Re: EGO

1
Ego jest systemem wyobrażeń, przyzwyczajeń, myśli o sobie i o świecie. Ego jest po prostu sztucznie stworzoną osobowością. Jest ona tworzona na podstawie ocen i określeń umysłu. Taki kompleksowy system wyobrażeń powstaje już w dzieciństwie i często umacnia się przez całe życie. Warto zauważyć, że wszechświat sam w sobie nikomu nie określa osobowości i ograniczeń. Tylko człowiek jest istotą, która z całej totalności wszechświata wydziela pewien wycinek i nazywa „JA”. Przywiązuje się do pewnego wycinka rzeczywistości, nazywa go własnym ciałem, własnym „JA”. To przywiązanie i utożsamianie się z własnym „Ja” jest najczęściej przyczyną wszelkiego cierpienia. Nie ma tu nic skomplikowanego czy nadnaturalnego. Ego jest po prostu wyobrażeniem o sobie, swoim miejscu w świecie, swoich cechach, nawykach. Wszystko to tworzy oddzieloną od wszechświata istotę.
tyle powinno wystarczyć by duchowieństwo sie przestało panoszyć :)
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 16:30 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

2
Co ty gadasz przecież na podobieństwo boga jesteśmy wyjątkowi grzeszni jedyni w swym rodzaju herezje same daj pan spokój.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 17:26 przez k4cz0r200, łącznie zmieniany 1 raz.
Ani z kamienia ni z gliny tylko z Jasiowej przyczyny
Ani z kamienia ni z wody tylko z Jasiowej urody

Re: EGO

4
Crows pisze:
Ego jest systemem wyobrażeń, przyzwyczajeń, myśli o sobie i o świecie. Ego jest po prostu sztucznie stworzoną osobowością. Jest ona tworzona na podstawie ocen i określeń umysłu. Taki kompleksowy system wyobrażeń powstaje już w dzieciństwie i często umacnia się przez całe życie. Warto zauważyć, że wszechświat sam w sobie nikomu nie określa osobowości i ograniczeń. Tylko człowiek jest istotą, która z całej totalności wszechświata wydziela pewien wycinek i nazywa „JA”. Przywiązuje się do pewnego wycinka rzeczywistości, nazywa go własnym ciałem, własnym „JA”. To przywiązanie i utożsamianie się z własnym „Ja” jest najczęściej przyczyną wszelkiego cierpienia. Nie ma tu nic skomplikowanego czy nadnaturalnego. Ego jest po prostu wyobrażeniem o sobie, swoim miejscu w świecie, swoich cechach, nawykach. Wszystko to tworzy oddzieloną od wszechświata istotę.
tyle powinno wystarczyć by duchowieństwo sie przestało panoszyć :)
Ale to tak właśnie zostało zaplanowane na poziomie duchowym. 'Odcięcie' (pozorne, na bazie zapomnienia) od rzeczywistych korzeni duchowych, przystosowanie zmysłów do odbioru tylko rzeczywistości materialnej, wyposażenie w ludzki umysł ze wszystkimi jego właściwościami, w uczucia, które są tym łącznikiem ze sferą ducha - wszystko to sprawiło, że jest, jak jest, mniej więcej jak w tym cytacie.

Na dodatek to wszystko ma swój sens i cel duchowy, więc nie ma mocnych, Crows... :ahah:
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 20:15 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: EGO

5
to miejsce do dyskusji bez uzywania słowa duchowość itp, wstęp wzbroniony tej zarazie
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 20:48 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

6
Crows pisze:
Ego jest systemem wyobrażeń, przyzwyczajeń, myśli o sobie i o świecie. Ego jest po prostu sztucznie stworzoną osobowością. Jest ona tworzona na podstawie ocen i określeń umysłu. Taki kompleksowy system wyobrażeń powstaje już w dzieciństwie i często umacnia się przez całe życie. Warto zauważyć, że wszechświat sam w sobie nikomu nie określa osobowości i ograniczeń. Tylko człowiek jest istotą, która z całej totalności wszechświata wydziela pewien wycinek i nazywa „JA”. Przywiązuje się do pewnego wycinka rzeczywistości, nazywa go własnym ciałem, własnym „JA”. To przywiązanie i utożsamianie się z własnym „Ja” jest najczęściej przyczyną wszelkiego cierpienia. Nie ma tu nic skomplikowanego czy nadnaturalnego. Ego jest po prostu wyobrażeniem o sobie, swoim miejscu w świecie, swoich cechach, nawykach. Wszystko to tworzy oddzieloną od wszechświata istotę.
tyle powinno wystarczyć by duchowieństwo sie przestało panoszyć :)
Mam niejasne wrażenie iż taką definicję ego przedstawiam ja w dziale Rozwój Duchowy. A do pracy z tym proponuje narzędzia nie związane z duchowością, celowo unikając jej bełkotu. Nie ukrywam jednak iż jestem szczęśliwym posiadaczem wiedzy o przenikającej to wszystko Duchowości. Jednak o niej nie piszę bo mam kolejną szczęśliwie wiedzę o tym iż ego, do pewnego momentu w swym rozwoju, psuje postrzeganie Duchowości.

Zatem unikając pisania o Duchowości, bo nie ma co o tym pisać w kontekście nierozwiniętych do poziomu Centaura ego (to nie jest poziom duchowy - to element twardej psychologii integralnej) nie za bardzo wiem co miałbym tu innego napisać. Bo to co przedstawiam w dziale Rozwój Duchowy to filozofia w jej klasycznym rozumieniu jako "sztuki życia". By sztuka życia była kompletna, trzeba tak jak klasyczni filozofowie, włączyć w rozważania filozoficzne inne dziedziny nauki. Co staram się czynić w dziale Rozwój Duchowy. Włączam w tą sztukę życia też momentami Duchowość ale rozumianą przeze mnie jako naukę bo podchodzę do poznawania i opisywania Duchowości w sposób metody naukowej. Metoda naukowa to nie szkiełko i oko oraz materializm ale krytyczne spojrzenie, stawianie hipotez, budowanie teorii dla hipotez i ich eksperymentalna weryfikacja.

Zatem Crows - ku Twej radości nie będę tu pisał bo nie mam o czym skoro to co powyżej jest w dziale Rozwój Duchowy.
Ostatnio zmieniony 30 sie 2016, 21:17 przez civilmonk, łącznie zmieniany 2 razy.
Happiness is peace in motion, peace is happiness at rest

Re: EGO

7
Crows pisze:to miejsce do dyskusji bez uzywania słowa duchowość itp, wstęp wzbroniony tej zarazie
Nie musisz :). Nie miałam najmniejszego zamiaru kontynuować poza tym jednym postem :).
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 6:23 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: EGO

8
Umiłowani ci co od duchowości wolności doświadczyli
umiłowani ci co wolność w wszechświecie docenili
umiłowani ci co ciszę w umyśle wyodrebnili
:zulus:
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 6:26 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

9
gdy ego zagubione i otumanione duchowością zaczyna okradać energie karmiciela - ciało , wówczas czas zaczyna wybijać godzine kiedy natura ciała rozpocznie niszczacą wedrówke w góre by wyłaczyć chory umysł
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 16:29 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

10
Crows, to chyba 'ego' otumanione czymś, co tą duchowością nie jest :). Ta prawdziwa nie jest destrukcyjna, wprost przeciwnie: uzdrawiająca.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 16:33 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: EGO

11
uwolnienie od duchowości wieszczy dobry czas dla ciała
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 16:37 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

12
wszystkie tezy w dziedzinie duchowości sa niewiarygodne bo jak można znaleźć na nie dowody w doświadczeniu :)
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 16:50 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

13
Nie w doświadczeniu (empirycznym, jak naukowe), a w doświadczeniu życiowym. Czyli w samym życiu.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 17:22 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: EGO

14
wór duchowości jak i wór materialności powinny być porzucone jesli chcesz zaznać wolności , która dodaje skrzydeł , unosi , nasyca , upaja , ............................
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 17:40 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

15
Wiem, Crows... :). Ale nie to jest sensem ludzkiego życia, oba 'wory' są nam potrzebne.
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 18:22 przez Lidka, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam!

Lidka

Re: EGO

17
ego starzeje sie i gnije szkoda ze zanim tak często jak wierny pies podażą ciało
Ostatnio zmieniony 02 wrz 2016, 17:53 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

19
Bolaren pisze:Ego umiera ostatnie. .
nie zawsze ,
zapewne nie jeden z nas miał okazje usłyszeć co ma do powiedzenia człowiek , który dowiedział sie nagle że jest chory na raka złosliwego nie dającego szans na przeżycie , zauważyłem jeden wspólny mianownik w ich wypowiedziach =>"...jak by cos we mnie umarło , pękło jak bańka mydlana , jakby wszystko czym sie zajmowałem i o czym myslałem okazało sie iluzja , która zamieniła sie w pare i rozeszła sie po niebie , chmurki znikneły , pozostało czyste niebo ............"
Ostatnio zmieniony 03 wrz 2016, 11:03 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

20
nawet narzucona samemu sobie szczęśliwośc jest do dupy
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2016, 16:56 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

23
dobre ego nie jest złe :)
To co ostatnio odkryłem:
Ego zostało stworzone i jest niezbędne w rozwoju duchowym, nawet nie ma rozwoju bez ego.
Tego nie rozumujeją miszcze ze wschodu bo wolą eliminować ego zamiast wychowywać.
Miszcze z zachodu rozpasują ego i jest to kompletnie przeciwstawny biegun.
Europa jest po środku i bardziej żyje w harmonii.

Ile ma wspólnego ego z podświadomością ?
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016, 19:58 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

24
Crows pisze:czy entropia jest lekarstwem na ego ?
Dla żydów napewno i wszystkich którzy myślą ż bóg jest po ich stronie. Nie wiedzą że jest tylko po swojej stronie.
Ciekawe jak bardzo religia podnosi tą negatywną strone ego.
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016, 20:07 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

25
to zależy jak kto interpretuje ego ,
ta część nasza , która nie ewoluuje tylko gra swoją melodie jak stara płyta gramofonowa aż do zdarcia wciąż to samo ,
zapuszcza korzenie w głebsze nasze poziomy świadomości , czy to podswiadomośc czy nie , tego nie da sie jasno określić bo z człowiekami jest róznie a swiadomość jest tylko jedna jak jest tylko jedno powietrze , które może mieć rożne zapachy :)
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2016, 20:13 przez Crows, łącznie zmieniany 1 raz.
:
:

..PHZ - poza horyzontem zdarzeń ..

Re: EGO

26
Ja?! pisze:To co ostatnio odkryłem:
Ego zostało stworzone i jest niezbędne w rozwoju duchowym, nawet nie ma rozwoju bez ego.
Nie ma czegoś takiego jak rozwój duchowy, jest tylko rozwój materialny.
Duch jest z natury doskonały i nie potrzebuje się rozwijać.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2016, 11:17 przez martin1002, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

27
martin1002 pisze:
Ja?! pisze:To co ostatnio odkryłem:
Ego zostało stworzone i jest niezbędne w rozwoju duchowym, nawet nie ma rozwoju bez ego.
Nie ma czegoś takiego jak rozwój duchowy, jest tylko rozwój materialny.
Duch jest z natury doskonały i nie potrzebuje się rozwijać.
I dlatego masz problemy bo wierzysz w te bzdury.
Nic nie jest doskonałe, ale wszystko dąży do doskonałości, nawet bóg.
Jeśliby wszystko było doskonałe to czemu wokół ciebie tyle niedoskonałości.
Duch jako forma może jest doskonały ale programy na życie ma niedoskonałe i w rozwoju duchowym chodzi o zmiane oprogramowania.
Mnie nie obchodzi duch jako duch, zajmuje sie oprogramowaniem.
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2016, 12:13 przez Ja?!, łącznie zmieniany 1 raz.

Re: EGO

28
Ja?! pisze:Nic nie jest doskonałe, ale wszystko dąży do doskonałości, nawet bóg.
Ale po co? Poza tym ta "doskonałość" jest szalenie subiektywna...
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2016, 13:30 przez martin1002, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Filozofia”

cron