czasie wydaja sie "smieciowymi"?
Nie pytaj "Kto" bo Crows dostanie palpitacji.

CM
Ostatnio zmieniony 13 lut 2015, 20:26 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: pamieć praktyczna czy śmieciowa?

11
ayalen pisze:Crows nie dostanie palpitacji, bo Crows nie ma serca; jakby mial to by nie byl Crows.
Jesli ja - to kto,
jesli
nie ja - to co.
Proste?
To nie na temat tu. Poza tym to jakieś abstrakcyjne myślenie. Jak jeśli ja to kto? Przecież wiadomo że jeśli ja to ja. Po co kroić to na dwa trzy czy pięćset słów. Ja to ja. Jeśli woda to woda to ja to ja. Nikt nie pyta pitej wody - co lub kto to jest. Tak nikt o zdrowym umyśle nie pyta gdy JEST kto lub co jest. Absurd będący efektem choroby nadmiernego myślenia.

CM
Ostatnio zmieniony 13 lut 2015, 22:02 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: pamieć praktyczna czy śmieciowa?

12
Crows pisze:czy ktoś potrafi wskazać co jest na dzień dzisiejszy dla mnie informacją praktyczną a co smieciową ? co do kosza a co do pamieci ? by żyć długo i szczęśliwie ( panom od pustki dziekuje ;) )
staram się wszystko pamiętać, na razie prawie mi się udaje :D uważam, ze nigdy nie wiadomo co mi się może przydać... będę strasznie nieszczęśliwa, gdy pamięć zacznie mi odmawiać posłuszeństwa :(
Ostatnio zmieniony 13 lut 2015, 22:37 przez victoria, łącznie zmieniany 1 raz.
... Kiedy nie masz nic do podarowania, ofiaruj uśmiech ....

Re: pamieć praktyczna czy śmieciowa?

14
victoria pisze:
Crows pisze:czy ktoś potrafi wskazać co jest na dzień dzisiejszy dla mnie informacją praktyczną a co smieciową ? co do kosza a co do pamieci ? by żyć długo i szczęśliwie ( panom od pustki dziekuje ;) )
staram się wszystko pamiętać, na razie prawie mi się udaje :D uważam, ze nigdy nie wiadomo co mi się może przydać... będę strasznie nieszczęśliwa, gdy pamięć zacznie mi odmawiać posłuszeństwa :(
wychodzi na to ,że ze śmietnika zdarzęń mozna spróbować wyciągnąć jakieś wnioski w przyszłości , no mozna by tak załozyć , ale tez trzeba pamietać ze jak sie na strychu w domu za dużo rupieci nagromadzi to sie sufit na głowe może zawalić i Alzheimer gotowy :)
Ostatnio zmieniony 13 lut 2015, 23:05 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: pamieć praktyczna czy śmieciowa?

20
civilmonk pisze:
ayalen pisze:Crows nie dostanie palpitacji, bo Crows nie ma serca; jakby mial to by nie byl Crows.
Jesli ja - to kto,
jesli
nie ja - to co.
Proste?
To nie na temat tu. Poza tym to jakieś abstrakcyjne myślenie. Jak jeśli ja to kto? Przecież wiadomo że jeśli ja to ja. Po co kroić to na dwa trzy czy pięćset słów. Ja to ja. Jeśli woda to woda to ja to ja. Nikt nie pyta pitej wody - co lub kto to jest. Tak nikt o zdrowym umyśle nie pyta gdy JEST kto lub co jest. Absurd będący efektem choroby nadmiernego myślenia.

CM
Ach, coz za trafna autodiagnoza, gratuluje CM.
Ale nie martw sie, choroby sie leczy.
A w kwestii pamieci; generalnie my nie zdajemy sobie sprawy, z ilosci danych ktore rejestrujemy. Nasz analityczny mozg pod reka zostawia te, ktore sa nam potrzebne w tu i teraz, pozostale lokujac w archiwum.
Ostatnio zmieniony 14 lut 2015, 5:54 przez ayalen, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: pamieć praktyczna czy śmieciowa?

23
Wracając do tematu zapisy wątku mogą pomóc z pamięcią jeśli ktoś ześmieciował co sam napisał :) Tylko musi się chcieć kliknąć ;p A że z Ciebie poranny leniuszek to cytuję post #8
ayalen pisze:A kto/ selekcjonuje informacje ? Jako pozyteczne lub bezuzyteczne, i co dzieje sie z tymi, ktore w danym czasie wydaja sie "smieciowymi"?
A kto???
Marsjanin w głowie który nas opętał? ;)

CM
Ostatnio zmieniony 14 lut 2015, 9:15 przez civilmonk, łącznie zmieniany 1 raz.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filozofia”

cron